YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HAÇLI TERÖRÜNE KİM “DUR” DİYECEK?
HAÇLI TERÖRÜNE KİM “DUR” DİYECEK?
17 Kasım 2014 17:00
Dünyada birçok ülkede zulümler yaşanıyor. Ancak ilginç bir şekilde Batı ülkelerinin sesi, Müslümanlar söz konusu olunca çıkmıyor. Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan bu konuyu analiz etti. İşte Tan'ın o analizi:

Sahip olduğu uluslararası haber ajansları, medya gücü ve bir asırdır hükümran olmasından kaynaklanan “Güç” algısı nedeniyle Hıristiyan Batı, algı operasyonunu ve psikolojik harbi hayli etkili biçimde sürdürüyor. BM, NATO, İMF, Dünya Bankası, Uluslararası Ceza Mahkemesi, kredi derecelendirme kuruluşları gibi önemli uluslararası kurumları elinde tutuyor olması da işlerini çok kolaylaştırıyor.

Birçok yerde olduğu gibi, Orta Afrika’yı uzun yıllar sömürge olarak elinde tutan Fransa, 1960’ta görünüşte bu ülkeden çekildi. Fransa, siyasi olarak çekilirken, yönetimi kendi desteklediği gruplara bıraktı. Yani hiçbir şey değişmedi. Fransız şirketleri aracılığıyla Orta Afrika’nın elmas, altın, uranyum ve petrolünü sömürmeye devam etti. 1960’da seçilen ilk devlet başkanı Buganda, uçak kazası süsüyle öldürüldü. Tıpkı o tarihten bir sene önce 17 Şubat 1959’da Başbakan Menderes’in uçağının kaza süsü ile Londra’da düşürülmesi gibi.

2013’e gelindiğinde, Devlet Başkanı olarak ülkeyi Katolik bir rahip yönetiyordu. Ama 24 Mart 2013’te, Orta Afrika’da ilk kez bir Müslüman, devlet başkanı olmuştu. Bu gelişme, Vatikan’ı ve sömürgeci Fransa’yı rahatsız etti. Çünkü Fransa, Orta Afrika’daki menfaatinin yarısını kaybetmişti. Bu durumdan rahatsız olan Fransa, dönemin Genelkurmay Başkanı olan ve Mart 2013’e kadar devlet başkanlığı da yapan François Bozizé’ye destek vererek Müslüman devlet başkanına karşı darbe yaptırdı. Tıpkı Mısırlı Müslümanların oylarıyla seçilen Muhammed Mursi’ye karşı, Genelkurmay Başkanı Abdülfettah Sisi’nin, Batı ve İsrail tarafından desteklenerek darbe yaptırılması gibi..

Zaten Fransa, bunun öncesinde El Kaide’yi bahane ederek Mali’yi de işgal etmişti. Orta Afrika’nın yeraltı kaynaklarını Fransa sömürürken, ülkedeki okulları da Vatikan yönetiyor. Bir Müslümanın, bu okullarda eğitim görebilmesi için ismini değiştirmesi gerekiyor.

Ülkedeki Müslümanlara karşı geçen yıldan bu yana sistematik bir katliam başlatıldı. Hıristiyan Anti Balaka örgütü Fransa tarafından net bir şekilde desteklendi. Bu katil örgüt, kendisi de Katolik bir rahip olan eski Devlet Başkanı Bozizé tarafından destekleniyor. Bozizé’yi ise Fransa koruyor. Bozizé, Müslümanları katleden Anti Balaka terör örgütünü Fransa’dan yönetiyor

Hıristiyan Anti Balaka terör örgütüne silah gönderip Müslüman katliamı yaptıran Fransa, iç çatışmaları bahane ederek ülkedeki asker sayısını iyice artırdı. Anti Balaka Orta Afrika’da Müslümanları katlediyor. Bu cinayet örgütünü Fransa, Fransa’yı ABD destekliyor.

1960’tan bu yana ticaretin büyük kısmının, elmas ve altın ticaretinin ise %80’inin Müslümanların elinde olduğu belirtiliyor. Ama eski Devlet Başkanı Anti Balaka’nın başı Bozizé, hukuksuz bir şekilde Müslümanların sahip olduğu altın ve elmaslara el koymuştu.

Eski Başkan Bozizé tarafından yönetilen 50-100 kişilik gruplar halinde dolaşan Anti Balaka üyeleri ellerinde kılıçlarla saldırıyor güçsüz ve savunmasız Müslümanları, çocuk, yaşlı, kadın demeden öldürüyor. Diri diri ateşe atıyor, kılıçlarla ve palalarla insanları kesiyorlar. Güney Sudan, Uganda ve Ruanda’dan sırf Müslüman öldürmek için Orta Afrika’ya gelen Hristiyanlar var.

Fransızlar, Orta Afrika'da Hıristiyan vahşeti uyguluyor. Orta Afrika'daki Haçlı terör örgütü Anti Balaka, öldürdüğü Müslümanların etlerini pazarda halka satıyor. İnsan etlerini ağızlarında çiğniyorlar.. Öldürdükleri Müslümanların koparılmış kolları ve bacakları ellerinde sokaklarda zafer çığlıkları atıyorlar.. Müslümanları diri diri ateşe atıyorlar, hamile kadınların karınlarını deşip timsahlara yediriyorlar. Uygarlığın beşiği(!) Batı bu vahşeti hiç görüyor mu?

Afrika böyle. Gelelim Asya’ya..

Güneydoğu Asya'da Myanmar'ın Arakan Eyaletindeki Sünni Müslümanlar ise Budistlerin soykırımına maruz kalıyorlar. Orta Afrika’daki katliamları aratmayan cinayetler işlendi/işleniyor.

2012‘den bu yana Arakan Müslümanları'nın on binlercesi vahşice katledildi. Ölümden kaçanlar ise Bangladeş'e sığındılar. Birleşmiş Milletler'e göre Arakan Müslümanları, dünyanın en eziyet gören etnik gruplarından biri. Uluslararası Af Örgütü'ne göre, Arakan Müslümanları, 1978 yılından beri Birmanya Budist cuntası altında insan hakları ihlallerinden muzdarip durumda.

Aylardır IŞİD’le yatıp IŞİD’le kalkan, IŞİD’e karşı onlarca ülkeden oluşan savaş koalisyonu kuran ve Suriye’yi Irak’ı bombalayan Hıristiyan Batı’dan, Avrupa’dan, Amerika’dan, Rusya’dan bu saydıklarımızla ilgili en ufak ciddi bir adım atıldığını duydunuz mu?

Gazze’yi yerle bir eden, Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya askerlerini kirli postallarıyla sokan, cami içinde bomba atan İsrail’e Avrupa’dan, ABD’den destek dışında bir eleştiri duydunuz mu?

3 senede 300 bine yakın Müslümanı dünyanın gözleri önünde katleden, ülke halkının yarısını göçmen durumuna düşüren Suriye diktatörü Beşşar Esad’ı hala koruyan bu Batılılar değil mi?

Bu bir din savaşı ve Haçlı koalisyonu değil de nedir?

Alper TAN

17.11.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

KANLI HANÇER

BATI KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR

IŞİD KATİLSE ABD VE İSRAİL NEDİR?

DÜNYA SAVAŞI YAYILIYOR

PARALEL KULAK KİM İÇİN DİNLİYOR?

RAKAMLARLA DÜNYA SAVAŞINA DOĞRU

DÜNYA SAVAŞI BAŞLADI HABERİNİZ OLSUN

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATIYI KAVURABİLİR!

KÜRESEL SEFERBERLİK BAŞLADI

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
02:03
 // şeyma Güzel
analizleriniz için size çok tesekkur ederim.sizden ricam hükümetin polisle, polis kolejinde okuyan ogrencilerle; pkk, vatan hainleri, devletin ve milletin malina canina zarar verenleri ayni torbaya koyup iç guvenlik yasası olarak tbmm sevk etmesini analiz ediniz.bu sizce hangi adalet ve kalkinmada var.bu benim cok mu çok zoruma gidiyor.Sayin cumhurbaşkanı belediye baskanligindan bu tarafa deslekliyorum hükumet 17araliktan bu tarafa baksin.kim suc isliyorsa cezasini versin.mahsun çocukların hayallerini lutfen yikmasin.bir gemide 99suclu olsa 1 mahsun olsa o gemi yinede batirilmaz....
27 Kasım 2014 02:03
Bu Millet Uyanmalı
 // abdulhalik sevkal
Tebrik ederm Alper tanı.Lütfen yaygınlaştıralım...
18 Kasım 2014 Salı 12:53