YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!
HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!
27 Mayıs 2015 13:33
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Türkiye üzerinde oynanan oyunu yazdı ve sordu: “HDP’nin muhayyel başarısı bile İslam düşmanı İngiliz'i neden bu kadar sevindiriyor?”

Hafta sonu, Amerikan New York Times Gazetesi’nin Yazı İşleri Kurulu, işi gücü bırakıp Türkiye’deki 7 Haziran seçimlerine merak salmıştı. Bu tarafsız(!) ve özgür(!) Amerikan gazetesi, Tayyip Erdoğan’ı diktatör, Hükümeti baskıcı ilan etmiş, Washington ve diğer NATO müttefiklerini, Erdoğan’ın “Bu yıkıcı faaliyetlerinden” dolayı Türkiye’ye darbe yapmaya davet etmişlerdi. Erdoğan neyi yıkıyor? Türkiye ve İslam dünyasındaki ABD, İngiliz ve İsrail menfaatlerini ve bunların bölgedeki hakimiyetlerini yıkıyor.

Bu tarafsız(!) Amerikan gazetesine göre, Mısır’da seçilmiş Cumhurbaşkanını askeri darbeyle, silah zoruyla devirmek, bu darbeyi yaparken 9-10 bin Mısırlı Müslümanı öldürmek, insan haklarına uygun ve demokratik bir eylem; Suriye’de 400 bine yakın Müslümanı, yasaklı kimyasal silahları da kullanarak öldürüp katil bir rejimi devam ettirmek, BM’nin kabul ettiği “Evrensel İnsan Hakları Bildirgesi”ne uygun bir icraat... Bunu nereden anladık? New York Times’in yazı işleri kurulu toplanıp bu konulara tepki gösteren bir yazı kaleme almadı da oradan biliyoruz.

tan2-005.jpg

Bu konulara kulak asmayıp, ülkesini ve halkını özgürleştirmeye çalışan 90 yıllık Kürt meselesini halletmeye uğraşan Tayyip Erdoğan’a ABD ve NATO’nun darbe yapmasını isteyip, darbeci Sisi’ye, Katil Esad’a, soykırımcı Netanyahu’ya zırnık sesini çıkarmayan bir zihniyet başka nasıl anlaşılır!

Amerikan gazetesi, Tayyip Erdoğan ve halkın seçtiği Türkiye Hükümetini, yıkmaya çalışırken bilin bakalım New York Times’in İngiliz kardeşi The Times, kime övgüler dizdi? El Cevap; Selahattin Demirtaş'a ve partisi HDP’ye.. Kim bu Selahattin Demirtaş! Mescid-i Aksa’nın Yahudilere ait olduğunu söyleyen adam. Taksim’i Kabe ile mukayese eden HDP Eş Başkanı.. Kürtlerin sorunlarını kenara itip eşcinsellerin, gaylerin, lezbiyenlerin statüsünü yükseltmeye çalışan kişi. Yaptığı çağrı ile 6-7 Ekim 2014’te 53 Kürt’ün öldürülmesine sebep olan Demirtaş bu.. 7 Haziran seçimlerinde HDP’ye oy vermeyenleri “kan akan musluklarla” tehdit eden siyasetçi..

Peki bu Selahattin Demirtaş ve partisi için hangi övgüleri yağdırıyor İngiliz gazetesi The Times?!

"Kürt partisi, Erdoğan'ın mutlak güç hesaplarını engelleyebilir" başlığı ile çıkan yazıda Demirtaş’tan 'İktidardaki İslamcı hükümet için benzeri görülmemiş bir yenilginin mühendisi” olarak söz ediliyor. “7 Haziran'da yapılacak seçimlerde, AK Parti'nin göreve geldiği 2002'den bu yana ilk kez koalisyon kurmak zorunda kalabileceğini gösterdi” denilerek göbek atılıyor..

İngiliz gazetesi, haberinde Erdoğan'ın, anayasayı değiştirmek için seçmenden 400 milletvekili istemesini eleştiriyor. The Times, sevinçli bir üslupla HDP’nin “Türk siyasetini sarstığını” iddia ediyor ve arkasından Selahattin Demirtaş’a övgüleri sıralıyor. Kendisinden "Yakışıklı, karizmatik ve sadece 42 yaşında" diye söz edilen Demirtaş'ın hem AK Parti hem de CHP'den ‘oy çalabileceği' ifade ediliyor.

tan1-008.jpg

“Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasal olarak partiler üstü bir konumda durması gerektiği” eleştirisi getirilen yazıda, HDP’nin terör eylemlerini teşvik eden söylemlerine hiçbir eleştiri getirilmezken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “HDP’nin, PKK ile bağlantısına vurgu yapması” “Kürt partisine saldırı" olarak gösteriliyor.

İngiliz gazetesi Times, HDP’nin % 10 barajını aşma ihtimalini bayram havasında yansıtırken, bu durumda koalisyon kurulacağını ve “En muhtemel senaryonun AK Parti-MHP koalisyonu olduğunu” yazıyor.

Şimdi kendini bu ülkeye ait gören Kürt vatandaşlarımıza soruyoruz.. HDP barajı geçti diyelim. Bu sayede Ak Parti’nin milletvekili sayısı da düştü. HDP bu başarısıyla “destan yazdı.” Yazdığı bu “destan” sayesinde, sadece Times’ın değil, Washington Post’un, Guardian’ın, Bild’in, Haretz’in, CNN’in, FOX’un övgü dolu manşetlerine ve yayınlarına da mazhar oldu! HDP, TBMM’de 60-70 milletvekiline ulaştı… Farz edelim ki böyle oldu.. Times’in yazdığı gibi AK Parti-MHP koalisyonu da kuruldu. İçişleri ve Savunma Bakanlıkları da MHP’ye verildi. Şimdi soruyoruz.. HDP’nin bu başarısı Kürtlere ne kazandıracak sizce?

AK Parti tek başına iktidarken ve Kürtlerin esirgenmiş haklarını vermek için MHP’ye, HDP’ye ve PKK’ya rağmen çabalarken.. Buna rağmen zor yürüyen Çözüm Süreci ne olur sizce.! MHP’nin veya Kürt sorununun müsebbibi CHP’nin koalisyon ortağı olduğu bir Türkiye’de Kürtlerin mutlu olacağını nasıl düşünebilirsiniz?

“HDP’nin muhayyel başarısı bile İslam düşmanı İngiliz'i neden bu kadar sevindiriyor” diye düşünmek gerekmiyor mu?

Alper TAN

27.05.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

SEÇİM ÖNCESİ GİZLENEMEYEN, GÖZ AÇICI İTTİFAKLAR

CHP VE HDP KİME HİZMET EDİYOR?

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

MUHALEFETİN HEDEFİ KAZANMAK DEĞİL “KAYBETTİRMEK”​

7 HAZİRAN HESAPLARI NASIL YAPILIYOR?​

ÜLKÜCÜLER MHP YÖNETİMİNE İNANIYORLAR MI?​

KÜRTLER ERMENİ SOYKIRIMI YAPTI MI?

BU SOYKIRIMLARIN HESABINI KİM VERECEK?​

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

HAÇLI TERÖRÜNE KİM “DUR” DİYECEK?​

FİTNEYE DİKKAT!​​

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?​

DÜNYA SAVAŞININ BARUT KOKUSU YAYILIYOR!​

MÜSLÜMANLARIN TAHAMMÜLÜ SONSUZA DEK SÜRER Mİ?

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017