YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DOSTA BAK, MÜTTEFİKE BAK!
DOSTA BAK, MÜTTEFİKE BAK!
02 Haziran 2016 15:58
Almanya'daki tasarı tam da dış politikada değişiklik sinyallerinin verildiği bir dönemde kabul edildi. Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Almanya'nın tavrını, dış politikadaki değişiklik söylemleriyle harmanlayarak analiz etti.

Ülkeyi çevreleme ve etkisizleştirme hareketi devam ediyor. Bir önceki Analiz’de Ankara’dan ne bekleniyor?” sorusuna cevap teşkil eden konulardan söz etmiştik. Türkiye, içeriden ve dışarıdan baskı altına alınarak, devleti eski eksene oturtup, Haçlı dünyasının güdümüne yeniden alınmaya uğraşılıyor.

Gezi darbesiyle yapamadıkları, 17-25 Aralık FETÖ darbe girişimiyle beceremedikleri, Temmuz 2015’te PKK terörünü hortlatarak başaramadıkları, “Ankara’ya diz çöktürme” hedefini bu defa farklı noktadan hareketle deniyorlar.

Bir yandan yeni hükümete şirin gelebilecek açıklamalar yaparak vaatlerde bulunup diğer yandan bizi arzu ettikleri noktaya çekmek için derin manevralar yürütüyorlar.

NATO’da partnerimiz, ve dahi güya “stratejik ortağımız” ABD yönetimi, binlerce askerimizi, polisimizi şehit eden, vatandaşlarımızın hayatını Cehenneme çeviren azılı terör örgütü PKK’ya ve onun Suriye kolu YPG’ye açıktan silah veriyor, mühimmat veriyor, eğitim veriyor, istihbarat veriyor, siyasi ve askeri destek veriyor. PKK-YPG, ABD’den elde ettiği imkanları Türkiye’ye karşı kullanıyor. ABD sözcüleri PKK’dan söz ederken “ortak” ifadesini ekliyor.

O da yetmiyor; Pentagon, halkımıza ve devletimize karşı terör yapan PKK-YPG ile aynı safta Suriye halkına karşı aynı cephede savaşmamızı istiyor. Bunu kabul ettirmek içinse CIA maşası FETÖ’nün beceremediği 17 Aralık sürecini, Rıza Sarraf üzerinden açtığı soruşturmayı göstererek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti “gönüllü iknaya” zorluyorlar.  

17 Aralık darbe girişimini deneyen FETÖ yılanına Amerika açıktan sahip çıkıyor. Washington yönetimi, FETÖ’yü koynunda besliyor. ABD Dışişleri Sözcüsü Kirby, “Biz, Gülen hareketini yabancı bir terör örgütü saymıyoruz” dedi. Bunun anlamı belli. “FETÖ, bize  yani ABD’ye çalışan bir örgüt” demektir.  Biz bir taraftan PKK ve Paralel’le mücadele ettiğimizi söylüyoruz, öbür taraftan, bu yılanları besleyenler için “YPG yüzünden ABD ile küsecek değiliz” diyoruz.

Diğer yandan, dindaşlarımızı, soydaşlarımızı katleden, sınırımızı ihlal eden Rus uçağının düşürülmesi konusunda son zamanlarda Ankara’da mahcubiyet ifade eden bir dil gözleniyor.

Ayrıca, 70 yıldır Filistinli Müslümanları katleden, Mavi Marmara’da vatandaşlarımızı şehit eden, 2014 Ağustosu'nda çok önemli bir siyasetçiyi öldürmek için 5 kişilik özel MOSSAD infaz timini Türkiye’ye gönderen ama MİT’in kontra operasyonu ile imha edilen Siyonistlerle, anlaşmayı fazlaca arzu ediyormuşuz gibi bir görüntü oluştu.

Bu görüntü arızalı bir görüntüdür ve umarız gerçek değildir, sadece görüntüden ibarettir. Ama bu yanlış bir görüntü ve gerçeği yansıtmıyor ise günümüzde görüntü bile önemli olduğu için bunun düzeltilmesi gerekir.

Avrupa ve ABD bize hiçbir zaman gerçek bir dost olmadı ve olmayacak. Batı medeniyeti, sömürge ve soykırımlar üzerine kurulmuş kanlı bir medeniyettir. Batı, Haçlı kafasını değiştirmedi. Bizi hala Bizans’ı yıkan, Avrupa’yı işgal eden barbar kavimler olarak görmeye devam ediyorlar. Bunun intikamını almak için de fırsat kolluyorlar. Batı “dostluktan” anlamaz “güçten” anlar. Batı'nın dostluğuna güvenilmez.

Sayın Başbakan Binali Yıldırım, “Dostlarımızı çoğaltacağız, düşmanlarımızı azaltacağız” diyor. Bu cümle ilk anda kulağa gayet hoş geliyor. Hiçbir devlet, düşman çoğaltmak istemez. Bu doğal. Ama unutmayalım ki dostluk da düşmanlık da iki taraflıdır. Karşıdaki sana sürekli düşmanca davranıyorsa ona karşı her şeye rağmen “dostluk” olamaz. Olursa bu dostluk değil “acziyet” olur.

Şuna kim cevap verebilir? Ne oldu da ortada “fol yok, yumurta yokken” “Alman dostlarımız” “Soykırım kanunu” çıkarıverdiler? Hani nerede dostluk? Şimdi “Soykırım kararından dolayı Almanya ile küsecek değiliz, biz kabile devleti değiliz” mi diyeceğiz. Bütün bunların bir karşılığı olmayacak mı?

Bu zamana kadar son 14 yıldır Türkiye, “dik” durduğu için bütün dünyada saygın bir yer edindi. Haksızlıklara karşı isyan ettiği için güç kazandı. Pes eder, boyun büker, yolundan gider düşmanlarla dost oluruz diye düşünürsek, yanılırız, yalnızlaşırız ve kaybederiz. Gerçek dostu da gerçek düşmanı da doğru tanımlamalıyız. Bugüne kadar yaptığımız “politik” düşman veya “dost” tanımlamalarını “sahici” görmeye başladığımızda, Allah korusun yolun sonuna gelmiş oluruz.

Referanslarımız yabancı değil yerli, Eba Müslim Horasani’nin şu sözleri de kulaklarımızda küpe olmalı. “Onlar, zarar vermeyeceklerinden emin oldukları için dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak içinde düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı. Ama uzaklaştırılan dost düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince yıkılmaları mukadder oldu.” Hafizanallah..                 

Alper TAN

02.05.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

ANKARA’DAN NE BEKLENİYOR?

CHP-HDP AZINLIKLARIN KONTROLÜNDE​

MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..

İSLAM BİRLİĞİ KURULUYOR, KAFASI BOZUKLAR ÜZÜLÜYOR

KÜRESEL DENKLEM HIZLA DEĞİŞİYOR

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

BATI DÜZEN KURUCU ROLÜNÜ KAYBETTİ​

2. DÜNYA SAVAŞI’NDAN DERSLER

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

ÜMMETİN UYANMA VAKTİDİR GEÇ OLMADAN

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

Etiketler: ,
ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
 // hakan baykal
Biz Allah â inanır ona ibadet eder ondan yardım isteriz cenabı hak kalbimizde korku varsa sokup alsın bizi güçlü kuvvetli korkusuz kullarindan eylesin. Amin devletimiz de acilen silah lanmaya önem ve öncelik versin bizde bunu destekleyelim...
27 Eylül 2016 09:35
 // asrahmet
3 bin sahabe ile 100 bin küffarı dağıtan Ecdadın. Torunlarıyız. bizim yerde olduğundan çok ve güçlü semavatta da ilahi orduları mız var. O gün bir avuç ecdadin yardımına gelenler bugün yine hazırdır ve bizimledir. yeterki O bir avuç ecdadin yolundan ayrılmayalim. nato dan ayrılmayalim deyip Şanlı ecdadin yolundan ayrılır isek işte ozaman o Semavi orduyu kaybederiz.Ecdadin yolundan gidersek Ecdada Halid bin Velid(ra), Alparslan, Ertuğrul,Fatih gönderen Allah bizede Elbet gönderir bir fatih....
02 Haziran 2016 21:33
hazırmıyız
 // emektar
100 yıl önce yedi düvele karşı savaştık,yıkıldık. 100 yıl sonra tam ayağa kalkarken, yedi düvel bize karşı yeniden birleşiyor. mücadeleden asla kaçmayız, ancak teknolojimizle, silah gücümüzle,maneviyatımızla yeterince hazırmıyız ?...
02 Haziran 2016 Perşembe 20:00