YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İÇİMİZDEKİ FRANSIZLARA BATI'DAN DERS!
İÇİMİZDEKİ FRANSIZLARA BATI'DAN DERS!
15 Ocak 2015 17:35
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Paris'teki saldırılar konusunda gerçekleri anlamamakta direnenler için ders niteliğinde bir analiz kaleme aldı. İşte Tan'ın o analizi:

Paris saldırıları sonrası suçluluk kompleksine girerek "Biz cici Müslümanlarız, onlar kötü Müslüman" kisvesine bürünenlere başından beri çağrıda bulunuyoruz. "Kendinize gelin. Bu bizim suçumuz değil. Paris tablosunu, Batılılar kendileri organize etmediler. Ama o saldırı onların işledikleri şenaatlerin sonucudur." Bu muhasebeyi onlar yapmalılar. "Esas suçlu Batılılardır" diye haykırıyoruz.

Duyan var duymayan var. Kıbleleri Batı olduğu için bir şeyi sadece Batı'dan duyduğunda itibar edenler için örnekler sunacağız. Aklı başında Batılılar bu Paris olayını nasıl görüyorlar? Şimdi bakalım...

11 Eylül 2001 saldırılarının mucidi ABD’nin, Afganistan ve Irak’ı işgal eden Cumhuriyetçi Partisi'nin 2008’deki başkan adayı John McCain ne diyor görün. 2008’de Barack Obama’nın rakibi olan John McCain’den söz ediyoruz.

McCain Paris saldırısından sadece birkaç gün sonra müthiş bir itirafta bulundu. ABD’nin içine düştüğü çukuru anlattı. McCain ABD’nin IŞİD’e karşı mücadele yöntemini sert bir şekilde eleştiriyor ve şöyle diyor. "Bu stratejiyle IŞİD kazanıyor! Silahlarını bırakıp kaçan Irak askerleri yetersiz kaldı. Örgütü Kobani’den bile kovamadık!" John McCain konuşmasının devamında Paris eylemini Irak’taki duruma bağlıyor! "Charlie Hebdo saldırısının, IŞiD’e katılan yabancı savaşçıların profesyonel operasyon yürütme kabiliyetlerini gösterdiğine" dikkat çekiyor... Sonra da noktayı koyuyor. "Irak’taki başarısız politikamız yüzünden, işte bu tür sonuçlar ortaya çıktı" diyor. Yani bizdeki, pısırık, korkak ve ürkek, ruhunu kaybetmiş kompleksli kesimlerin yaptığı gibi Müslümanları suçlamıyor.

ABD'nin eski başkanlarından Carter da konuştu bu konuda ve şöyle dedi: "Paris saldırısının sebeplerinden biri Filistin'in işgal altında olmasıdır. Bu Batı Şeria ve Gazze'de yaşayan insanlarla bir şekilde bağı olan insanları etkiliyor. Onlar şimdi ne yapıyorlar ve onlara şimdiye kadar neler yapıldı? Bence sebeplerden biri de bu."

Gelelim Fransa’ya.. Fransa'nın eski Başbakanı Dominique De Villepin de, Paris olaylarını yorumlarken Batılı ülkelerin IŞİD ve Ortadoğu politikasını sert ifadelerle yerden yere vurdu. IŞİD'i tanımlarken o da Müslümanları suçlamadı. Eski Fransa Başbakanı Dominique De Villepin "IŞİD küstah ve kibirli Batı politikasının biçimsiz çocuğudur" dedi.

De Villepin, "Batı'nın dış politikasının, 'terör' noktalarını çoğaltmaktan başka bir işe yaramadığını" söyledi. Fransız siyasetçi, ABD Başkanı Barack Obama'nın başını çektiği ve birçok ülkenin katılımıyla oluşturulan IŞİD'e karşı koalisyonun, "komik ve tehlikeli olduğunu" kaydetti.

Fransa'nın eski Başbakanı De Villepin, "Batı'nın geçmiş tecrübelerden ders almadığını" dile getirdi. "Şimdi ABD'nin ve Avrupa'nın Afganistan savaşındaki tecrübelerden ders almasının zamanıdır. 2001 yılında sadece bir 'terör' noktası vardı. Afganistan'a girildi, 13 yıl geride kaldı ve bizim tutarsız politikalarımız yüzünden şimdi Irak, Libya, Afganistan, Mali ve diğerleriyle birlikte 15 'terör' noktası var" dedi..

Fransa eski Başbakanı De Villepin, "2003 yılında pervasızca başlatılan Irak savaşından sonra, Irak'ın eski Başbakanı Nuri el Maliki ABD tarafından desteklendi. Maliki'nin Şiiler ve Sünniler arasında oynadığı mezhepçilik oyunu ise, IŞİD'in büyümesine neden oldu." dedi.

ABD ve Fransa’dan gelen bu sesleri her ne kadar bizim Fransız Kemaller duymasalar da gerçek böyle... John Mc Cain, Dominique De Villepin ve Jimmy Carter böyle diyor, bizdeki Kemal Murdoch’lar da tıpkı Rupert Murdoch gibi "Müslümanların çoğunluğu barışsever olabilir. Ama içlerinde büyüyen cihatçı kanserin farkına varıp ortadan kaldırana dek onlar da sorumludur" demeye çalışıyorlar.

Kemalist bir yazarın kitabından alıntı yapılarak Mustafa Kemal’in hafiften eleştirilmesine tahammül edemeyip RTÜK’ü basarak Kanal A’nın yayın lisansının iptali için mücadele eden ve Kanal A’yı susturmaya çalışan CHP zihniyeti İslam peygamberine hakarete destek veren Cumhuriyet Gazetesi’ne kol-kanat geriyor ve bize "Basın özgürlüğü" masalı anlatıyor.

Siz hangi ülkede hangi halk adına siyaset yapıyorsunuz? CHP, İspanyol aktör Willy Toledo’nun binde biri kadar saygı göstermedi Müslümanlara.. Ne diyordu İspanyol aktör Willy Toledo  Charlie Hebdo saldırısı konusunda? "Siz hiç gürültü çıkartmadan milyonlarca kişiyi öldürüyorsunuz, onların bu olaylar karşısında sessiz mi kalacağını düşündünüz. Bu olaylara karşı eleştirilerimi dile getireceğim, amacım sadece sizin de hafızanızı tazelemektir. Adamın biri Avustralya’da bara giriyor, içerdekileri rehin alıyor, hiçbir zarar yok, ardından polis baskın düzenliyor 3 ölü. Sonuç! Dünyada İslam'a karşı alarma geçelim sesleri yükseliyor" demişti.

Charlie Hebdo'ya bir tokat da Papa Franciscus'tan geldi: Papa, "Düşünceyi ifade etmenin de sınırları vardır. Eğer iyi arkadaşım anneme küfrederse bir yumruk yemeyi bekleyebilir. Bu çok normaldir. Kimseyi provoke edemezsiniz. Kimsenin inançlarına hakaret edemezsiniz. Kimsenin inançlarını dalga konusu yapamazsınız" dedi. 

Bizim zavallı ruhunu Batı'ya adamış Müslümanlar, Papa'nın çıkışı kadar bile bir duruş sergileyemediniz. Yazıklar olsun...

Alper TAN

15.01.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

CHARLİE DEĞİLİM KUSURA BAKMAYIN

FRANSA VE AVRUPA NİÇİN ŞOKTA!​

ALPER TAN PARİS SALDIRISININ ARKA PLANINI ANLATTI

İSLAM DÜNYASI KENDİNE GELİYOR

AFGANİSTAN'DA 3.6 MİLYON MÜSLÜMAN KATLEDİLİRKEN NEDEN SUSTULAR?

BATI'YA GÜVENME ÜLKENE GÜVEN!

BATI İÇİN “SON ASRIN EN DERİN KRİZİ”​

BATI KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR

DÜNYA YENİDEN KURULUYOR​

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATIYI KAVURABİLİR!​

KANLI HANÇER

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
00:17
 // emine erdim
Turkiyede ozgurluk diyenlere frznsada ogrencilere bile ifade ozgurlugu bile yok Hz.Muhammede hakaret ediyorlar dedikleri icin kiz ogrenciler okuldan atiliyor...
16 Ocak 2015 00:17