YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haklı çıktık ABD çekiliyor
Haklı çıktık ABD çekiliyor
07 Mayıs 2011 15:04
ALPER TAN

ABD Başkanı Barack Obama’nın 2 Mayıs 2011 Pazartesi günü Pakistan’da yapılan bir ABD operasyonu ile El Kaide lideri Usame Bin Laden’i öldürdüklerini açıkladığı gün, tüm dünya medyası “flash haber” girerek Bin Laden’in öldürüldüğü haberinin doğruluğu üzerinden sayısız yorumlar yapmaya başlamıştı. Obama’nın açıklama yaptığı gün saat 16:15’te Kanal A’da Bin Laden’in öldürüldüğü haberinin yalan ve asparagas olduğunu, Washington’un Afganistan’dan çekilmeye hazırlandığını aynen şu cümlelerle anlatmıştım: “Bin Laden 2007’de eceliyle öldü. ABD gerçekleri gizliyor. Amerika Afganistan’dan çekilmeye hazırlanıyor. Usama Bin Laden’in öldürüldüğü haberi bunun habercisi aslında. Afganistan’dan çekilmenin gerekçesini bu şekilde hazırlamış ve Amerikan halkına duyurmuş oldular.”

3 Mayıs 2011 Salı günü yayınlanan “Bin Laden kaç yıl önce öldü?” başlıklı “Analiz”de şunları yazmıştım:

“ABD yönetimi, Afganistan’dan kaçmanın yollarını arıyor. Bush yönetimi El Kaide’yi bahane ederek Afganistan’a girmişti. Savaşı kaybetti veya en azından kazanamadı. Şimdi bu mağlubiyeti bir şekilde zafer gibi göstermesi gerekiyor. Zafer konusunda en önemli sembol ise Usame Bin Ladin. 2007’nin Ocak ayından itibaren rahatsızlığı artan, Şubat ayından itibaren de durumu iyice ağırlaşan ve 13 Aralık 2007 tarihinde bir hastalık sonucu eceliyle öldüğü bilinen Usame Bin Ladin’in ölümü üç buçuk sene gizlendi.”

“Obama seçim öncesinde Amerikan halkına verdiği sözü yerine getirmek yani Afganistan’dan askerlerini çekmek istiyor. Ama bu geri çekilme hareketini bir zafer görüntüsü ile gerçekleştirme peşinde olduğu için Bin Ladin’in ABD operasyonu ile öldürüldüğünü açıkladı.”

…….

“Ama Usame Bin Ladin’in bu operasyonda öldürüldüğü bilgisinin kesinlikle yalan olduğu anlaşılıyor. ABD Afganistan’dan çekilmek için bahane ve gerekçeleri şimdiden oluşturmaya çalışıyor. “Bin Ladin’i öldürdük Afganistan’ı işgal sebebi ortadan kalktı. Eve dönüyoruz” demeye hazırlanıyorlar. Birkaç ay sonra Obama Afganistan’dan çekilme takvimi açıklarsa şaşırmam” demiştim.

 

5 Mayıs 2011 Çarşamba günü ise Laden bombası Obama'nın elinde”

başlığıyla yayınlanan “Analiz”de ise şunları yazmıştım:

 

“Obama Irak’tan sonra Afganistan’dan da askerlerini çekmeye başlarsa Amerikanın İslam alemiyle olan ilişkilerini bir kademe daha ilerletebilir. Ancak Obama’nın bu dış siyasetine karşı devlet içinde ciddi bir direnç olduğu da biliniyor. Neoconlar’ın bu tavırdan hoşnut olmadıkları ortada. Çünkü Obama, Neocon zihniyetin aksine bir yönetim sergiliyor. Obama’nın bu siyaseti, Amerikan halkı için bir avantaj olsa bile, kandan, şiddetten, savaştan, zulümden, silahtan ve baruttan beslenen Vahşi Amerika’yı temsil eden Neoconlar için istenmeyen bir durum.”

 

 

“Bush döneminin tersine bir dış politika takip eden Obama’dan rahatsız olan Neoconlar’ın bundan sonra ne yapacakları çok önemli. Bin Laden’in bu son operasyonda öldürüldüğü haberinin doğru olmadığını Obama da biliyor Bush da. Bush, Obama’nın “Sıfır noktasında” yapılacak törene kendisini davet etmesini karşılıksız bıraktı. Usame Bin Laden’le çok kozmik ilişki içinde olan ve dünyadan gizlenen gerçekleri çok iyi bilen Neoconlar bildikleri gerçekleri deşifre ederlerse Obama yönetimi çok zor duruma düşebilir.”

………..

 

“Amerika’nın sahip olduğu güç ve imkanları savaş ve silah için değil özgürlükler ve barış için kullanması insanlığın faydasına olur. Eğer Amerika ve NATO, Irak ve Afganistan başta olmak üzere İslam ülkelerindeki askerlerini çeker, Filistin barışına, Filistin devletinin bağımsızlığına destek verir İsrail’i şımartma ve kollama sevdasından vazgeçerse hem kendisi hem de dünya için hayırlı bir iş yapmış olur” demiştim.

 

Peki bunları şimdi neden yeniden hatırlattım? Çok şükür haklı çıktık. Çünkü, ABD Başkanı Obama, bu gün yani 7 Mayıs Cumartesi, Amerika’nın, Afganistan'dan çekileceğini açıkladı. Böylece ilk günden itibaren Bin Laden asparagasının ne anlama geldiğine dair tezlerimiz resmen doğrulanmış oldu.

 

Başkan Barack Obama, Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü iddia edilen operasyonu yapan askerleri ziyaretinde, "Ladin'in öldürülmesinin, Afganistan'a yönelik stratejilerinin işe yaradığını ortaya koyduğunu" belirtti. Ve Obama, “ABD askerlerinin Afganistan'dan çekilme sürecinin bu yaz başlayacağını” söyledi.

Gerçeklerin bir süre sonra ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır. Bu bir kere daha doğrulandı. Gizlenen diğer gerçekler de ortaya çıkacak..

 

 

07.05.2011

 

Alper TAN

 

 

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
önce demokrasi!
 // mehmet faruk
" VEKİLİNİ " seçmekten aciz bir MİLLET:
DEMOKRATİKLEŞEMEZ!
Millet mecburen liderlerin hazırladığı " vekil listelerine " oy vermek zorunda bırakılıyor. Netice de seçilenler milletin değil: liderlerin vekili oluyor; " milletin " vekili değil..!
Bu nedenle en başta seçim sistemi değiştirilmelidir..!
Millet lider listesine değil; kişiye oy verebilmelidir.
Bu da ancak, dar bölgeli çift turlu bir seçim sistemi ile gerçekleşebilir.

Böylesi görüşleri dile g...
15 Mayıs 2011 01:43
DARWİN MAYMUNLARI VE PİYONLARI
 // Halîme Gözüpek
Pek muhterem Alper Tan Ağabeyimiz, lûtfedib gerçekleri gözler önüne seriyor fakat; insan görünümündeki darwinMaymunları'nı ve aramızdaki piyonlarını inandırmak mümkün olmuyor.. Yuları Amerika'ya, kuyruğu da İsrail'e kaptıran milyarlık sürü; Amerikalı çobanlarla, İsrailli çömezlerinin yalan ve dolanları, maval ve kavalları eşliğinde mezbahaya doğru ilerliyor!!...
14 Mayıs 2011 16:10
iyi ki varsın
 // İsmail Bayındır
Sevgili Alper Tan, insanın hiç gündemle alakası olmasa sadece sizi takip etse yeter. Sizinle görüşlerimiz % 100 uyuşuyor. Duygularıma tercüman oluyorsunuz. Dedim ya iyi ki varsınız. Kaleminize kuvvet. Allah yar ve yardımcınız olsun. saygılar, sevgiler......
13 Mayıs 2011 19:33