YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Balyoz' kimin başına düşecek?
'Balyoz' kimin başına düşecek?
23 Ocak 2010 13:14
ALPER TAN

Hani şu Ergenekon davasını Amerikancılar, cemaatçiler ve hükümet yaptırıyor ya.. Hani bölücü teröre karşı mücadele eden komutanlarımızın PKK, Hizbullah ve diğer terör örgütleri ile ilişkisi olamaz ya.. Hani şu 27 Mayıs olayı bir darbe değil ya.. 12 Eylül’ü yapanlar terörü ve anarşiyi ortadan kaldıran halk kahramanları ya.. 28 Şubat zaten darbe değil, halkın ışıkları yakıp söndürerek gerçekleştirdiği demokrasi şaheseri bir olay ya..

 

Ayrıca da..

Türkiye’de JİTEM diye bir şey yok..

Kafes planı denilen şey kağıt parçası..

Law silahı denilen ortası delik nesne boru..

Poyrazköy’den çıkanlar yerelması,

Zir vadisindekiler patates,

Çukurambar’da dolaşanlar tavşan avcıları,

Hakime ve savcıya gönderilen ve bizim mermi zannettiklerimiz kolye,

Yapılanlar TSK’ya karşı asimetrik psikolojik savaş ya..

 

Komutanlarımız bu aydınlatıcı açıklamaları yapmasalar gerçekten cahil kalacaktık. Meğer bize ne yalanlar söyleniyormuş da inanıyormuşuz. tsk.mil.tr gibi bir gözbebeği sitemiz ve Hıfzı Paşa gibi doğruluk timsali bir paşamız var da gerçeklerden haberdar olabiliyoruz vesselam.

 

Hıfzı Paşamıza, Yaşar Paşamıza ve Çetin Paşamıza eğer izin verirlerse, eğer müsaade buyururlarsa, eğer uygun görüyorlarsa, eğer yanlış anlamayacaklarsa-uygun görmedilerse lütfen kızmasınlar, bir bildikleri vardır- acaba birkaç soru şey edebilir miyim?

 

Soru 1: Şu iftiracı(!) Taraf Gazetesi’nin haberine göre, Çetin Paşamız sağ olsunlar vatanı kurtarmak için Selimiye Kışlası’ndaki toplantıyı 5-7 Mart 2003 tarihleri arasında yapmışlar. Yani bu toplantının, Irak’ın işgali için Türkiye’nin ABD’nin yanında olması ve ABD askerlerinin Türkiye toprakları üzerinden Irak’a girmesini düzenleyen tezkerenin, TBMM tarafından reddedilmesinin hemen ardından yapılmış olması bir tesadüf müydü?   

 

1 Mart tezkeresini TBMM’den geçirme konusunda yeterli gayret göstermediği için Ak Parti’yi cezalandırma yolunu tercih etmiş olamazsınız değil mi Çetin komutanım? Hani siz ABD karşıtı ulusalcısınız da, ABD lehine tezkereyi geçirmek için çabalamayan AKP hükümeti Amerikancı ya..

 

Soru 2: Birinci ordu içinde yapılan bu planlar konusunda Genelkurmay İkinci Başkanı Yaşar Paşamızın bilgisi ve desteği var mıydı acaba?

 

Soru 3: Yapılan planın en önemli hedeflerinden biri de o dönemin “Hükümete karşı gerekli tepkiyi göstermeyen” Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök olabilir mi paşalarım?

Soru 4: Çetin Paşamız darbelere meğer ne kadar karşıymış da biz bilmiyormuşuz. Paşam hani zatı devletlerinize göre 12 Eylül darbedir de 28 Şubat darbe değildir ya.. Hani 28 Şubat halkın ışık yakıp söndürerek gerçekleştirdiği bir demokrasi efsanesi ya.. Siz 28 Şubat günlerinde BÇG’nin başında memleketi hainlerden kurtarmaya çalıştığınız için bilirsiniz diye sorayım dedim. Buyurduğunuz gibi bu Selimiye’de yaptıklarınız bir “Harp oyunu” ya.. Zaten bu oyunun içinde cami bombalamak, kendi uçağımızı düşürmek gibi şeyleri zaten siz düşünmezsiniz bundan çok eminiz(!).

 

Demek isteyip de lafı dolandırdığım şey şu: Acaba zati alileriniz ve o zamanki büyükleriniz 28 Şubat öncesinde de 2003’te olduğu gibi böyle güzel “Harp oyunu” hazırlamış mıydınız?

 

Yani demem o ki, şu “Balyoz” oyununda çarşaf çarşaf isimleri yazmak için sağ olun bayağı uğraşmışsınız ya biz vatandaşları düşmandan korumak için. Hani diyorum, mesela Fadime Şahin’in ne yapacağı, Ali Kalkancı ve Müslüm Gündüz gibi din büyüklerinin(!) rollerinin ne olacağı, hangi gazetelerin hangi manşetleri atacağı, ışık yakma kampanyasının nasıl yürütüleceği, büyük demokrasi kahramanı Sisi’nin neler yapacağı, hangi böyük televizyoncuların ekranda kimleri konuşturacağı, Hizbullah’ın, domuz bağları ile kimleri roketleyip toprağa gömeceği, kimlerin imha edileceği gibi.. Ya da DYP’den kimlerin kopartılacağı, kimin liderliğinde nasıl bir parti kurulacağı, Cumhurbaşkanının nasıl hareket edeceği, yargı mensuplarının nasıl efsunlanacağı, bürokrasinin ne şekilde yönlendirileceği, “oyun” sonrası yeni hükümetin kimlerden oluşturulacağı gibi..

 

Zahmet buyurup alnımızı rahat rahat karışlıyorsunuz. Soruyu isterseniz özetleyelim. Acaba bir gün şu 28 Şubat’ın “Harp oyunu” da yayınlanabilir mi sizce paşalarım? Yayınlanırsa sizce neler olur paşalarım?

 

Şimdilik son soru: Sevgili harp oyunusever paşalarım, Çetin Paşamızın 2003’te kaldırdığı balyoz sapından fırladı. Bayağı yükseklere çıktı. Yedi senedir havada. Biraz sonra düşecek. Sevgili paşalarım sizce bu balyoz kimin başına düşecek?

 

Onlar bu sorunun cevabını düşünedursunlar, bu arada naçizane küçük bir tavsiyede bulunalım. Şu “harp oyunu” oynayan paşalarımız, vatandaşla bu kadar fazla oyun oynamasanız daha iyi edersiniz. Neden mi? Çünkü oyun bir zeka işidir. Cunta işi değil.

 

ANALİZ VİDEO

 

 

Alper TAN

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
BEYİNSİZLERİN BEYİN FIRTINASIMI OLURMUŞ !(OZAN ERGUN)
 // ŞEHİD TORUNU
Bizim literatürümüzde olgun aklı olmayana,doğru yolda kullanmayana,Vatanına,Milletine Ordusuna ihanet oyunu oynayanlara,dış düşmanlara ajanlık yapanlara cuntacı,ergenekoncu ve hain oyuncu,deriz,çünkü insanlıktan nasibi olmayan birisinin Kendi Ordumuza bir faydası olmadığı gibi başkalarının adına Askerimizin anasını babasını düşmanca yok etme, esir alma, malını yağmalatma,kendi uçağımızı bombalatma zeka işi olamaz...
26 Ocak 2010 16:24
ANALİZ
 // mustafa ALIÇ
Alper tanın dikkatine ben ilk ögretim mezunu biriyim yıllardır haberçi diye kimleri izliyormuşuz şimdi daha iyi anlıyoruz okadar içden analiz ediyorsunuzki sizi dinledik densonra okadar çok rahatlıyorumki anlatamam yani
kim bumemleketimize zarar vermek istiyorsa onların oyunu en östen enaltdaki kişidende ALLAH RAZI olsun şu bir gerçekki en büyük payın sizingibi metyada dogru haber yapanlar gözümüzü zizler açılmasına sizlerin payı çok büyük tek başına ikdidarı...
24 Ocak 2010 15:57
Ağzına ve Kalemine sağlık.
 // altan040
Alper bey, tam da benim hissiyatımı daha düzenli olarak yazmışsınız. Çok teşekkür ederim. Ellerinize ve kaleminize sağlık.
Allah yolunuzu açık etsin....
24 Ocak 2010 02:45