YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BERKİN'İ İDOL YAPANLAR YASİN, HASAN, HÜSEYİN İÇİN NERDESİNİZ?
BERKİN'İ İDOL YAPANLAR YASİN, HASAN, HÜSEYİN İÇİN NERDESİNİZ?
15 Ekim 2014 19:22
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan Kobani bahanesiyle Diyarbakır'da vahşice katledilen gençleri yazdı. İşte o analiz...

Ülkenin altını üstüne getiren Gezi kalkışması sırasında sokaklar ateşe verilmiş resmi ve özel iş yerlerine saldırılar olmuş bir iç savaş denemesi yapılmıştı. Bu ülke insanına karşı ancak düşmanın yapabileceği zararlar verilmişti. Bu provokasyonlar sırasında hayatını kaybedenler oldu. Ölenlerden biri 15 yaşındaki Berkin Elvan’dı. Onun ekmek almaya gittiği sırada öldürüldüğü iddia edilmişti. Ancak daha sonra çıkan görüntüler Berkin’i sapanla, taş atarken ve örgütlü eylemlerde gösteriyordu.

Berkin’i sokağa süren ve kullananlar, onun ölümü üzerinden de operasyon yapmak istediler. Berkin’i bir nevi bayraklaştırdılar. Gençlik için idol haline getirmeye çalıştılar. Hala da onun adını kullanıyorlar.
 
Ethem Sarısülük. O da yine Gezi provokayonları sırasında öldürülmüştü. Masum ve insancıl eylemlere katıldığı sırada öldürüldüğü iddia edildi. Ancak onunla ilgili çıkan görüntüler de farklı bir gerçeği gösteriyordu. Ethem, sokaktan geçerken veya piknikte iken değil, sokak eylemlerinde başrollerde yakıp yıkarken görünüyordu. Hatta Ankara’da bayrak yakan bir grup içinde Ethem de görüntülenmişti.
 
Ethem öldüğünde onun da ölü bedeni üzerinden istismar devam ettirildi. Onun ölümü de belli bir gençlik için idol haline getirilmeye çalışıldı. Hala da Ethem’in adı istismar ediliyor.
 
Gelelim günümüze... HDP yönetiminin çağrısı ve yönlendirmesi ile Kurban Bayramında sokaklar cehenneme çevrildi. IŞİD, Kobani’deki Kürtlere saldırırken HDP’nin fişeklediği gruplar da Türkiye’deki Müslüman Kürtlere ve Kürtlerin yaşadığı şehirlere saldırdılar. 35 civarında insanımız bu sokak terörü sırasında alçakça katledildi.
 
Kurban Bayramı’nın 4. günü 16 yaşındaki Yasin Börü, 18 yaşındaki Yusuf Er, 19 yaşındaki Hüseyin Dakak ve 26 yaşındaki Hasan Gökgöz Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki bir dernek tarafından fakirlere dağıtılmak üzere hazırlanan kurban eti paketlerini alarak kurban kesememiş fakirlere dağıtmaya başladılar.

Bu dört gençten üçü, IŞİD’ın Kobani saldırıları bahanesiyle sokağa çıkanların saldırısına uğradı. Gençler silahlı ve bıçaklı saldırı nedeniyle bir binanın 3. katına sığındılar. Sığındıkları evin sahibinin de desteği ile gençlerin önce silahla taranarak vuruldukları, ayrıca üçüncü kattan yere atıldıkları anlatılıyor.

İnsanlıktan çıkmış güruh bununla da yetinmeyip cesetlere de işkence ediyorlar, Yasin Börü’nün üzerinden arabayla geçip cesedi tanınmaz hale getiriyorlar. Hüseyin Dakak’ın ise taşlarla başı ezilerek tanınmaz hale getiriliyor. Hüseyin’in sadece sırtında yaklaşık 50 bıçak izi olduğu söyleniyor. Ayrıca onun da cesedinin üzerine benzin dökülüp yakıldığı, araba ile üzerinden geçilerek cesedin ezildiği belirtiliyor. Görgü tanıkları, çocuklara işkence yapılırken balkondan seyreden kadınların zılgıt çekerek, 'Yakın bunları' dediğini anlatıyorlar. Vahşetin derecesini tahayyül edebiliyor musunuz?

Cesetleri teşhis etmek bile iki günü alıyor. Gençlerin vücutları tanınmaz hale getirildiği için kıyafetlerinden ancak teşhis edilebiliyorlar.

Alçakça ketledilen şehit Hasan Gökgöz, geride 2 yaşında bir çocuk ve hamile bir eş bıraktı. Bir ay sonra doğacak olan bebek her şeyden habersiz ve babasız büyüyecek.

Şimdi soruyoruz. Sokak eylemlerinde rol aldığı sırada öldürülen Berkin Elvan’ı, ekmek almaya gidiyordu diyerek, Ethem Sarısülük’ü de o olaylarda öldürüldüğü için kahramanlaştıranlar; şimdi nerdesiniz? Neden hiç sesiniz çıkmıyor. Daha da beteri, neden bu son vahşeti demokratik bir hak arayışı gibi savunuyorsunuz? Berkin’i ve Ethem’i defalarca manşetlerden düşürmediniz. Yasin için Hasan için Hüseyin için neden harekete geçmiyorsunuz? Vahşice öldürülenler mütedeyyin oldukları için mi manşetlerinize veya siyasi gündeminize uymuyor. Yasin’in, Hasan’ın Hüseyin’in ellerinde sapan yoktu. Molotof yoktu. Bomba yoktu tabanca yoktu. Onlar bayrak yakmıyorlardı. Bu çocukların elinde fakirlere verilmek üzere dağıtılmakta olan kurban etleri vardı. 

Bu masumların hesabını HDP nasıl verecek! Bu vahşeti yapan insanlıktan çıkmış güruh gönül rahatlığı ile yaşayabilecek mi? O vahşete zılgıt çalarak destek veren kadınlar insanlıktan haberdar mı? Böyle bir kadın nasıl anne olabilir? Bu kişiler bu hale nasıl gelebiliyorlar?

Kobani için IŞİD’e karşı böyle bir mücadele verilebilir mi? Buna kim inanabilir?

Yazıklar olsun.. Yazıklar olsun.. Yazıklar olsun..

Alper TAN

15.10.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

PKK VE HDP İNTİHAR ETTİ PYD BİTTİ

KÜRTLERİ BATI'YA VE İSRAİL’E MAŞA YAPAMAZSINIZ!

BATI KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR

IŞİD KATİLSE ABD VE İSRAİL NEDİR?

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?

RAKAMLARLA DÜNYA SAVAŞINA DOĞRU

DÜNYA SAVAŞI BAŞLADI HABERİNİZ OLSUN

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATIYI KAVURABİLİR!

KÜRESEL SEFERBERLİK BAŞLADI

 

 

yzm.jpg

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
HAÇLILAR NEDEN DAİŞ’İ BİTİRMEK İSTEMEZ? 21.10.2016İŞTE GİZLİ BELGE, ABD EN TEHLİKELİ TERÖR ÖRGÜTÜ 18.10.2016CENK MEYDANI ISINIYOR 13.10.2016ABD’NİN KORKUSU VE RUSYA’NIN BEKLENTİSİ NE? 11.10.2016LOZAN’DA NE KAZANDIK NE KAYBETTİK? 06.10.2016“SEVR’İ GÖSTERİP LOZAN’A RAZI ETTİLER” 29.09.2016BU TERÖR DEĞİL SAVAŞ AMA KİMİNLE! 26.08.2016VEKALET SAVAŞLARININ SONUNDA NE VAR? 23.08.2016KÜRESEL SAVAŞ VE HAÇLILARIN TRUVA ATI FETÖ! 04.08.2016FETÖ-NATO DARBESİNİN KANITLARI 26.07.2016GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR. ZAFER İNANANLARINDIR 20.07.201615 TEMMUZ DARBE TERÖRÜNDEN ÇIKAN DERSLER! 16.07.2016“NORMALLEŞME” SADECE BİZE Mİ LAZIM? 14.07.2016BM VE NATO GÖZETİMİNDE SOYKIRIM: SREBRENİTSA 11.07.2016BU BİR POSTMODERN DÜNYA SAVAŞIDIR! 24.06.2016TERÖR DESTEKÇİSİ DEVLET DÜŞMANI CHP’Yİ TANIYALIM 09.06.2016HAÇLI BATI'NIN KANLI SOYKIRIM TARİHİ! 07.06.2016DOSTA BAK, MÜTTEFİKE BAK! 02.06.2016ANKARA’DAN NE BEKLENİYOR? 31.05.2016CHP-HDP AZINLIKLARIN KONTROLÜNDE 20.05.2016
EVET
 // musasadr
Şirretlere zalimlere hainlere KATİLLERE karşı büyük MİTİNGLER tertiplenmelidir...
19 Ekim 2014 Pazar 11:30
11:29
 // ak.
Yasin Börü icin o gezide olenler icin yapilan eylemlerin toplamının on katı eylem yapılsın. O eylemcilerin sahiplerine karşı yapılsın. Ta ki kacacak delik aramaya başladıkları zamana kadar. Onlar kovalanarak bu eylemlere devam edilsin....
17 Ekim 2014 11:29