YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HAÇLI SAVAŞI YAYILIYOR MÜSLÜMANLAR OYALANIYOR
HAÇLI SAVAŞI YAYILIYOR MÜSLÜMANLAR OYALANIYOR
06 Ekim 2015 19:00
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Hristiyanların Haçlı savaşı için birleşerek güç kazandığını, müslümanların ise oylandığını yazdı. İşte Tan'ın o analizi:

Kaç senedir anlatmaktan dilimizde tüy bitti. Yeni bir dünya savaşı oluyor. Bu savaş tamamen din eksenli bir savaş. Savaşın bir cephesinde tüm Müslümanlar var. Karşı cephenin komuta merkezinde Vatikan ve Haçlı devletleri, Siyonist İsrail var. Haçlı cephesi, Ortodoks Rusya, Komünist Çin ve Budist Hindistan’ı da yanlarına çekmek istiyor.

Adı konulmamış din savaşları devam ediyor. Haçlı savaşının karargahları Washington, Berlin ve Vatikan. Dini olarak Vatikan, siyasi olarak ABD ve Almanya başroldeler. O nedenle Türkiye’de ardı ardına Alman casuslar yakalanıyor, sınır dışı ediliyor veya öldürülüyor. CIA adına da Paralel çalışıyor.

Yeni küresel savaş daha çok bir istihbarat ve algı savaşı şeklinde yürütülüyor. Medya da çok önemli bir boyutu. Büyük savaşın çeşitli ülkelerdeki cephelerinde sıcak savaşlar da oluyor. Suriye bunun en tipik örneği.

Suriye’deki iç savaşın başından bu yana ABD, AB ve Rusya tamamen senkronize ve danışıklı bir şekilde ortak hareket ediyor. ABD ve Avrupa “Esad karşıtı” rolünde, Rusya “Esadçı” rolündeler. Bunlar tamamen bir oyun. Tamamen bir mizansen. ABD, Avrupa, Rusya, İsrail ve İran.. Hepsi de Esad’ın yıkılmaması için uğraşıyor. Bu ülkelerin tamamı, ne kadar Esad ve rejim karşıtı gruplar varsa onlara saldırıyorlar, onlarla savaşıyor. ABD ve Avrupa “terör örgütü” deyip IŞİD’i vuruyor, IŞİD’i vururken terör örgütü PKK ile ortak çalışıyor.

Rusya ise Esad muhalifi diye ÖSO ve Türkmenlere saldırıyor.

ABD, Avrupa ve Rusya senkronize vaziyette Türkiye ve İslam dünyasının sabrını, tepkisini, kapasitesini ve reflekslerinin seviyesini test ediyorlar. Rusya lideri Vlademir Putin, Kurban Bayramı öncesi Moskova’da büyük bir caminin açılışına katılarak İslam dünyasının saygı duyduğu Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la birlikte Müslümanlara sempatik bir “sinyal” veriyor. Aynı Putin bir hafta sonra New York’ta ABD Başkanı Obama ile kadeh tokuşturup, ertesi gün Suriye’de Müslümanlara saldırıyor. ABD ise açıklama yapıp “Rusya’nın saldıracağından haberimiz vardı. Moskova bize söylemişti” diyor.

Putin’in Suriyeli Müslümanlara saldırısı üzerine Rus Ortodoks Patrikhanesi açıklama yapıyor ve bu saldırıyı “Kutsal savaş” yani “Haçlı savaşı” olarak tanımlıyor. Suriye’de Müslümanları vuran, öldüren Rus askerleri, Hristiyan din adamlarınca kutsanıyorlar. Suriye’de Müslümanları öldüren savaş uçakları ve Rus silahları papazlar tarafından kutsanırken çekilmiş görüntüler servis ediliyor.

Bütün bu olanların öncesinde ise ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki “Türkiye gerçek manadaki birleştirici İslam’ı bu hızla yaymaya devam ederse kısa sürede olağanüstü dev bir devlete dönüşecek” diyerek Türkiye üzerine Paralel ve PKK eliyle yapılan saldırılar ve Avrupa ve ABD medyası üzerinden sürdürülen algı operasyonlarının arka planını dışa vuruyordu.

Ey ülkemde “Gassalın önündeki meyyit gibi” gibi uyuyan Müslümanlar! Daha ne zaman uyanacaksınız?

Aylan bebek gibi çocuklarınızın kıyıya vurmasını mı bekliyorsunuz? Afganistan’ı Irak’ı, Suriye’yi “terör” gerekçesiyle ve teröristlerle beraber işgal ettikleri gibi; Kabil’in, Bağdat’ın, Halep’in, Şam’ı yerle bir edildiği gibi; İstanbul’un, İzmir’in, Ankara’nın Konya’nın, Trabzon’un, Diyarbakır’ın da Haçlı koalisyonu tarafından bombalanmasını mı beklemeniz gerekiyor. Allah’ın size bize daha başka bunu nasıl anlatmasını bekliyoruz. Gökten illaki bombalar yağdırmasını mı bekliyoruz.

Hepimiz oyunda oynaştayız. Vatansız kalmış 2.5 milyon Suriyeli Müslüman gözlerimizin önünde bize hiçbir şey anlatmıyor mu? Bunun açık bir Haçlı Savaşı olduğunu daha nasıl anlatacaklar?

Şu satırlara lütfen kulak verir misiniz?

“Artık Allah için birbirimizle uğraşmaktan vaz geçelim. Artık bu fırkalara, bu melun tefrikalara nihayet verelim. Biliyorsunuz ki şarkta, garpta, şimalde, cenupta ne kadar Müslüman varsa hepsi mahkum! İşte o zavallıların şimdilik dinlerini olsun muhafaza edebilmeleri de şu hükumet sayesindedir. Maazallah şu son Müslüman hükümeti de yıkılacak olursa Rusya’daki, Çin’deki, Hind’deki Cava’daki elhasıl dünyanın her yerindeki yüzlerce milyon Müslüman artık dinine sahip olamayacak. O zaman biz yalnız kendi derdimizi değil, dört yüz milyon ibadullahın vebalini de yükleneceğiz. Ne dünyayı görecek gözümüz, ne huzur-u Rabbül’alemine çıkacak yüzümüz kalmayacak.”

Bu mısralar kim tarafından ve ne zaman yazıldı birliyor musunuz? Bugün yazılmadı. Bundan tam 101 sene önce Kasım 1914’te, Birinci Dünya Savaşı’nın başlaması üzerine Mehmet Akif Ersoy tarafından yazıldı. Bugünkü durumdan ne farkı var? Tam da bugünkü durumu anlatıyor.

101 seneden bu yana hala uyuyor muyuz?

Yoksa uyanmaya artık niyetimiz var mı?

Alper TAN

06.10.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜRKİYE NATO'DAN DERHAL ÇIKMALI

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

DÜNYA SAVAŞININ BARUT KOKUSU YAYILIYOR!​

AVRUPA VE ABD’NİN KADERİNİ “ÖTEKİLER” BELİRLEYECEK. AZ KALDI!

HAÇ-ASALA-PKK-SAVAŞ

DÜNYA SAVAŞI YAYILIYOR

HDP-PKK AZGINLIĞININ SONU NEREYE VARACAK?

DÜNYA SAVAŞINI BARUT KOKUSU YAYILIYOR

"REJİM MÜCADELESİ" VE KÜRTLER

İSLAM DÜNYASINDAKİ VAHİM TABLO VE ÜMİT

TÜRKİYE NEDEN SIKIŞTIRILIYOR?​

HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
 // çözüm islam demokrasi yalan,demokrasi kafirlerin
Sırtlan sürüleri libyanin kanını emmeye gelmişler.tabi bu ulkede cikan petrol dunyanin en degerli yakiti oldugu icin sırtlanlar sürü halinde girmeye baslamislar .eğer bu ülkeler bu müslüman ülkeleri böyle sömürmeseler hepsinin sonları gelir niye avrupa vs ülkeler rahatça her imkânları olduğunu sanıyorsunuz, hemde iş gücü olmadığı yaslı nüfusları olduğu halde,işte bunlar orta doğunun petrolünü, doğalgazını, madenlerini,sömürerek ayakta kalıyorlar,oralarda müslümanlarin yönetmesine izin vermiyorla...
12 Ekim 2015 05:56
ŞENOL ÖZBEK
 // Bekir YILDIRIM
Eski dosyalar açılmaya başlamışken, haber yapıp gündeme getirir misiniz Sayın TAN?
Rahmetli Şenol ÖZBEK'in hayatını kaybettiği trafik! kazasını...
Bu konu bazı merkezlere ulaşmayı kolaylaştırabilir, eğer bir yerlere ulaşılmak isteniyorsa.
...
10 Ekim 2015 Cumartesi 11:05
 // Ahmet güçlü.
Her şey dosdoğru anlatılmış gidişat bunu gösteriyor. Millet uyanmasa kalan torunları küffara köle olur Allah uyananlardan etsin amin...
08 Ekim 2015 08:26