YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BM VE NATO GÖZETİMİNDE SOYKIRIM: SREBRENİTSA
BM VE NATO GÖZETİMİNDE SOYKIRIM: SREBRENİTSA
11 Temmuz 2016 16:06
Srebrenitsa'da yaşananlar aslında müslümanlara karşı başlatılan topyekün bir savaşın ayak sesleriydi. Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, bu noktadan hareketle parçaları birleştirdi ve bütünü ortaya koyan bir analiz yaptı. İşte Tan'ın o analizi:

Savaştan önce nüfusu 24 bin civarı olan Srebrenitsa şehrinin nüfusu diğer bölgelerden gelen mülteci göçleriyle 60 bin civarına ulaşmıştı. Göçün sebebi BM Güvenlik Konseyi, 819 numaralı kararıyla Srebrenitsa'nın güvenli bölge ilan edilmesiydi. Güvenli bölge ilan edilmesi sebebiyle Müslümanların ellerindeki silahlar BM Barış Gücü tarafından toplanmıştı. BM’ye inanan-güvenen Boşnak Müslümanlar ellerindeki silahları teslim ettiler ve savunmasız kaldılar.

Srebrenitsa’da soykırımın önünü BM’de görevli Fransız general açmıştı...

Savaş sırasında şehrin güvenliğinden sorumlu olan Hollandalı 400 asker, Bosna'daki BM Barış Gücü komutanı Fransız General Bernard Janvier'den aldıkları emir doğrultusunda şehri boşalttırdılar. Kendilerine sığınan 25 bin mülteciyi ve şehri Hristiyan Sırplara teslim ettiler.

11 Temmuz 1995'te şehre giren katil Ratko Mladiç komutasındaki Sırplar, 12-77 yaş arası erkekleri diğerlerinden ayırdılar. 30 saat içinde 33 bin kadın ve çocuk otobüslere bindirilip götürüldü. Binlerce erkek kamyonlarda ve depolarda hayvanlara bile reva görülmemesi gereken şartlarda hapsedildiler. Bazıları ormana kaçmaya çalışsa da Sırplar kaçış yollarını da bombaladılar. Srebrenitsa'da Sırpların uyguladığı soykırımda şehit edilen Müslüman sayısı 8,372'yi buldu.

Soykırımcı Sırp askerler, kimlikleri tespit edilemesin diye öldürdükten sonra Müslümanların cesetlerini parçalayarak sayıları 64'ü bulan toplu mezarlara gömdüler. Aradan 21 sene geçti.. Şehitlerin bazı vücut parçaları bulunup kimlik tespiti yapılmasına rağmen farklı yerlere gömülen diğer vücut parçaları bulunamadığı için defin yapılamıyor.

İşte bize akıl ve ayar vermeye, insanlık dersi vermeye yeltenen Avrupa’nın kirli, kinli ve kanlı tarihi.. Srebrenitsa soykırımı, Charlie Hebdo saldırısını "Bu bizim medeniyetimize yapılmış barbar bir saldırıdır" diyen Fransa'nın medeniyet anlayışını açıkça ortaya koymaktadır.

Peki geçmişte bunları ve bunlardan yüzlerce kat daha vahşi katliamları yapmış Haçlı dünyasının ruhu değişmiş midir?

BM Genel Kurulu'nda ABD Başkanı Obama ile Putin, kafa kafaya verip aldıkları gizli karardan hemen sonra 30 Eylül 2015’te Rusya, Suriye’ye asker göndermeye başladı. Suriye’de katliam yapacak Rus ordusuna ait askerler, uçaklar, toplar, tanklar ve silahlar, Ortodoks rahiplerce takdis edilerek sevk edildiler, Rus Ortodoks Patrikhanesi “Bu bir kutsal savaştır” açıklaması yaparak, Suriye’de olanların bir din savaşı olduğunu açıkça itiraf etti.

2014 Ağustos ayında Güney Kore'ye giden Papa Franciscus burada, "Biz üçüncü dünya savaşındayız ama parça parça" ifadesini kullanmıştı. Papa, 14 Kasım 2015 günü yaptığı açıklamada ise Paris’teki saldırıları kınayarak, "Dünyanın şu anda yaşadığı, üçüncü dünya savaşının bir parçasıdır" demişti.

Ağzından savaşı düşürmeyen Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, 13 Şubat 2016 günü, 962 yıllık bir ayrılığın ardından ilk kez Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kiril ile Havana’da buluştu. Katolikler ve Ortodokslar, 30 maddelik ortak bildiriye imza attılar. Yani olanları “Din Savaşı” olarak nitelendiren Katoliklerle Ortodokslar ittifak kurdular.

Bildiride; uluslararası toplum Hristiyanların Orta Doğu’dan atılmasını önlemek için acilen harekete geçmeye davet edildi ve “terörü” bitirmek için ortak hareket edilmesi çağrısı yapıldı. Bu gelişmeleri takiben, öncelikle Suriye konusunda, Rusya ile Batı ülkeleri arasında var olan yakınlaşmalar hızlandı.

ABD ve Rusya, Suriye konusunda ortak hareket ediyor..

Rusya, ABD ile anlaşmaları çerçevesinde, Admiral Kuznetsov adlı uçak gemisini Temmuz ayı başında Akdeniz’e gönderdi. 41 uçak ile 18 helikopter taşıma kapasitesi olan bu gemi, Lazkiye açıklarında bekletiliyor ve operasyonlarda aktif olarak kullanılacağı belirtiliyor. Halbuki Putin, 15 Mart’ta, görevin tamamlandığını bildirerek Suriye’deki askeri varlığının yarıdan fazlasını geri çekmişti. Peki bu açıklamadan 3 ay sonra Akdeniz’e uçak gemisi neden gönderilmiş olabilir?

ABD, Suriye konusunda Rusya ile ortak ve senkronize hareket ediyor. Dümeninde ABD’nin oturduğu NATO ise, güya Rus tehlikesine karşı Karadeniz’de bir filo kurmayı kararlaştırdı.. Bunlar, Rusya ile ABD arasında danışıklı dövüş. Çünkü iki taraf arasında rol paylaşımı var. Kayıkçı kavgası yapıp, İslam dünyasına müştereken ayar vermek istiyorlar.

Fransa "Bu bizim medeniyetimize yapılmış barbar bir saldırıdır" derken, Katoliklerin ruhani lideri defalarca 3. Dünya Savaşı’ndan söz ederken, bu saldırıları kimler yapmış oluyor ve Papa’nın medeniyeti kime karşı Üçüncü Dünya Savaşı yapmış oluyor? Onların söylemediklerini biz söyleyelim: Müslümanlara karşı..

Papa tarafından Üçüncü Dünya Savaşı’nın dolaylı ilanı ve Rusya ile NATO’nun ittifakının, IŞİD’e karşı yapıldığını düşünmek ne derece mantıklı sizce?

CIA raporlarına göre 30 bin militanı olduğu ifade edilen bir örgüte karşı, içinde ABD ve Rusya’nın da olduğu dünyanın en güçlü 65-70 ülkesinin ordularının bir araya gelmesi aklınıza yatıyor mu?

Burada esas hedef kesinlikle IŞİD değil.. Açıklanmayan gerçek amaç uyanmakta olan İslam milletlerine yeniden çullanmak ve yeniden diz çöktürmek. İslam dünyasına gözdağı vermek için Suriye’de de yeni bir soykırım yapılıyor. 65-70 ülke sözde IŞİD’e karşı bir koalisyonla Esad rejiminin ömrünü uzatıyor. Bugüne kadar yarım milyon Müslüman öldürüldü Suriye’de. Ülke nüfusunun yarısı sığınmacı. Daha vahşi bir soykırım da yolda olabilir. Haçlı dünyasının devam eden hazırlıkları buna işaret ediyor. Hiroşima’da, Nagazaki’de, Namibya’da, Kenya’da, Kongo’da, Cezayir’de, Srebrenitsa’da, Burma’da defalarca yaptıkları gibi.. 

Suriye’de müşterek hareket eden ABD ve Rusya, ortak düşman İslam’a karşı Karadeniz’de de birlikte hareket etmeyi, Karadeniz havzası, Kafkasya ve Orta Asya’yı birlikte kontrol altında tutmayı hedefliyorlar.

Alper TAN

11.07.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..

İSLAM BİRLİĞİ KURULUYOR, KAFASI BOZUKLAR ÜZÜLÜYOR

KÜRESEL DENKLEM HIZLA DEĞİŞİYOR

BATI DÜZEN KURUCU ROLÜNÜ KAYBETTİ​

2. DÜNYA SAVAŞI’NDAN DERSLER

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

ÜMMETİN UYANMA VAKTİDİR GEÇ OLMADAN

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATI'YI KAVURABİLİR!​

SURİYE’DE DEVRAN DÖNÜYOR

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

İRAN NE YAPMAK İSTİYOR?

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
üst akıl denen küresel sermaye
 // süleyman örnekci
üst akılla diyalog meselesini yorumlamanızı istiyoruz bu diyalogtan üst akılın evangelizm dünyanın evrensel dini olacaktır fikrinden vazgeçtiginimi yoksa hükümetin direnme gücünün bittiginimi anlamalıyız bu konudaki tesbitlerinizi bekliyoruz teşekkürler
...
13 Temmuz 2016 Çarşamba 05:45
 // Gurbetçi
Peki kurulmuş islam ordusu ne zaman harekete geçecek. Herşey bürokrasi ile olmuyor. Kınamak yetmiyor. Çok yavaş hareket ediliyor ve bir taraftan suriye irak ve diğer ülkelerdeki müslümanlar vahşi bir şekilde öldürülüyor....
11 Temmuz 2016 18:14