YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
“BEDDUAMIZ TUTTU” DEMEK İÇİN!
“BEDDUAMIZ TUTTU” DEMEK İÇİN!
20 Ağustos 2014 16:14
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Yeni Türkiye yolunda ilerlerken ülke içindeki Müslüman görünümlü gizli düşmanlara dikkat çeken bir analiz kaleme aldı. İşte Tan'ın o analizi:

Yeni Türkiye yoluna devam ederken içeriden ve dışarıdan çelme takma girişimleri de yeni boyutları ve yeni şekliyle devam ediyor. Zararı yok saldırmaya devam etsinler. Neticede muvaffak olamayacaklar. Ama Yeni Türkiye’nin daha sağlam temeller üzerinde yükselmesine istemeyerek de olsa vesile olacaklar. Lakin hepsi bu kadar değil. Türkiye’nin içindeki Müslüman görünümlü gizli İslam ve ümmet düşmanlarını bu toplum daha net görmeye başlayacak. İşbirlikçileri daha iyi göreceğiz.

22 Mayıs’ta İstanbul Okmeydanı Cemevi’nde cenaze merasimi sonrası katledilen Uğur Kurt’un ölümünün nasıl olduğu, planlı olup olmadığı bir an evvel netleştirilmeli.

8 Haziran’da Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı bahçesinde yapılan bayrak provokasyonunun kimler tarafından planlandığı, içerideki askerlerin neden müdahale etmedikleri açıklığa kavuşturulmalı.

Bir buçuk seneyi geride bırakan 'Çözüm Süreci' hem Hükümet hem de İmralı tarafında sorunsuz yürütülürken, çözümden rahatsız olduğu için bunu sabote etmek için çalışan kesimlerin kimlerden olduğu görülmeli. PKK içindeki savaş yanlılarının kimler oldukları ve bu kesimlerin başka kimlerle paralel çalıştıkları netleştirilmeli.

Son konuşmasında Abdullah Öcalan, "30 yıllık savaşın büyük bir demokratik müzakereyle sonuçlanma aşamasında olduğunu,” belirtip “Bu sürecin sadece Türkiye'de değil, tüm bölgede ağır sorunların çözümüne dönük, barış ve özgürlükler temelinde model olacak tarihi imkanlar barındırdığını” vurgularken, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili başlayan yeni dönem için de "Demokratik Türkiye ve Demokratik Cumhuriyet olgusu ütopya olmaktan çıktı” derken şimdi ne oldu?

30 yıldır devam eden silahlı çatışma süresince hiç heykel dikme girişiminde bulunmayanlar şimdi ne oldu da her şeyin çözüm istikametinde olumlu gittiği bir süreçte çözümün içine heykel dikmeye kalkıştılar. Kürtlerin bütün meseleleri çözüldü de bir tek mezarlığa heykel dikme işi mi kaldı? PKK’nın başı Öcalan’ı çözüm konusunda kimler boşluğa düşürmek istiyor?

Müslüman mezarlığına heykel dikerek çözümü sabote etmek isteyenlerin heykelci Kemalistlerden ne farkı olabilir?

Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde ve Köşk’teki devir teslim öncesinde yapılan bu tahriklerin, provokasyonların, sabotaj girişimlerinin karanlık kalacağı mı zannediliyor.

Bu ülkenin insanları birkaç sene içinde birçok gerçeği gördü ve öğrendi. İlerleyen dönemde çok daha fazlasını görüp, öğrenip tanıyacağız.

Papa'nın önünde eğilip ona biat edip Müslüman bir Başbakan'ın ölümü için her gece Kabe ve Mescid-i Nebevi dahil her yerde cemaatine beddua ettirenleri tanıyacağız.

Hıristiyanla, Siyonistle Budistle, komünistle, ateistle her türlü millet ve İslam düşmanı ile diyalog kurup, iş birliği yapıp Müslümanlara tuzak kuranları, Müslümanlara darbe planlayanları, tanıyacağız.

12 Eylül’de, 28 Şubat’ta darbecilere selam durup, tazim edip ülkeye demokrasi ve özgürlük için çalışanlara savaş açanları tanıyacağız. İslam’ın emri başörtü için füruat diyerek yasağa kılıf ve İslam dışı fetva uyduranları tanıyacağız.

Ezanı yasaklayan zihniyetle koyun koyuna çalışıp Müslümanca yaşayabilmemiz için çırpınanlara iftira edenleri göreceğiz. “Dershanemiz kapatılmasın” diye camileri kapatanlarla, Kur’an’ı yasaklayanlarla aynı cepheye geçenleri tanıyacağız. Ortalığı cehenneme çevirmek için yapılmış olan, Türkiye’deki Gezi provokasyonunu masum ve mazur görüp eylemcilere habire gaz veren ama Ferguson’da yolda yürüyen zencileri "Caddede bir geri bir ileri giderek, tutarsız davranıyordu" diyerek katleden ABD yönetimine gıkını çıkarmayanları daha iyi tanıyacağız.

Gezi olaylarında üzerine gaz sıkılan eylemcilere karşı hükümeti yaylım ateşine tutan, “diktatör” diyen “nemrut” diyen ama Gazze’de iki binden fazla Müslümanı çoluk çocuk demeden katleden on binden fazla Müslümanı yaralayan, Filistin şehirlerini yerle bir eden İsrail otoritesine selam duranları unutmayacağız.

“Biz kul hakkı yemedik” diye viyaklayıp masum insanları alakasız biçimde, uygun buldukları örgütlere mensup gibi göstererek devre dışı bırakmaya çalışanları unutmayacağız. Kul hakkından bahsedip her yıl sistematik olarak çaldıkları sınav soruları ile hak etmeyen insanları hak edilmeyen kademelere taşıyanları unutmayacağız.

Tüm oyunları, senaryoları, planları, tuzakları tersine dönen, ayaklarına dolaşan, başlarına geçenlerin memleketi cehenneme çevirmek için neler yaptıklarını kullar da görüyor, Allah da görüyor.

Defalarca farklı farklı tarihler söyleyip, Başbakan için “şu tarihte ölecek” diyerek kendine bağlı safları efsunlayan ve yönlendiren meczubun, “Bedduamız tuttu” görüntüsü vermek için ülkeyi ateşe atmaya çalışmasını ne bu millet affeder ne de Allah affeder!

Beddua ettiğiniz, tuzak kurduğunuz Müslümanların ahı öyle tutar ki, ne Neoconlar, ne çok sevdiğiniz ülkenin Netanyahu’su, ne kölesi olduğunuz AB ne de emrine girdiğiniz şeytan kurtarabilir sizi!

 

Alper TAN

20.08.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATIYI KAVURABİLİR!

İÇİMİZDEKİ VE DIŞIMIZDAKİ İSRAİL

KADER ADALET EDER

BATI ORADA MÜSLÜMANLAR NERDE?!

KÜRESEL SEFERBERLİK BAŞLADI

HAMAS İSRAİL OTORİTESİNİ TANIMADI DEVLET OLDU

ADANMIŞ RUHLAR MI, ALDANMIŞ RUHLAR MI?

PARALEL KULAK KİM İÇİN DİNLİYOR?

RAKAMLARLA DÜNYA SAVAŞINA DOĞRU

ORTADOĞU DAĞILIYOR

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
12:52
 // Ahmet
Tebrikler, tebrikler,tebrikler... Tamamı hakikatten ibaret....
26 Ağustos 2014 12:52
12:42
 // Ahmet
İçimizden biri,çatı aday olmaya oynuyor,herkese mavi boncuk dağıtıyor,sisi'yi kutluyor,erdoğana yapılan darbe girişimlerine gülüyor-susuyor, kabineyi bile kabul etmedi değiştirtti. Köşk 'e hergün uğrayan tuzluklardan bahsediliyor78 kişi)Dikkat dikkat herşey ortada. Hanımı intifada diyor. Ertuğrul özkök yakında teklifini resmiyete döker,zaten açıkladı bile. Birlikte gezi 2 yi oynasınlar-28 şubatı yad etsinler,kaosa kalkan eller manşetini konuşsunlar. Biz bir olalım yeter evvelallah.....
26 Ağustos 2014 12:42
Tesekur
 // Oman karabulut
ESSELAMUALEYKUM. Agzina saglik yuregimize su serpmeye devam editor sun sizin komsunuz oluyo rum tanisip sohpet etmek isterim ferahta oturuyorum...
22 Ağustos 2014 Cuma 15:41