YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu NATO'yla ne işimiz kaldı?
Bu NATO'yla ne işimiz kaldı?
26 Kasım 2016 16:51
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, NATO'nun artık NATÖ (Kuzey Atlantik Terör Örgütü) olduğunu söyledi. Tan, 'Çok sayıda terör örgütünün hamisi olan çatı terör örgütü NATÖ’de ne işimiz kaldı?' dedi. İşte Tan'ın o analizi:

Terörist PKK, NATO’nun patronu ABD ile omuz omuza

Fırat Kalkanı Harekatı’na karşı ABD'nin terör örgütü PKK/PYD ile yaptığı işbirliği iyice ayyuka çıktı. Terör örgütü PYD, ABD’nin verdiği Tow tanksavar füzeleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait zırhlı araçları vuruyor.

TSK destekli Özgür Suriye Ordusu birliklerinin PYD ile çatışması sürerken, bölgede ortaya çıkan görüntüler ve bölgeden gelen bilgiler, ABD'nin PKK/PYD ile yakın ilişkisini bir kez daha gözler önüne seriyor.

PYD’ye istihbaratı Amerika veriyor

Özgür Suriye Ordusu komutanı, Türkiye ile El-Bab’a yönelmelerinin ardından Amerika’nın harekete geçtiğini ve ÖSO aleyhine çalıştığını söyledi. Komutan, “60 kişilik ABD askeri bölgede PYD’ye hem havadan hem de karadan istihbarat veriyor” diyor.

ÖSO komutanı, son günlerde artan şehitler konusunda ABD'nin PYD'ye sağladığı istihbarat desteğinin etkisi olduğunu ve ellerinde bu istihbarat paylaşımının DAİŞ ve rejimi de kapsadığını gösteren önemli veriler olduğunu söylüyor.

Çobanbey, Havar bölgelerinde görevli 60 ABD askerinin 8-10 kişilik timler halinde saha çalışması yaptığını anlatan ÖSO komutanı, “ÖSO’ya karşı savaşan PYD'nin, Münbiç-El Bab cephesine sevk ettiği militanlara destek veren ABD askeri sayısının ise 80'den fazla olduğunu biliyoruz” diyor.

“Elbette bu gruplar arasında bilgi/istihbarat paylaşımı var ve bu durum sahada bizim aleyhimize sonuçlar doğurmaya devam ediyor" diyen ÖSO komutanı, “İnsansız hava araçlarının hava hareketliliği de devam ediyor ancak bizimle paylaşmıyorlar" diye konuşuyor.

ÖSO komutanı şunları söylüyor: “Bize karşı oluşan bir güç birliği konusunda hiçbir şüphemiz yok ve hepsi de ortak bir koordinasyon merkezinden yönetiliyor. Bu saldırılarda 30'dan fazla yaralı 21 şehit verdik. Saldırıların en kritik noktaları hedef alması ve isabet oranı içeriden ciddi istihbarat verilme ihtimalini güçlendiriyor. Esed rejiminin böyle bir imkanı yok, DEAŞ ve PYD'nin ise bu noktaları tespit ihtimali sıfır.”

Türkiye yaklaşık 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapıyor. Bu konuda Batı’nın ve NATO’nun desteği sıfıra yakın. Ama mültecilerin Avrupa’ya yönelmesi korkusu AB yetkililerini dehşete düşürüyor. Ege’de, Akdeniz’de koca koca gemiler ve denizaltılarla, Yunanistan’a, Avrupa’ya bir tek mülteci girmesin diye büyük gayret sarf edip on milyonlarca dolar harcamaktan çekinmeyen NATO, 1952 yılından beri üyesi ve en büyük ikinci askeri gücü olan Türkiye için acaba ne yapıyor?

40 yıldır Kürt kanı, asker, polis kanı döken ve her gün derin acılara vesile olan PKK terör örgütüne karşı ne yaptı? Suriye’den her türlü saldırıyı yapıp yüzlerce cana mal olan DAİŞ saldırılarını engellemek için ne yaptı? Türkiye, askeri bakımdan NATO’nun en güçlü ikinci ülkesi olmasına rağmen Türkiye’nin faydasına hiçbir şey yapmadı.

Almanya’da teröre yargı kalkanı

NATO üyesi Almanya'da ise Hamburg Eyalet Yüksek Mahkemesi terör örgütü PKK konusunda skandal bir karara imza attı. Mahkeme, PKK'nın eski Bremen bölge sorumlusu Beşir kod adlı teröristi önce bir yıl dokuz ay hapse çarptırdı. Fakat bu cezayı erteleyerek sanığı serbest bıraktı. Eyalet Mahkemesi'nin bu skandal kararına 2013 yılından beri özellikle Kobani'de PKK’nın DAİŞ’e karşı verdiği "mücadele" ve özellikle bu bölgelerde “Ezidilere yardımda bulunması” gerekçe gösterildi.

Duruşmayı izlemeye gelen 70 kadar PKK’lı bu kararı alkışlarla destekledi. Duruşmada terör destekçisi Alman hakim, PKK’lı teröristin “siyasi yaşamını saygı ile karşıladığını" söylerken terör mağduru Türkiye'yi de eleştirdi.

NATO’nun, kendi üyesi Türkiye lehine bir şey yapmaması bir yana, NATO üyesi ülkeler ve NATO’nun bizzat kendisi, Türkiye’ye karşı PKK, YPG, FETÖ, DHKP-C terör örgütlerini geriden geriye her gün gizlice destek verip güçlendirdi.

NATO, 15 Temmuz kanlı işgal teşebbüsü karşısında ne yaptı?

NATO’da görevli tüm Türk subayları darbe teşebbüsünün içinde yer aldılar.. Bu subayları paketleyip Türkiye’ye teslim mi ettiler? Hayır.. Bilhassa yine NATO üyesi ülkelere siyasi sığınmaları için ön ayak oldular. 15 Temmuz darbe kalkışmasında en az 248 insanımız şehit oldu. 2.200 civarında insanımız yaralandı. PKK teröründe on binlerce insanımızı kayıp verdik. DAİŞ’in saldırılarında yüzlerce insanımızı yitirdik...

Peki nerede bu NATO? Biz NATO üyesi değil miyiz? Biz ne yaparsak yapalım, “Bu örgütün üyesiyiz” dersek diyelim, NATO bize dost değil. Artık bunu görelim ve bir an önce anlayalım. NATO’yu elimizin tersi ile itip “Yeter artık bizimle oynadığınız” diye kestirip atalım. Ve oturup başımızın çaresine bakalım. Bunların anladıkları dilden konuşalım.

NATO artık tüm çıplaklığıyla “NATÖ” olmuştur. Yani Kuzey Atlantik Terör Örgütü olmuştur. Bunu bilelim. Bunu görelim.

Şunu nasıl izah edeceğiz?

Suriye’de, terör örgütü PYD'nin, İngiliz ve ABD'li askerlerin de bulunduğu Haseke'nin Tel Temur ilçesinde yer alan terör kampında şiddetli patlamalar meydana geldi. Terör kampındaki yakıt depolarında yangın çıktı. Art arda şiddetli patlamalar oldu. Terör eğitimi için ABD ve İngiltere askerlerinin de bulunduğu olayda ölüler ve yaralılar var.

PYD, 2013’te bu bölgede "terör eğitimi" için kamp kurmuştu. Geçen yıl ise PYD’ye daha etkili terör metotları öğretmek için ABD askerleri de bu kampa gelmişti. Şimdi hep birlikte bize karşı savaşıyorlar. Aynı cephede ölüyorlar.. PKK vurulunca içinden Amerikan, İngiliz, Alman çıkıyor. NATO’nun içine terör kaçmış. North Atlantic Treaty Organization. Yeni adı North Atlantic Teror Organization.

Çok sayıda terör örgütünün hamisi olan çatı terör örgütü NATÖ’de ne işimiz kaldı?

Alper TAN

26.11.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

BATI BATIYOR, ÇÖZÜM KENDİMİZDE

BATI'NIN SÖMÜRGE DÜZENİ YIKILIYOR

BATI NİÇİN PANİKTE?

BATI BU SAVAŞI KAYBEDECEK. ÇÜNKÜ...

TRUMP DÖNEMİNDE NELER OLACAK?​

HAÇLILAR NEDEN DAİŞ’İ BİTİRMEK İSTEMEZ?​

İŞTE GİZLİ BELGE, ABD EN TEHLİKELİ TERÖR ÖRGÜTÜ

BU TERÖR DEĞİL SAVAŞ AMA KİMİNLE!

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

DOSTA BAK, MÜTTEFİKE BAK!

MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATI'YI KAVURABİLİR!​

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
 // Timur Avşar
DÜNYAYA MESAJIMIZ BUDUR HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN TÖVBE EDİP İSLAMA DAHİL VE TESLİM OLMALARIDIR AKSİ HALDE ÇOK BÜYÜK BİR FELAKETLE KARŞILAŞACAKLAR VE KAHROLACAKLARDIR...
27 Kasım 2016 11:50
 // Tolga
Aynen katiliyorum. Nato bize hicbir zaman destek olmaz. Savunma alanindaki projelerimiz hizlandirilmalidir. Aselsan, Roketsan, Havelsan, Tai ve digerleri projeleri bitirip en kisa zamanda ordumuzu en ust duzeyde guclendirmelidir. Natodan cikinca direk hedef olacagiz ve buna karsi cok guclu olmaliyiz....
27 Kasım 2016 10:42
Evet, NATO'dan çıkalım artık
 // Rasim DUMAN
Muhterem Alper Tan beyefendinin bu tâhlilinin altına bendeniz de imzamı atıyorum. Hakikaten NATO, aslında bir "terör örgütü". Üyeleri olduğumuz hâlde, bizi de yıkmaya çalışıyorlar. Bu oyunu bozmalıyız. Bizi idâre edenlerin de işin "künhünü" bizden daha iyi bildiklerine ve ülkemiz ve milletimiz için en doğrusunu yaptıklarına da inanıyorum....
27 Kasım 2016 Pazar 09:37