YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ!
BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ!
30 Aralık 2016 16:34
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Batı'nın Türkiye'ye karşı savaşı kaybettiğini, artık iç savaş çıkarmasının imkansız olduğunu vurguluyor. İşte Tan'ın o analizi:

Bir önceki ANALİZ’de Türkiye’nin kimlerle savaştığını ve düşmanlarımızın bize niçin saldırdıklarını anlatmaya çalışmıştık. Batı, Türkiye’de ve diğer İslam ülkelerinde kaos, kargaşa ve istikrarsızlık çıkarmak, var olan istikrarsızlıkları yaymak ve derinleştirmek istiyor. Batı, diğer Müslüman ülkelerde iç savaş çıkarmak ister. Türkiye’de iç savaş çıkmasını arzulasalar bile bunu yapamazlar, yaparlarsa en az Türkiye kadar kendileri de zarar görür.

O nedenle Batı, Türkiye’de “kaos” ister ama “iç savaş” çıkartmayı göze alamaz. Çünkü;

- Türkiye’de iç savaş çıkartıldığında devlet, TSK, Emniyet, İstihbarat yekvücut olarak hareket eder.

- Çıkarılacak iç savaşta Batı etrafında toplanan hainler ve yerli işbirlikçiler heba edilirler. Batı, yerel işbirlikçilerinin tamamen yok olmasını istemez.

- Bir daha hiç düzelemeyecek derecede Batıyla Türkiye’nin ilişkileri kopar. Batı, ilişkilerin tamamen kopmasını hiç istemez.

- Şu anda Suriye’den gelecek göçmenlerden korkan Batı, Türkiye’den yönelecek yeni mülteci dalgası istemez. Çünkü bir iç savaş durumunda Türkiye’den Avrupa’ya akacak mülteci dalgasını Batı toplumu ve Batı devletleri kaldıramaz.

- Batıyla ilişkilerin kopması halinde Türkiye NATO’dan derhal ayrılır. AB’nin tek güvencesi olan NATO, Türkiye’nin çekilmesi ile dağılır. NATO’nun dağılmasından sonra Avrupa’nın güvenlik sorunu ve bilhassa Rusya korkusu artar.

- Avrupa içinde oldukça fazla olan Türklerden ve onların “radikal” olarak gördükleri Müslümanlardan, asayişi bozacakları endişesiyle korkuyorlar. Türkiye’de iç savaş çıkarsa Avrupa da tamamen güvensiz hale gelir. Avrupa’da ne turizm kalır ne de ekonomi!

- Avrupa’ya Doğu'dan gelecek bütün tehditlerin tek engeli Türkiye’dir. Türkiye’de yaşanacak istikrarsızlık, Avrupa’nın güvenliğini altüst eder, yok eder..

- İç savaş çıkarmak için harekete geçirmeye çalıştıkları Aleviler ve Kürtler, bu tuzağı, Gezi ve 15 Temmuz’la gördüler ve uyandılar. Kürtler ve Aleviler kendi devletlerine sadakatlerini ispat ettiler.

- İslam ülkelerinin, Batı'daki yatırımlarını çekerek, Batı'ya karşı Türkiye’nin yanında yer alacağını gördüler. Avrupa ve ABD, 3. Dünya Savaşı için hazır değil. Savaş büyürse kazanma şanslarının olmadığının farkındalar..

BAREM ve global ortağı WIN/GIA, Birinci Dünya Savaşı’nın 100. yıldönümünde bir anket yaptı ve şunu sordu: “Ülkeniz için Savaşır mısınız?”

2014 sonunda Dünya genelinde 63 ülkede yapılan ankette “Ülkem için savaşırım” diyenlerin oranlarını ülke ülke yeniden hatırlatalım.

“Ülkem için savaşırım” diyenler,

ABD’de yüzde 44,

Fransa’da yüzde 29,

İngiltere’de yüzde 27,

Almanya’da yüzde 18,

Japonya’da ise yüzde 11.

Şuna bakın. Batılılar ve Batılıların uyuşturduğu, Japonya gibi ekonomik ve teknolojik olarak üstün görünen ülkeler, kendi bayrakları, kendi ülkeleri, kendi bağımsızlıkları ve namusları için savaşmayacaklarını açıkça söylüyorlar.

Türkiye’de ise “Ülkem için Savaşırım” diyenler yüzde 73. Türkiye’deki oran 2014’ün rakamı. Unutmayalım ki 15 Temmuz işgal teşebbüsü ile bu oranın çok daha yükseldiği kesindir.

Sadece bu tablo bile, Batı'nın bu savaşı şimdiden kaybettiğinin ilanıdır.

- ABD, AB ve NATO, Türkiye’yi güçsüz hale getirmek, pranga vurmak amacıyla “üstünlük görüntüsü vermek” ve “korku yaymak” için psikolojik harbe daha büyük önem veriyor. Sıcak savaştan tırsan Batı kalleş savaşı tercih ediyor.

- Onların bu kalleşlikleri karşısında geçen yıl kurulan İslam Orduları, Batı'ya karşı sıcak savaş başlatırsa ortada ne Avrupa kalır ne de ABD..

- Bizim, bu psikolojik harp oyunlarına ve taktiklerine karşı çok daha dikkatli olmamız gerekiyor.

Allah’ın ipine sımsıkı sarılalım. Sabredelim. ..Mücadele edelim.

2017, sömürgeci ve zalim Batı saltanatının zevalinin hızlandığı bir yıl olacak. Azapları bol olsun..

Alper TAN

30.12.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

SURİYE’DE KİMLERLE SAVAŞIYORUZ?

2017 VE SONRASI NELER OLABİLİR?​

BU “TERÖR” DEĞİL, “DIŞ SALDIRIDIR”

İRAN, MÜFLİS BATININ TRUVA ATI MI?

3.DÜNYA SAVAŞININ ADI “TERÖR”

BATI DEĞERLERİ VE HEGOMONYASI SARSILIYOR!

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATI'YI KAVURABİLİR!​

KÜRESEL DÜZENİ MÜSLÜMANLAR KURUYOR

BU NATO'YLA NE İŞİMİZ KALDI?

BATI'NIN SÖMÜRGE DÜZENİ YIKILIYOR

BATI NİÇİN PANİKTE?

BATI BU SAVAŞI KAYBEDECEK. ÇÜNKÜ...

İŞTE GİZLİ BELGE, ABD EN TEHLİKELİ TERÖR ÖRGÜTÜ

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

Etiketler: , ,
ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017DÜNYA ALT-ÜST OLUYOR! 31.03.2017MONARŞİK AVRUPA’YA DEMOKRASİ GÖTÜRECEĞİZ 28.03.2017BATI MEDENİYETİNİN ÇÖKÜŞÜNE HAZIR OLUN 22.03.2017HAÇLI BİRLİĞİNE KARŞI HİLAL BİRLİĞİ 15.03.2017AVRUPA NİÇİN DÜŞMANLIKTA YARIŞIYOR? 10.03.2017NİÇİN “HAYIR” DEMELİYİZ! İŞTE SEBEPLER.. 06.03.2017ASLINDA “KİMLER RAHATSIZ” 03.03.201728 Şubat'ın 28 Günahı 28.02.2017FETHULLAH’I VERSELER NE OLACAK! 23.02.2017BU SİSTEMİN NE ZARARI VARDI DA DEĞİŞTİRİYORUZ? 15.02.2017ABD’NİN DİNCİ SİYASETİ TUTAR MI? 12.02.2017SANDIĞA GİDERKEN DÜNYADA NELER OLUYOR? 09.02.2017DONALD TRUMP’A TEŞEKKÜR MEKTUBU 31.01.2017ABD GİZLİ BELGESİ VE REİNA SALDIRISI! 17.01.2017ABD, NATO, TERÖR VE CUMA HUTBESİ! 02.01.2017BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ! 30.12.2016SURİYE’DE KİMLERLE SAVAŞIYORUZ? 27.12.2016
 // Atilla
Cok iyi bir analiz. Son cumle haric...
01 Ocak 2017 01:45
 // Nedim ucar
Bazı konulari masal yazar gibi anlatılmış savaş konusunda niye bu kadar savaşma yanlisiyiz iç savaş konusunda Aleviler ve Kürtler ülkelerine bağlılığını nasıl gösterdiler ellerinde Belediye kalmadı kayyum atandı memleketin her bölgesinde çatışma var böyle ne olacak umudum iç savaş çıkmasını sadece Batı değil hiç kimse beceremez iç savaş demek kapı komşumuz la sabah akşam kavga etmek demek Ortadoğu sorunu bitmediği sürece bizim yakın zamanda nüfusumuz 100 milyona dayanır...
31 Aralık 2016 22:31
 // Boğaçhan
Bizi binlerce yıldır dışarıdan yıkamadılar ve bunu iyi biliyorlar. Bizim için bütün mesele içerideki işbirlikçi hain pislikleri temizlemektir....
31 Aralık 2016 08:27