YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BU “TERÖR” DEĞİL, “DIŞ SALDIRIDIR”
BU “TERÖR” DEĞİL, “DIŞ SALDIRIDIR”
17 Aralık 2016 16:36
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, 'Kayseri'deki saldırı terör saldırısı değil, kesinlikle sofistike bir “dış saldırıdır.” İç savaş çıkarma teşebbüsüdür' dedi. İşte Tan'ın çarpıcı analizi:

Beşiktaş saldırısından bir hafta sonra Kayseri’de saldırdılar. Kimse bunu “terör” olarak göstermesin. Kayseri'deki saldırı terör saldırısı değil. Hangi örgüt yapmış olursa olsun, kesinlikle sofistike bir “dış saldırıdır.” İç savaş çıkarma teşebbüsüdür..

ABD elçisi Edelman'ın geçen hafta "Türkiye'de iç savaş çıkabilir" demesinin "iç savaş çıkarırız" şeklinde anlaşılması gerektiğine o gün dikkat çekmiştik. İç savaş çıkarılmak isteniyor buna dikkat.

ABD, Avrupa ve İsrail, Türkiye'nin çevresiyle, Suriye, Irak ve İslam dünyasıyla ilgilenmesinden aşırı derecede rahatsızlar. Bu saldırılarla, Ankara'yı dizginlemek ve Türkiye’nin kadim coğrafyasıyla uğraşmasını önlemek istiyorlar.

Beşiktaş saldırısının yapıldığı gün, Amerikan yayın kuruluşu The Wall Street Journal, başında Osmanlı fesi bulunan Tayyip Erdoğan fotoğrafı üzerine yazdığı tweette “Türkiye, Ortadoğu’nun kayıt dışı lideri olmak isteyen Neo Osmanlı bir politika izliyor” diyordu.

Türkiye’deki İslami uyanıştan, Ankara’nın İslam alemiyle yoğun şekilde ve sistematik olarak ilgilenmesinden korkuyorlar. Bu durumu Osmanlı’nın yeniden canlanması olarak kabul ediyorlar ve taşeron örgütleriyle saldırıyorlar.

Bu sabah saldırının olduğu saate kadar Halep’i, Suriye’yi konuşuyorduk. Bakın şimdi Kayseri’yi konuşuyoruz. Bize, “Bırakın Halep’i, El Bab’ı, İdlib’i, Rakka’yı; siz Kayseri’yi tartışın” diyorlar. “Çevrenizle değil içinizle boğuşun” mesajı veriyorlar.

15 Temmuz’da işgal edemedikleri, ekonomik ve para operasyonlarıyla diz çöktüremedikleri Türkiye’yi iç savaşa sürükleyebileceklerini zannediyorlar.

Ayrıca Türkiye'nin Rusya ve İran'la birlikte bölgeyi şekillendirmeye başlamasından, bu süreçte AB ve ABD'nin devre dışı kalmasından, Batı ve İsrail çok rahatsız.. Bunu henüz hazmedemediler.

Suriye meselesi, Cenevre’de, Brüksel’de, Washington’da değil artık Ankara’da, Antalya’da, Moskova’da, Tahran’da, Astana’da şekilleniyor. Bunu içlerine sindiremiyorlar.

Onun için, Türkiye, Rusya ve İran’ı birbirine düşürebilecek ve bölge meselelerinde bunları devre dışı bırakacak tezgahlar arıyorlar.

Türkiye’nin IŞİD’e destek olduğu, IŞİD’ten petrol alarak yasa dışı destek verdiği iftirasını atmışlardı. Hatta bu konuda,  John Kerry aracılığı ile Türkiye'ye “CIA belgeleri” sunuldu.. Sunulan belgeler sahte ve iftira çıktı.. Bu sefer CIA özür dilemek zorunda kaldı. Özür dilerken de başka bir şerefsizlik yaptı ABD. Bu sahte belgeleri Mısır darbecisi Abdülfettah Sisi’nin verdiğini söylediler. Bir yalanı başka bir yalanla izah etmeye çalıştılar.                       

Kendi “müttefiki” Türk devletine inanmayan ABD ve CIA, darbeci Sisi’ye inanmıştı sözde. Maksat, Ankara-Kahire arasını daha kötü hale getirmekti.

Şu anda ABD ve Avrupa öyle bir oyun oynuyor ki İran’daki Devrim Muhafızları üzerinden İslam dünyasını kapıştırıp mezhep savaşlarını körüklemek istediği gibi Mısır ve Türkiye'yi de kapıştırmaya çalışıyor..

Son 1.5 yıldır aralıksız darbe yiyen PKK, son nefesini kullanıyor. Elbette acımız büyük ve bu tür sözleri daha önce fazlaca duymuş olsak da bu defa farklı.. PKK ve HDP artık gerçekten tamamen tarihe gömülmek üzere.. Sadece PKK da değil. İslam coğrafyasındaki diğer taşeron örgütlerinin de sonu yaklaşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “seferberlik” çağrısı bu sebepten yapıldı. Düşman devletler, içeride giderek kan kaybeden ve bitme noktasına gelen uşaklarının farkındalar. O nedenle az sayıdaki uşaklarına çok ses getirecek sansasyonel eylemler yaptırtıyor. Adana ve İstanbul gibi kozmopolit şehirlerin seçilmesi bu sebepten kaynaklanıyor. Kayseri’nin seçilme sebebi ise biraz daha farklı. Türk milliyetçiliğinin daha yüksek olduğu Kayseri üzerinden Kürt karşıtlığını körükleyebileceklerini düşünüyorlar.

Ayrıca Kayseri saldırısı “17 Aralık” tarihinde yapıldı. Aynı gün 500 FETÖ’cü ByLock kullanıcısı darbeci askere gözaltı kararı çıkarıldı. Hesaplaşma sürüyor.

Diğer bir önemli nokta ise şu: PKK, yoğun ve aralıksız operasyonlar nedeniyle artık Türkiye içindeki barınma yerlerinde ve mağaralarda yaşayamıyor. Dolayısıyla artık şehirlere inip “son görevlerini” yapıyorlar.                       

Türkiye, FETÖ’süyle, PKK’sıyla, DHKP-C’siyle içerideki tüm işbirlikçi pislikleri temizlemeye muktedirdir. İşbirlikçiler temizlendikten sonra sıra, onların tasmalarını elinde tutan dışarıdaki alçaklara gelecek. Günü geldiğinde bunun hesabı onlara da sorulacak.

Yeni Türkiye’ye güvenelim. Dolduruşlara gelmeyelim. Öfkemize yenilmeyelim. Sabır ve dua edelim. Mücadeleye devam edelim. Onlar kaybediyorlar, biz kazanıyoruz.

Alper TAN

17.12.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

İRAN, MÜFLİS BATININ TRUVA ATI MI?

3.DÜNYA SAVAŞININ ADI “TERÖR”

BATI DEĞERLERİ VE HEGOMONYASI SARSILIYOR!

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATI'YI KAVURABİLİR!​

KÜRESEL DÜZENİ MÜSLÜMANLAR KURUYOR

BU NATO'YLA NE İŞİMİZ KALDI?

BATI'NIN SÖMÜRGE DÜZENİ YIKILIYOR

BATI NİÇİN PANİKTE?

BATI BU SAVAŞI KAYBEDECEK. ÇÜNKÜ...

İŞTE GİZLİ BELGE, ABD EN TEHLİKELİ TERÖR ÖRGÜTÜ

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
Takdir
 // Şadan Gürsel
Hazırladığınız haberlerin ve yorumların dünya gerçekleri üzerine kurulu olması ne kadar güzel. İnşallah yakında yeni dünya düzeni kurulduğunda bu görüşlerinize dayalı hareket edilir.

Saygılarımla...
02 Şubat 2017 Perşembe 15:20
 // vahit
Daha önce veya varsa halen burs alan tıp hukuk ögrencilerin içinden ilerleyen yıllar da bu polis gibi neşteriyle cüppesiyle birileri çıkarsa...
21 Aralık 2016 11:32
ACABA
 // MÜCAHİT
BU HAİNLER HALA HER YERDELERMİ DİYE SORMADANDA EDEMİYOR İNSAN.RUSYAYLA İLŞKİLERİMİZ TAM RAYINA OTURDU DERKEN İĞRENÇ BİR PROVAKASYONLA KARŞILAŞTIK.
ACABA BU HAİN,BÜYÜKELÇİYİ VURDUKTAN SONRA SAĞ YAKALANAMAZMIYDI.ACABA ONU VURUP ÖLDÜREN POLİSLERDEDE BİRŞEYLER VARMI DİYE AKLIMIZDANDA GEÇMİYOR DEĞİL.ÇOK GENİŞ KAPSAMLI ARAŞTIRILMASI GEREKİYOR.
RABBİM PENSİLVANYADAKİ PAPAZDAN VE KÖPEKLERİNDEN ,ÜLKEMİZİ MİLLETİMİZİ DEVLETİMİZİ,YÖNETİCİLERİMİZİ MUHAFAZA BUYURSUN.........
20 Aralık 2016 Salı 12:05