YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ERDOĞAN’I LAHEY’E GÖNDERECEK MİYİZ?
ERDOĞAN’I LAHEY’E GÖNDERECEK MİYİZ?
05 Haziran 2015 12:43
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, 7 Haziran seçimleri öncesi Yeni Türkiye karşıtlarının ittifak halinde Erdoğan'a neden saldırdığını anlatan çarpıcı bir analiz kaleme aldı. İşte Tan'ın o analizi:

7 Haziran öncesi bu ülkenin insanları son derece göz açıcı bir seçim kampanyası izlediler. Bu ülkede kim kimdir; bugüne dek hiç olmadığı kadar berraklaştı. Artık son muhasebeler yapılıyor. Şimdi herkes son tabloya bakıp kararını verecek. Neler oldu, neler olmuştu? Kısa kısa hatırlatalım isterseniz..

Amerikan New York Times Gazetesi’nin Yazı İşleri Kurulu, 7 Haziran seçimlerine, ABD seçimlerinden daha çok merak sardı. Seçim öncesi, Tayyip Erdoğan’ı diktatör, Hükümeti baskıcı ilan etti. Bununla da kalmadı. Washington ve diğer NATO müttefiklerini, Erdoğan’ın “Bu yıkıcı faaliyetlerinden” dolayı Türkiye’ye darbe yapmaya davet etti. Peki Erdoğan neyi yıkmıştı? Türkiye’deki ABD DERİN DEVLETİ’ni..

İngiliz gazetesi The Times.. O da oyuna girdi. "Kürt partisi, Erdoğan'ın mutlak güç hesaplarını engelleyebilir" başlığı ile çıkan yazıda Demirtaş’tan 'İktidardaki İslamcı hükümet için “Benzeri görülmemiş bir yenilginin mühendisi” olarak söz edildi. HDP’ye gaz verdi.

Diğer bir İngiliz, Ekonomist Dergisi.. O da sahaya indi ve 2011 seçiminde CHP’ye oy dilenen Ekonomist, bu defa HDP için oy talebinde bulundu.

Üçüncü İngiliz The Guardian ise 7 Haziran seçimini konu alan makalede “Tam Batılılaşmamış, yoksul Müslümanların kendi ülkelerini yönetmelerine izin verilemez” salvosunu savurdu ve iyice haddini aştı.

Kürtlere Diyaneti ve din derslerini kaldırmayı vaat eden eşcinsel savunucusu, anti İslam, Kürt Kemalist, HDP’ye bir destek de güneydeki mühim dostları Tel Aviv’den geldi. İsrail'in Kanal 2 televizyonu HDP'ye destek verdi ve "HDP'nin tüm Kürt oylarını toplayacağını" iddia etti. Onlar da HDP gazına basıyorlar.

HDP’nin muhayyel başarısı bile İslam düşmanı Amerikalı'yı, İngiliz'i, Siyonist Yahudileri neden bu kadar sevindiriyor? “Tam Batılılaşmamış, yoksul Müslümanların kendi ülkelerini yönetmelerine izin verilemez” diyen zihniyet neden CHP ve HDP gibi İslam karşıtı partilere övgüler dizip destek oluyorlar.

Amerikan New York Times, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'yoldan çıktı' ifadesini kullanırken, Fethullah Gülen hakkında da 'karizmatik vaiz' diyerek onu övüyor.

Suriye’de “cihatçılara destek oluyor” suçlamasıyla Tayyip Erdoğan Lahey Mahkemesi’nde yargılanmaya çalışılırken, bu İslam düşmanı Batılılar kendini İslami bir cemaat gibi gösteren Fethullah Gülen’i yerlere göklere sığdıramıyor? İslam’dan nefret eden Batı Gülen’e neden aşık?

Şimdi bu noktada bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz. “AKP dershanemizi kapattı” diyen Gülenciler, ezanı ve Kur'an'ı kapatan, yasaklayan, Müslümana mürteci diyen CHP'ye destek veriyor. Erdoğan'a kızan Kemalistler, Ağrı'da Atatürk büstü yakan HDP'ye oy veriyor.

Kandil'e çıkıp PKK terör örgütünün propagandasını yapan Cumhuriyet, ülkesi için savaşan Suriyeli Müslümanları “cihatçı terörist” ilan ediyor.

Fetullah Gülen, 28 Şubat'ta Refah Partisi başörtüsünü savunurken, "Başörtüsü füruattır" diyerek darbeci generallere yol açmış, Başbakan Erbakan'ı kastederek "Yeter artık. İstifa etmeli" ifadesini kullanmıştı. Necmettin Erbakan'ın Saadet Partisi'nin Genel Başkanı, şimdi O Fetullah Gülen'in Paralel örgütünü "Türkiye'nin en önemli İslami hareketi" olarak tanımlıyor. Fatih Erbakan'ın uyarısı ve itirazına rağmen bu örgütle ittifak yapıyor.

SP eski Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Necmettin Aydın, Büyük Birlik Partisi ile ittifak kuran Saadet yönetimine ateş püskürdü, SP yönetimini sorguladı. “Değil bir Müslüman'ın, normal bir insanın bile yapmaması gereken hizipçilik, kıyım, hile, yalan, iftira gibi her türlü yanlışı yapmışlar ve yapıyorlar. Milli Görüş sisteminin içini boşalttılar. Daha da ötesi, yabancı servislerin örtülü operasyon gücü olduğu artık kendilerince bile kabul edilen Paralel Yapı ile özdeşleştiler. Günümüz dünyasının en zalim diktatörleri olan Esed'ci, Sisi'ci bir çizgiye girdiler. Milli değil, bu olsa olsa paralel ittifaktır!” dedi.

Bütün bunlar nereden kaynaklanıyor? Yeni Türkiye karşıtlığından.. Yeni Türkiye, Tayyip Erdoğan’ın şahsında sembolleştiği için ona saldırı yapılıyor. Peki bu ülkeye ne yaptı Tayyip Erdoğan da tüm İslam düşmanları ona saldırıyorlar? Müslüman karşıtı gruplar ve ülkeler CHP ve HDP'yi niçin destekliyorlar.

Peki Tayyip Erdoğan’ın “suçu” ne? Ne yapmıştı bu ülke için?

•Erdoğan, bir Asırlık Kahpe DERİN ABD SATÜKOSU’nu bitirmedi mi?

•Erdoğan, 28 Şubatta içi boşaltılmış devlet hazinesini ağzına kadar doldurmadı mı?

•Erdoğan, ona saldıranlar da dahil, herkesin refah seviyesini artırıp, ülkeyi 3 kat büyütmedi mi?

•Erdoğan, kangren haline gelen ve 60 bin insanın ölümüne yol açan Kürt sorununa neşteri vurup, çözüm sürecini bu noktaya getirmedi mi?

•Erdoğan, başörtüsüne serbestlik, Müslüman kadına özgürlük getirmedi mi?

•Erdoğan, İmam Hatiplerin yeniden önünü açmadı mı?

•Erdoğan, Kur’an ve siyer derslerinin tüm okullarda okunmasını sağlamadı mı?

•Erdoğan, millete, ümmete, bölgeye Ortadoğu'ya, Filistin'e umut olmadı mı?

•Erdoğan, kan gölüne dönmüş İslam dünyasının yeniden dirilişi için umut ve rehber olmadı mı?

•Erdoğan ezilen, yozlaşmaya yüz tutmuş ve sistemin hizmetkarı olmuş Anadolu insanının kişilik kazanmasına liderlik etmedi mi? İnsanımızın hak ettiği yere gelmesini teşvik etmedi mi?

•Öyleyse biz ne yapacağız? New York Times’ın, Times’in Guardian’ın, The Ekonomist’in, Tel Aviv’in, Neoconların kucağındaki Paralel kardinalin, Cumhuriyat’in, Sözcü’nün, Paralel Taraf’ın, eşcinsel savunucusu, Müslüman düşmanı HDP’nin, Müslümana zulmetmiş CHP’nin yalanlarına ve propagandalarına inanıp ona göre mi davranacağız?

Yoksa aklımıza, gönlümüze ve inançlarımıza göre mi? Mevlana diyor ki “Kusursuz dost arayan dostsuz kalır.” Kusursuz hükümet arayanlar da Abdülfettah Sisi’ye, Kenan Evren’e, Çevik Bir’e razı olur. 13 yıllık iktidar döneminde Ak Parti elbette hatalar da yapmıştır. Hangi Hükümetler hata yapmadı ki?

Adil olmak zorundayız. Şimdi Haçlı dünyası ve onların içimizdeki iş birlikçileri, Erdoğan’ı, Bosna’da soykırım yapan Sırp katil Karadzic gibi yargılamak istiyor. Menderes’in idamına kıyam durmayan biz Müslümanlar o idamın acısını 55 yıldır yaşıyoruz. Muhammed Mursi’nin bir senede mucize göstermesini bekledikleri için ona kızan İhvan cemaatinin bir kısmı da 3 Temmuz darbesinde darbeci Sisi’ye destek olmuşlardı. Şimdi 2 yıldır o darbe destekçileri de Sisi’nin zulmünü yaşıyor, tüm Mısır halkıyla beraber.

Ey Müslüman Anadolu insanı; Neoconların kucağında oturan Paralel kardinalin yalanlarına inanarak, Haçlıların istediği gibi ERDOGAN'ı Lahey'e gönderecek miyiz?

Hem vallahi hem billahi, Allah bunun hesabını bize sorar..

Alper TAN

5.6.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

PKK’LI KÜRTLER ABDULLAH ÖCALAN’I SATACAK MI?

HAK ETTİN BUNU ERDOĞAN

7 HAZİRAN’DA KİM ÜZÜLECEK KİM SEVİNECEK?

NE KARARSIZI? NASIL KARARSIZ KALABİLİRİZ?​

HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!

SEÇİM ÖNCESİ GİZLENEMEYEN, GÖZ AÇICI İTTİFAKLAR

CHP VE HDP KİME HİZMET EDİYOR?

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

MUHALEFETİN HEDEFİ KAZANMAK DEĞİL “KAYBETTİRMEK”​

7 HAZİRAN HESAPLARI NASIL YAPILIYOR?​

ÜLKÜCÜLER MHP YÖNETİMİNE İNANIYORLAR MI?​

KÜRTLER ERMENİ SOYKIRIMI YAPTI MI?

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

HAÇLI TERÖRÜNE KİM “DUR” DİYECEK?​

FİTNEYE DİKKAT!​​

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?​

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
 // İBRAHİM KAYA -(Üsküdar-İstanbul)
Çok kıymetli HEMŞEHRİM.Kahramanmaraş ımızım güzel evladı Seninle iftihar ediyorum Allah kalemine ,yüreğine güç katsın.Sultan Abdülhamid Dedemize malum iftşraları atanlara kanıpta , ona muhakefet eden ,dönemin din alimleri nasıl pişmanlık duymuşlrdı sonradan Bizde aynı akıbete uğramayalım Allah müslümanların şuurunu açsın Ferasetini açsın (amiiiin).İkazların ve değerlendirmelerin için Çooooook ama öokkkk teşekkürler.SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN (haz) nin Ruhu Şad olsun.BRAHİM KAYA (Üsküdar-İstanbul)...
06 Haziran 2015 13:07
 // H.S.
Kör zihniyetlere degil gerçekten yargışayıcı aydınlara çok ihtiyacımız var daha . Bu yorumunuz İnşaallah aydınlatır......Larını....
06 Haziran 2015 01:06
 // haticealemdar
Allah razı olsun...
05 Haziran 2015 21:44