YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İHANET LİSTELERİ VE YAPILMASI GEREKENLER
İHANET LİSTELERİ VE YAPILMASI GEREKENLER
15 Ocak 2016 16:40
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, ihanet bildirisiyle gündeme gelen akademisyenleri ve bu akademisyenlere ne yapılması gerektiğini konu alan bir analiz kaleme aldı. İşte Tan'ın o analizi:

20 Temmuz 2015 Suruç saldırısı ve devamında askere ve polise karşı yapılan PKK terörü akabinde başlayan güvenlik operasyonları aralıksız olarak devam ediyor. Dağda terör yapacaklarına şehirde siyaset yapmaları için başlatılan tüm süreçleri terör örgütü ve onun siyasi uzantıları, kendi elleriyle bitirdiler ve heba ettiler.

Bu azılı teröristlerin maksatlarının Kürt halkının huzuru ve mutluluğu olmadığı, PKK-HDP’nin amacının Kürt meselesini çözmek değil, çözümsüzlük üzerinden yürüttükleri kirli ve kanlı siyasetle efendilerine maşalık etmek olduğu tüm çıplaklığı ile görüldü.

Dağdakilerin inip siyaset yapmaları yerine siyaset yaptığı zannedilenler de dağa yanaştılar. Siyasetten uzaklaşıp silaha sarıldılar. HDP’nin başı Yüksekdağ’ın danışmanı üzerinden, Çınar’da bebeklerin, çocukların, sivillerin ve polisin ölümünü “Bahar erken geldi” diyerek karşılayacak kadar alçaldılar. Kürt halkına hendek kazanları, şehirleri, okulları camileri, evleri yakıp yıkanları açıkça övüyor, teşvik ediyorlar.

HDP’nin başındakiler bir Washington’a bir Brüksel’e bir Moskova’ya giderek maşalığını yaptıkları merkezlerden akıl alıp destek istiyorlar. HDP’liler ve PKK’lılar, “öz yönetim” istediklerini dile getiriyorlar. Bunlar gücü ve yetkiyi ele geçirdiklerinde Kürtleri nasıl yöneteceklerini 7 Haziran’dan bu yana çok açık gösterdiler. Eğer imkan bulabilirlerse Kürtleri Kuzey Kore gibi yöneteceklerini artık herkes-özellikle de Kürtler- anlamış bulunuyor.

PKK-DHKP-C-MLKP-PARALEL.. Ne kadar vatan ve millet düşmanı varsa hepsi aynı cephedeler. Millet, bunları gördü ve öğrendi artık. Ama bu milletin görmesi gereken başka şeyler de var. Şimdi onları da görüyor ve daha da görecek..

Elimize kalemi kağıdı alıp bu ülkeye, bu millete ihanet eden ne kadar akademisyen var diye bir liste hazırlamaya yeltensek, liste yapmakta zorlanırdık veya yanılabilirdik. Şimdi bu listeyi o ihanet güruhu, kendi elleriyle yazıp elimize verdiler. Artık net olarak biliyoruz. Ülkeye ihanet eden ne kadar sanatçı, romancı, oyuncu var diye liste yapmak istesek yine zorlanabilirdik. Şimdi o listeyi de kendi elleriyle hazırlayıp verdiler..

Kimse üzülmesin. Bunlar “hoş” şeyler. Gerçekleri bilmek ve gerçekçi olmak romantik olmaktan her zaman iyidir.

Son yıllarda Türkiye bir arınma süreci yaşıyor. Cumhuriyet tarihi boyunca içimizde maskeli olarak dolaşanlar, gerçek kişiliğini, kimliğini, kökenini inancını farklı gösteren, rol yapanlar nihayet esas kimliklerini ortaya koymaya başladılar. Bu sağlıklı bir durumdur.

Milletimiz şunu iyi bilmeli.. Önümüzdeki süreçte şaşkınlıkla karşılayacağı başka sürprizler de görecek. Kimse moralini bozmasın.. Kürt kimliği altında Kürtlerle ve Yeni Türkiye ile savaşanların maskeleri indirildiğinde çok şey öğreneceğiz. Alevi maskesiyle saldıranların gerçek kimlikleri ortaya çıktığında daha çok şey öğreneceğiz. Az kaldı.. Gerçeklere hazır olalım..

Arka arkaya listeler yaparak millete ve devlete savaş açan, azılı teröristlere açık destek veren güruha gelince.. Nasıl bir düzenleme yapılacaksa yapılıp, bunların üniversitelerde makam ve yetki sahibi olmalarının önüne geçilmesi gerekir.

Akademik düşünce, bilim özgürlüğü, ifade özgürlüğü ayrı, insan öldüren ve milli hukuka göre terör örgütü olarak tanımlanmış, on yıllardır bu milletin ve devletin terörist olarak kabul ettiği bir örgütü açıkça savunmak, terörle mücadele eden devleti de katliam yapmakla suçlamak ayrıdır. Affedilemez.. Bir baba olarak ben, teröre açık destek veren akademisyen kılıklı bir hainin üniversitede kendi evladıma ders vermesini hazmedemem.. Başkalarının çocuklarının zehirlenmesini de kabullenemem. Bu konuda YÖK ve Hükümet acilen adım atmalıdır.

Bu milletin değerlerine savaş açmış terör örgütlerine açık destek veren sanatçı, romancı, yazar vs kılıklı kişilere gelince.. Böyle bir tavır sadece siyasi bir tavır, entelektüel bir tepki veya demokratik bir refleks olarak görülemez. Hiçbir demokrasi, milletin, devletin ve ülkenin bekasına kasteden bir ihanete cevaz verip hoş karşılamaz. TRT, Kültür Bakanlığı ve belediyeler başta olmak üzere bunların devlet imkanlarından, desteklerinden yararlanmaları engellenmeli ve bunlara devlet imkanlarıyla iş verilmemelidir.

Milletin ödediği vergilerle böyle ihanet edenlere iş ve imkan sağlamak millete ihanet olur. Medya da bunların takipçisi olmalıdır.

Alper TAN

15.01.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

İRAN NE YAPMAK İSTİYOR?

MOSKOVA-TAHRAN-ŞAM-CHP-HDP=EKSEN

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

RUSYA VE İRAN DA KAYBEDECEK!

MÜSLÜMANLARI KATLEDEN KAFİRLER İÇİN DUA EDEN İRAN

SAVAŞ ARTIK AVRUPA'DA

GİZLİ İRAN-İSRAİL ANLAŞMASI DEŞİFRE OLDU!

İSRAİL İLE İRAN ARASINDA ÇOK YAKIN BİR İLİŞKİ VAR

HAÇLI SAVAŞI YAYILIYOR MÜSLÜMANLAR OYALANIYOR

TÜRKİYE NATO'DAN DERHAL ÇIKMALI

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

İSLAM DÜNYASINDAKİ VAHİM TABLO VE ÜMİT

DÜNYA SAVAŞININ BARUT KOKUSU YAYILIYOR!​

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
 // burhan erkantar
Gelirse sizi kalmış. Düha büna dönmediniz. Güvenim azalıyor....
20 Ocak 2016 23:59
 // burhan erkantar
YİNE KONU DIŞI AMA ULAŞIMDA ZORLUK ÇEKTİĞİM İÇIN. DERDİM BELLİ BİR YAŞA GELEN İNSANLARIN KANUN KAPSAMINDÂ BAZI HAKLARININ KULLANIMINDA RAPOR ALMASI LAZIM OLDUĞUNU BİLİYORUZ. BU SİYASETCİLER İÇİN GEÇERLİMİ. MASSAR OSMAN SÂĞ OLSAYDI BOŞ ODÂSI KALMAZDI...
19 Ocak 2016 20:25
bizim anlamadığımız...!!!
 // Muhafız
Sayın Alper Bey bizim anlamadığımız;devletin polisi,askeri Savcıları,Hakimleri korumaya gelince görevlerini yapıyorlarda; peki bu devletin Hakimleri,Savcıları TC DEVLETINİ korumaya gelince neden GÖREVLERINI yapmıyorlar???!!!Bu bebekleri, Çocukları hunharca katleden, camileri yakıp yıkan pkk terör örgütüne destek verip suç işleyenbu akademisyenlere karş TCK'nın 301 ve 302nci maddelerine göre neden yasal işlem başlatmıyorlar?acaba bu Hakimler ve Savcılar bu maddelerden haberleri mi yok???!!!...
17 Ocak 2016 Pazar 20:46