YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BATI ORADA MÜSLÜMANLAR NERDE?!
BATI ORADA MÜSLÜMANLAR NERDE?!
18 Temmuz 2014 16:15
İsrail tüm dünyanın gözü önünde Filistinliler'i katlediyor. Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, bu zulüm karşısında 1.7 milyar Müslümanın ne yaptığını analiz etti.

1948'den beri Filistin topraklarında aralıksız zulüm ve işkence uygulanıyor. Yapılanlar, vahşet ve soykırım noktasına erişmiş vaziyette.. Bir avuç Siyonist Yahudi, arkasında olan güçlü devletlerin himayesinde, göz göre göre cinayetlere devam ediyor. Dünya nüfusunun dörtte birini oluşturan 1.7 Milyar Müslüman suskun, etkisiz ve tepkisiz.. Güya taraf değiller. Halbuki "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır." Zulüm karşısında tarafsız kalmak zalimden yana olmaktır.

Ağzını açan diyor ki "Batı neden suskun?" "Avrupa ve ABD İsrail'i neden destekliyor?"

Ne bekliyordunuz ki!? Bu alçaklık ilk defa mı yapılıyor? 1948'de kurulduğundan beri Avrupa ve ABD İsrail'e destek olmuyor mu? İsrail devletinin kuruluşunun altında zaten Batı'nın imzası yok mu? Batı kendi eserini korumaz mı?

1.7 Milyar Müslüman'ın bir avuç soykırımcı Siyonist karşısındaki zelil durumu, İslam'ın izzetine hiç yakışıyor mu? Müslümanlar neden her şeyi Batı'dan bekliyorlar?

Müslümanların Batılılar kadar aklı yok mu, zekası daha mı geri? Müslümanların diplomasisi olamaz mı, kendi siyaseti bulunmuyor mu? Müslümanların parası mı yok, silahı mı yok, orduları mı yok? Bütün yokluk mu her yer? İnsafta mı yok, vicdan da mı yok?

Her şeyi Batı'dan beklemek yerine Müslümanlar olarak bizim elimizden hiçbir şey gelmez mi? Sadece "vah vah" "tüh tüh"  diyerek bütün bu katliamları geçiştirecek miyiz? Ya da GSM şirketleri üzerinden Gazze için bir SMS'le 5 lira göndererek vicdanımızı mı rahatlatacağız!

Bir Müslüman olarak kendin hiçbir şey yapmazken Hıristiyan Batı'dan ne bekliyorsun!

Biz Müslümanlar Siyonist İsrail'in zulmü, vahşeti ve tedrici soykırım uygulaması karşısında daha ne kadar suskun kalacağız?

Sahilde top oynarken bizim evladımız katledilse ve insanlık buna sessiz kalsa ne düşünürdük? En ağır bombalarla evlerimiz, okullarımız, hastanelerimiz havaya uçurulsa ve insanlık sessiz kalsa biz ne düşünürdük?

Batı'nın sessizliğini dile getirerek kimi kime şikayet ediyoruz? Müslümanın himmetini toplayıp kendini Siyonizm'e maşa olarak kullandıran içimizdeki beyinsizler dahi Tel Aviv'in davulunu çalarken ABD'den ne bekliyoruz? Bu bizim için büyük bir utanç değil mi?

Sahilde İsrail donanması tarafından vurulan Filistinli dört yavru gibi 22 Mart 2004'te Cuma sabahı cami çıkışı İsrail füzesiyle şehit edilmiş olan Filistinli lider Şeyh Ahmet Yasin, şehadetinden 6 ay önce Müslüman ümmete şöyle haykırıyordu:

Siz ey Müslümanlar! Suskun ve aciz, helâk olmuş ölüler!

Hâlâ kalpleriniz sızlamıyor mu, başımıza gelen bu acı felâketler karşısında? Bir halk yok mu? Hiç mi kimse yok, Allah için ve ümmetin namusu için kızacak? Şerefli direnişçilerken, bizleri katil teröristler olarak ilan edenlere karşı duracak! Bu ümmet utanmaz mı, şerefi çiğnenirken?

Omuzlarımıza el verecek ve gözyaşlarımızı silecek bir bakış! Bu ümmetin kurumları, sivil güçleri, partileri, teşkilâtları ve bariz şahsiyetleri, Allah için kızmaz mı? Tümü birden sokaklara dökülüp, bizim için dua etmeye; "Ey Rabbimiz, gücümüzü topla, zaafımızı gider ve mü'min kullarına yardım et" diye çağıramaz mı? Buna da mı gücünüz yetmiyor?

Yakında bizim büyük ölümlerimizi duyacaksınız, o zaman alınlarımızda şu yazılacak: "Bizler direndik! İleri atıldık ve kaçmadık!"

Ve bizimle birlikte çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız ve gençlerimiz ölecek! Onları, bu suspus ve bön ümmete yakıt yapacağız!

Bizden, teslim olmamızı ve beyaz bayrak dikmemizi beklemeyin! Çünkü biz, bunu yapsak da öleceğimizi biliyoruz.

Bırakın savaşçı onuruyla ölelim!

…..

Ey ümmetin liderleri, ey ümmetin halkları!

Allah'ım!

Sana şikâyette bulunuyorum... Sana şikâyette bulunuyorum...

Gücümün azlığını, imkânımın yetersizliğini ve insanlara karşı zaafımı Sana şikâyet ediyorum.

Sen mustazafların Rabbisin... Sen bizim Rabbimizsin... Bizi kime bırakıyorsun? Bize cehennem olacak uzaklara mı? Veya düşmana mı?

Allah'ım! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler, dul kalmış kadınlar, yıkılmış evler ve ifsad edilmiş ekinler aşkına Sana şikâyette bulunuyorum.

Sana şikâyette bulunuyorum!

Alper TAN

18.07.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

EKMELEDDİN BEY KİMİN İHSANI

MUSUL SALDIRISINA FARKLI BAKIŞ

KÜRESEL SEFERBERLİK BAŞLADI

HEDEF KÖŞK SEÇİMİNDE KÜRTLERİ AK PARTİ ADAYINDAN SOĞUTMAK

HAMAS İSRAİL OTORİTESİNİ TANIMADI DEVLET OLDU

PARALEL KULAK KİM İÇİN DİNLİYOR?

RAKAMLARLA DÜNYA SAVAŞINA DOĞRU

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
BATI MEDENİYETİNİN ÇÖKÜŞÜNE HAZIR OLUN 22.03.2017HAÇLI BİRLİĞİNE KARŞI HİLAL BİRLİĞİ 15.03.2017AVRUPA NİÇİN DÜŞMANLIKTA YARIŞIYOR? 10.03.2017NİÇİN “HAYIR” DEMELİYİZ! İŞTE SEBEPLER.. 06.03.2017ASLINDA “KİMLER RAHATSIZ” 03.03.201728 Şubat'ın 28 Günahı 28.02.2017FETHULLAH’I VERSELER NE OLACAK! 23.02.2017BU SİSTEMİN NE ZARARI VARDI DA DEĞİŞTİRİYORUZ? 15.02.2017ABD’NİN DİNCİ SİYASETİ TUTAR MI? 12.02.2017SANDIĞA GİDERKEN DÜNYADA NELER OLUYOR? 09.02.2017DONALD TRUMP’A TEŞEKKÜR MEKTUBU 31.01.2017ABD GİZLİ BELGESİ VE REİNA SALDIRISI! 17.01.2017ABD, NATO, TERÖR VE CUMA HUTBESİ! 02.01.2017BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ! 30.12.2016SURİYE’DE KİMLERLE SAVAŞIYORUZ? 27.12.20162017 VE SONRASI NELER OLABİLİR? 22.12.2016BU “TERÖR” DEĞİL, “DIŞ SALDIRIDIR” 17.12.2016İRAN, MÜFLİS BATININ TRUVA ATI MI? 16.12.20163.DÜNYA SAVAŞININ ADI “TERÖR” 12.12.2016BATI DEĞERLERİ VE HEGOMONYASI SARSILIYOR! 08.12.2016
19:14
 // Ahmet
Samanyolu tv ile bugün gazetesinin,kılıçtaroğlu hakkındaki haberi ,you tube 'a "batı çalışma gurubundan kılıçtaroğluna şok suçlamalar" yazarak izleyip,yayınlayınız lütfen.....
19 Temmuz 2014 19:14
06:17
 // abdullah nur
"Herkes kendi aleminde bir KUMANDAN olduğundan, alem i asgarında CİHAD I EKBER ile mukelleftir.
Ve ahlak ı Ahmedi ye ile tahalluk ve sünnet i nebeviyeyi ihya ile MUVAZZAFTIR . " rnk dan...
19 Temmuz 2014 06:17
06:09
 // abdullah nur
"Musibet şerr i mahz olmadığı için, bazan saadette felaket olduğu gibi, felaketten dahi saadet çıkar....
Şayet ölsek; yirmi öleceğiz, üçyüz dirileceğiz...
Birden o meclisten tasdik emareleri tezahür etti. Dediler:
EVET ÜMİTVAR OLUNUZ ! ŞU İSTİKBAL INKLABI İÇİNDE, EN YÜKSEK GÜR SADA ISLAMIN SADASI OLACAKTIR."
Âl i Beyt i Nebeviden M. M. Bediuzzaman...
19 Temmuz 2014 06:09