YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FRANSA VE AVRUPA NİÇİN ŞOKTA!
FRANSA VE AVRUPA NİÇİN ŞOKTA!
07 Ocak 2015 17:34
Fransa'daki saldırının perde arkasında neler var? Milyonlarca Müslümanın öldürülmesi karşısında şoka girmeyen Avrupa nasıl oldu da ölen 11 kişi için şoka girdi? Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan çarpıcı bir analiz kaleme aldı. İşte Tan'ın o analizi:

Paris’te geçtiğimiz Aralık ayında mevcut polislere ilave olarak binlerce Fransız komandosu da sokaklara çıkarılmıştı. “Terör saldırılarından” korkuyorlardı. Bu gelişme bir nevi adı konmamış olağanüstü hal uygulamasıydı.

AB’nin en güçlü 3 devletinden biri olan Fransa’nın başkentinin göbeğinde gündüz vakti polis tarafından güvenliği sağlanan bir medya binasına saldırı yapıldı. Saldırıda yayın kuruluşunda görevli 10 kişi ve binayı bekleyen 2 polis öldürüldü. Yani bu saldırı Paris’te en sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı bir süreçte gerçekleştirildi. Saldırıyı yapanlarsa ellerini kollarını sallayarak olay yerinden uzaklaştılar. Sıradan bir saldırı olamaz bu!

Türkiye’de PKK terörüne dair Çözüm Süreci başladığında, bundan tam 2 sene önce, süreci sabote etmek için Paris’in göbeğinde 3 PKK yöneticisi kadın şaibeli şekilde katledilmişti. 2 sene geçmiş olmasına rağmen o saldırının gerçek mahiyetini hala tam olarak öğrenemedik. Fransız hükümeti ve yargısı, o konuyu ağırdan aldı ve aydınlatmadı.

Paris'teki son saldırıda ilk anda 11 ölü vardı. DÜNYA ŞOKTA başlıkları atıldı. 11 Eylül saldırıları bahane edilerek 2001 yılında ABD öncülüğündeki Haçlı koalisyonu ile Afganistan'a açılan savaşta, bugüne kadar 3.6 milyon Müslüman katledildi. Ama 3.6 milyon Müslümanın ölümü karşısında DÜNYA ŞOKA GİRMEDİ!

Afganistan’ın ardından aynı Haçlı koalisyonu bu defa Irak’a savaş açtı. Son 11 senede Fransa'nın da desteği ile Irak'ta 1.2 milyon Müslüman katledildi. 3.5 milyon Müslüman da bu savaşta sakat bırakıldı. Ama Irak’taki 1.2 milyon Müslümanın ölümüne ve 3.5 milyon kişinin sakat kalmasına bu "Dünya" Paris'te ölen 11 kişiye üzüldüğü kadar üzülmedi.

BM Güvenlik Konseyi’nde VETO yetkisine sahip Çin yargısı 300 Müslüman Uygur Türkü için idam kararı verdi. Batı siyasetinde Batı medyasında buna karşı çıkan bir ses duydunuz mu? Çin, ülkede yaşayan Müslümanlara İslam'ı yasaklayan kararlar aldı. Medeni Batı'nın umurunda oldu mu? Batı'da hiç kimse Çin'in yaptıklarına ŞOK olmadı. Aksine "Müslümanlar bunu hak ediyorlar" diye bakıyorlar.

Filistin’de katliam yapan Siyonist İsrail’i Fransa dahil Batı ülkeleri 70 senedir açıkça destekliyorlar. Daha geçen yaz, Temmuz, Ağustos aylarında İsrail Gazze’yi yine yerle bir etti. Sadece 11 kişi değil; çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden 2 binden fazla Müslüman katledildi. Hala Gazze’ye ilaç bile sokulamıyor. Batı'da kimin umurunda?

Son 4 senede Suriye’de 300 bin Müslüman, Batı destekli BAAS rejimi tarafından katledildi. Fransa dahil olmak üzere ABD ve Avrupa kimi desteklediler? Elbette ölenlere timsah gözyaşları dökerek Esad’ı desteklediler.

Mısır tarihinde seçilmiş ilk ve tek Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye karşı geçen yıl General Abdülfettah Sisi tarafından askeri darbe yapıldı. Bu darbecileri kim destekledi? Ne yazık ki yine İsrail’le birlikte, Avrupa ve ABD destekledi.

Batı, Müslümanları daima güdülecek koyun, ülkelerini de sömürülecek yer olarak gördü. Avrupa’da da Müslümanların emeklerini sömürdüler. Hem sömürdüler hem dışladılar, hakir gördüler, aşağıladılar. Onların giyim kuşamlarına müdahale ettiler. Minareleri yasakladılar, camileri yaktılar. İnançlarına ve peygamberlerine hakaret eden yayınlar yaptılar. Sonra da bu hakaretleri "Basın ve ifade özgürlüğü" kılıfıyla savundular.

Haçlı zihniyetindeki Batı, bir asırdan beri İslam coğrafyasında rüzgar ekiyor. Şimdi de ektiği rüzgarı ufak ufak biçmeye başladı. Rüzgar ektikçe rüzgar biçmeye, fırtına ektikçe fırtına biçmeye, kasırga ektikçe de kasırga biçmeye devam eder. Avrupa’nın kimseyi suçlama hakkı bulunmuyor. Şunu herkes bilir ki "Şiddet şiddeti doğurur."

Elbette bu saldırıyı savunmuyoruz. Keşke işler bu noktaya gelmeseydi. Daha dün İstanbul’da bir polisimiz intihar saldırısında şehit edildi. Saldırıyı DHKP-C üstlendi. Peki yıllardır DHKP-C’nin beyin takımı nerelerde korunuyor, barındırılıyor? Paris’te, Fransa’da. Türk polisinin katledilmesine ŞOK olmayan Batı, Fransız polisinin ölümüne neden şok oluyor?

Umarız Avrupa yaptığı hatalara tevbe eder ve tekrar hatalarına devam etmez de bu olaylar Fransa ve Avrupa’da daha da yayılmaz.

Gerçekten korkunç bir olay bu. Fransa'nın Filistin'de ölenlere üzüldüğü gibi biz de Paris’te ölenlere üzüldük. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'in katil Beşşar Esad'ı kınadığı gibi Paris saldırılarını kınıyoruz.

Alper TAN

07.01.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

BATI'YA GÜVENME ÜLKENE GÜVEN!

BATI İÇİN “SON ASRIN EN DERİN KRİZİ”​

BATI KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR

DÜNYA YENİDEN KURULUYOR​

ABD ANKARA’DAN SONRA RİYAD’I DA KAYBETTİ​

DÜNYA SAVAŞI YAYILIYOR

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATIYI KAVURABİLİR!​

MISIR’I UNUTTURMAK İÇİN SURİYE ÖNE ÇIKARILIYOR​

HAMAS İSRAİL OTORİTESİNİ TANIMADI DEVLET OLDU​

KANLI HANÇER

BATI ORADA MÜSLÜMANLAR NERDE?!​

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
İnandığım şekilde yaşıyorum sayın Levni
 // Ömer
Konjoktörel mutasyona uğrayan,zaman ve iktidar erkinden istifade eden ruhsuz asalaklara asla tahammülüm yoktur sn Levni.hiç bir dinde barbarlığa ve sana yapılan haksızlığa karşı sessiz kal,nefs-i müdafaada bulunma diye bir emir yok.Haksız yere kutsalıma,namusuma ve toprağıma yapılan eyleme karşı aynı tepkiyi göstermemeyi hangi inanç sahibi kişi kabul edebilir....
09 Ocak 2015 Cuma 12:33
alper tan
 // midyatlı
ağzına sağlık gerçek yorum 1000 yıl yaşa...
09 Ocak 2015 Cuma 10:39
Ömer Bey, Ben Kendime Bakıyorum Müsterih Olun
 // Levni
Sizler diye hitap etmenize çok üzüldüm. Ben düşman değilim, düşman yaratmaya çalışmaya da gerek yok. Elhamdülillah ben de Müslümanım. Herhangi gerekçe ile İnsan öldürülmesini meşru kılmaya çalışan hiç bir düşünceye katılamam. Tarihimizden ve geleneklerimizden gelen hoşgörü tavrı ile çelişmemeye gayret ediyorum. Şahsınıza tavsiyede bulunmak haddime değil olamazda zaten çünkü siz inandığınız gibi davranmaya devam edeceksiniz....
08 Ocak 2015 Perşembe 21:20