YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DERVİŞ HIRKASINA BÜRÜNEN AVCI
DERVİŞ HIRKASINA BÜRÜNEN AVCI
04 Nisan 2014 15:45
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Tayyip Erdoğan - Fethullah Gülen meselesini bir hikayeyle özetledi...

17 Aralık operasyonlarıyla birlikte ortaya çıkan gerçekler herkesi şaşırtıyor. Paralel yapıya karşı Başbakan'ın sert, kararlı sözleri ve tavrı nedeniyle onun bu duruşunu anlamakta zorlananlar var. “Başbakan neden böyle yapıyor,” “Bu tavır Tayyip Erdoğan’a yakışıyor mu,” “Muhterem bir din adamına böyle ağır sözler söylenir mi,” “Başbakan Erdoğan, Müslüman insanlara neden Haşhaşi, virüs, sahte peygamber, vaiz lobisi diyor” şeklinde yakınmalara yer yer rastlıyoruz.

Şöyle diyenler de var. “Başbakan Türkçe olimpiyatlarına katılıp Fethullah Gülen’i övmemiş miydi. Bakanlar, Hizmet Hareketi'nden övgüyle bahsetmiyor muydu? Dün iyiydi de bugün mü kötü oldular?” “Siz de hizmetin aleyhinde yazıyor ve konuşuyorsunuz. Ayıp olmuyor mu?”

İlk bakışta bu eleştiriler mantıklı ve yerinde imiş gibi geliyor. Bir kısım insanlar bu propagandaya aldanabiliyorlar da. Bu konularda bazen çok ağır küfür ve hakaretlere de maruz kalıyoruz. Tabii çok sayıda takdir, teşekkür ve methiyeler de alıyoruz.. Şunu açıkça ifade edelim. Hiçbir takdir, teşekkür ve methiye bizi şımartmayacak, dolduruşa getirmeyecek. Yapılan küfür ve hakaretlere de cevap vermeyeceğiz. Bize bu küfür ve hakaretleri yapanların büyük çoğunluğunun yaşananların özünü anlamadan ve gerçekleri bilmeden yaptıklarını düşünüyoruz. Böyle oldukları için mazur karşılıyoruz. Ama küçük bir kesimin bilerek ve isteyerek militanlık yaptıklarını da biliyoruz.

Biz ilkesel duruşumuzu bozmayacak, fevri davranmayacak ve yapıcı olmaya devam edeceğiz. Ama bunu yaparken bildiğimiz yalın gerçekleri sonuna kadar haykırmaktan da geri durmayacağız. Kendi hastalıklı zihniyeti ve kirli bilinçaltı nedeniyle bizi, “Makam, para, menfaat veya istikbal beklentisiyle hareket ediyor” diye suçlayanları peşinen Allah’a havale ettiğimiz için onlardan şikayet bile etmeyeceğiz. Hatta şahsen, onlara da şimdiden hakkımı helal ediyorum. Onların da gaflet veya körü körüne “iyi niyet” kıskacından kurtulup hakikate uyanmalarını diliyoruz. Bir an evvel “Hüsn-ü zan, ademi itimat” noktasına gelmelerini umuyoruz.

Uyandıklarında bize ve şimdilerde bizim gibi düşünenlere teşekkür etmelerini de beklemiyoruz.

Sözü uzatmayalım. Bazen fıkralar veya kısa hikayeler işin özünü uzun bir romandan daha güzel anlatır. Tayyip Erdoğan - Fethullah Gülen meselesini anlamamızı kolaylaştıran küçük bir hikayeyi paylaşmak istiyoruz. Anlamak istemeyenler hikayeyi okuduktan sonra yine anlamayacaklar. Ama olsun.

Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.

Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır.
Ve ona sorar;
Bu kuş senden şikâyetçi, neden kanadını kırdın?

Derviş kendini savunur;
“Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı. Ben suçsuzum” der.

Bunun üzerine Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki;
“Bak, bu adam da haklı. Sen niye kaçmadın? O sana sinsice yaklaşmamış. Sen hakkını savunabilirdin. Şimdi kolum kanadım kırıldı diye şikâyet ediyorsun?”

Kuş kendini savunur:
“Efendim ben onu derviş kıyafetinde gördüğüm için kaçmadım. Avcı olsaydı hemen kaçardım. Derviş olmuş birinden bana zarar gelmez, bunlar Allah’tan korkarlar diye düşündüm ve kaçmadım.

Hz. Süleyman bu savunmayı doğru bulur ve kısasın yerine getirilmesini ister.

“Kuş haklı, hemen dervişin kolunu kırın” diye emreder.
Kuş o anda;
“Efendim, sakın öyle bir şey yaptırmayın” diyerek öne atılır.
Neden diye sorar Hz. Süleyman.
Kuş sebebini şöyle açıklar;

“Efendim, dervişin kolunu kırarsanız, kolu iyileşince yine aynı şeyi yapar... Siz en iyisi mi, bunun üzerindeki derviş hırkasını çıkartın... Çıkartın ki, benim gibi kuşlar bundan sonra aldanmasınlar.”

Alper TAN

04.04.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABİLERE ABLALARA 1 NİSAN ŞAKASI

ASLINDA NEYİ SEÇİYORUZ?

MENDERES, ÖZAL, ERDOĞAN VE 17 ARALIK

SATIR ARASINA DEĞİL BÜYÜK RESİME BAKALIM

ALLAH’I DİNLEMEDİLER İNSANLARI DİNLEDİLER

DOSTLAR DÜŞMAN, DÜŞMANLAR DOST OLUNCA..

İSLAM’A KARŞI PROTESTAN İSLAM ÜRETİLİYOR

PARALEL CIA PARALEL MOSSAD İÇERİDE

KARANLIK ADAMIN KALBİNE GİRMEK!

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
ya oldugun gibi görün yada göründüğün gibi ol
 // nizamettinpolat
ALPER BEY tüm yazılarınızı takip ediyorum rabbim razı olsun analizleriniz gerçekten çok kaliteli ve çok güzel.......
16 Nisan 2014 Çarşamba 09:05
koyun postlu kurt
 // şükrü uzun
Bir insan yılan suretine girse yahut bir veli haydut kıyafeti giyse ona hücum edenin cezası nedir? (SAİD NURSİ)...
15 Nisan 2014 Salı 13:53
sizi tanımak
 // Önder Yeşilyurt
Sayın ALPER BEY o kadar ve isabetli analizler yapıyorsunuz dönüp bir kez daha okuyorum.Umarım sizi tanımayanlarda en kısa zamanda sizi tanır ve gündemi doğru bir pencereden ANALİZ eder.Kaleminizin mürekkebi hiç bitmesin İNŞALLAH....
09 Nisan 2014 Çarşamba 23:53