YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HAÇLI BİRLİĞİNE KARŞI HİLAL BİRLİĞİ
HAÇLI BİRLİĞİNE KARŞI HİLAL BİRLİĞİ
15 Mart 2017 18:12
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, medeniyet değerleriyle savaşmayı bırakan ve tarihiyle barışan Türkiye'nin karşısındaki güçlere dikkat çekti. İşte Tan'ın, Haçlı-Siyonist koalisyonu saldırılarına karşı yapılması gerekenleri anlatan o analizi:

Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsveç, İsviçre ve Fransa dişlerini gösterdiler. Bazıları saldırdı, bazıları hırlıyor. Diğer Avrupa ülkeleri de pusudalar. Fırsatını bulduklarında onlar da saldıracaklar. ABD ise zaten uzun zamandır her fırsatta saldırıyor.

Bir Türk bakana yapılan saldırı ve ahlaksızlıklar, şahsi bir mesele zannedilmesin. Ve Avrupa'da referandum toplantılarının engellenmesinin sebebi, sadece Türkiye'deki yönetim sistemi değişikliği ile sınırlı değil. Batı açısından, bu kısmi anayasa değişikliği çok küçük bir mesele..

Peki, esas mesele ne? Esas mesele Türkiye'nin siyasi gidişatı ve yönü.. Türkiye, Tanzimat'tan bu yana devam eden ve Cumhuriyet dönemiyle zirve yapan Batı taklitçisi istikametten vazgeçiyor. Türkiye, kodlarına dönüyor. Medeniyet değerleriyle savaşmayı bırakıyor ve tarihiyle barışıyor. Türkiye esas eksenine oturuyor.

Batı ve batının içimizdeki iliştirilmişleri daha önce bunu endişeyle karşıladılar. Yıllar önce karşılaştığımız Malezyalılaşma, İranlaşma, eksen kayması iddialarının temelinde, Batının, Türkiye'nin bu yöneliminden duyduğu derin kaygı vardı.

Öncelikle çeşitli yol ve ikna yöntemleriyle Türkiye'yi bu yoldan çevirmeye çalıştılar. Bunun için bazen havuç bazen sopa gösterdiler. Ama başarılı olamadılar. Batıda oluşan bu kaygı, önce korkuya sonra saldırıya dönüştü.

Saldırıları önce taşeronlar üzerinden başlattılar. 2013 Haziran'ındaki Gezi provokasyonları ile Ankara'yı çıktığı yoldan çevirmek istediler. Başaramadılar. Püskürtüldüler. Aynı yılın sonunda 17-25 Aralık yargı ve polis darbesini FETÖ üzerinden denediler. Başaramadılar. Püskürtüldüler. 2015'in Temmuz'unda başka bir yol denediler. Türkiye'nin terör meselesiyle ilgili çok önem vererek belli bir noktaya getirdiği "çözüm sürecini" PKK eliyle bozdular. Çukur ve hendek sürecini başlattılar. Yine beceremediler. Taşeron örgüt 12-13 bin kayıp verdi. Yine püskürtüldü. Bu defa Suriye üzerinden Türkiye'ye taşeron örgütlerce saldırılar yaptırıldı. Yine tutturamadılar.

Yetmedi; 15 Temmuz FETÖ-NATO işgal planı devreye sokuldu. Taşeronlar vasıtasıyla alçakça saldırdılar. O da olmadı. Durmadılar. Ekonomi ve finans üzerinden çökertme planlarını devreye soktular. Çökertemediler

Taşeronlar ve vekiller becermeyince şimdi artık asıllar devrede. Bu güne kadar gölgelerle kuklalarla, maskelerle savaştık. Artık karşımızda düşmanlarımızın kendileri var. Yani esas düşmanlarla karşı karşıyayız.

ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump, 6-7 İslam ülkesini topyekün terörist ilan edercesine o ülkelerde din ayrımı yaparak, Hristiyan veya Yahudi olanların dışında herkese vize yasağı getirdi. Müslümanları sınır dışı etmeye hazırlanıyor. Camileri yasaklamayı düşünüyor. Lahey Adalet Divanı Avrupa'da Müslüman kadınların resmi yerlerde başörtüsü kullanmasını yasaklayan kararı onayladı.

ABD yönetimi, 11 Eylül 2001 saldırılarıyla ilişkili ve suçlu gösterdiği Suudi Arabistan'ın 750 Milyar Dolarına el koymaya çalışıyor. Hem ABD, hem de Avrupa genelinde Müslümanlara ve Müslümanların kutsallarına saldırılar hızlı biçimde yoğunlaşıyor. Müslüman siyasetçiler, doğrudan veya dolaylı şekilde, saçma sapan gerekçelerle engellemelerle karşılaşıyor. Müslümanlar, teröristlerle eşdeğer gösterilmeye devam ediliyor.

İslam ülkelerinde, Batılı ülkelerce kurulup kuşatılan terör örgütleri Müslümanlara saldırıları arttırıyor. Batıda olanlardan cesaret alan Siyonist İsrail, camilerde ezanı yasaklayan kararı parlamentosunda yasalaştırmaya cüret ediyor. İsrail Dışişleri Bakanı İsrail işgali altındaki topraklarda yaşayan Müslümanları Batı Şeria'ya sürmeyi teklif ediyor..

Bütün bunlar yeryüzündeki Müslümanlara yapılanların çok küçük bir bölümü. Bunları yazarken bile ruhum sıkılıyor. Daralıyorum, bunalıyorum.

Ey Müslümanlar daha ne zaman uyanacaksınız? Evlerinize bombalar atıldığı zaman mı? Şehirleriniz yıkıldığı zaman mı? Hanenize girildiği zaman mı? Ellerinize kelepçe vurulup kurşuna dizildiğinizde mi? Ne zaman..

Afganistan'da olanlar başkasının yurdunda mı? Suriye'de girilen evler kimin evi? Bedenleri parçalanan yavrular kimin evladı?

Ne zaman kendimize geleceğiz? Bu, sen-ben kavgası da neden? Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Malezya'ya gitmiş. Ne güzel.. Malezya'da "Müslümanlar beraber hareket etmeli" demiş. Ne hoş.. Peki kendisinin başında olduğu parti, Türkiye'de kimlerle beraber hareket ediyor? Doğu Perinçek'le.. PKK gibi, FETÖ gibi, Türkiye'nin bakanlarını engelleyen Hollanda gibi, Almanya gibi, Belçika gibi, İsrail gibi refleks gösteriyor. Bu ne perhiz, bu ne turşu..!

Haçlı-Siyonist koalisyonu hep beraber hareket ediyor. Topu birden üzerimize geliyor. Elbette bunlar bizi korkutmamalı. Bu toplu saldırılara topluca karşılık vermeliyiz.

Bu millet, bu ümmet, FETÖ'yü PKK'yı, DHKP-C'yi çözdü ve anladı artık. Onlarla anladıkları dilden konuşuluyor. Sonları geldi.

AK Parti ve MHP, bu olanların, parti meselesi olmadığını anladı. İki parti tek cephe oldu.
Ey vatanını, milletini, dinini, kitabını, bayrağını sevenler.. Gün birlik günüdür. ABD'si, Avrupa'sı Hristiyanı, Yahudisi, Mecusi'si hep birlikte saldırıyorlar. Bu saldırılar bize, tüm Müslümanlara..

Bugün uyanmayacaksak ne zaman uyanacağız.. Bugün birlik olmazsak ne zaman olacağız..

Alper TAN
15.03.2017

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

AVRUPA NİÇİN DÜŞMANLIKTA YARIŞIYOR?

NİÇİN “HAYIR” DEMELİYİZ! İŞTE SEBEPLER.. 

ASLINDA “KİMLER RAHATSIZ”

BU SİSTEMİN NE ZARARI VARDI DA DEĞİŞTİRİYORUZ?

ABD’NİN DİNCİ SİYASETİ TUTAR MI?

DONALD TRUMP’A TEŞEKKÜR MEKTUBU

ABD, NATO, TERÖR VE CUMA HUTBESİ!

BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ!

SURİYE’DE KİMLERLE SAVAŞIYORUZ?

KÜRESEL DÜZENİ MÜSLÜMANLAR KURUYOR

BU NATO'YLA NE İŞİMİZ KALDI?

BATI'NIN SÖMÜRGE DÜZENİ YIKILIYOR

BATI BU SAVAŞI KAYBEDECEK. ÇÜNKÜ...

İŞTE GİZLİ BELGE, ABD EN TEHLİKELİ TERÖR ÖRGÜTÜ

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
 // Mehmet Ünal
Alper kardeşim söylediklerine bire Bir katılıyorum. Hislerimize tercüman olmuşsun. Gün birlik günüdür uyanmalıyız......
30 Mart 2017 09:21
 // Dilek Yüksek
Asıl düşmanımızın Erdoğan değil Haçlılar olduğunu anladığımız zaman da o zaman ne zaman? Bazı insanlar var ki haçlılar bize açık açık savaş ilan etse Erdoğan yüzünden oldu diyecek kadar zeki!!!...
16 Mart 2017 15:24
 // R g
Çok güzel Alper tan arkandayım tamamı gerçek destekliyorum...
16 Mart 2017 12:26