YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ASLA PES ETMEYECEĞİZ TESLİM OLMAYACAĞIZ
ASLA PES ETMEYECEĞİZ TESLİM OLMAYACAĞIZ
14 Mart 2016 00:43
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Ankara'daki hain saldırıya ilişkin bir yazı kaleme aldı. İşte Tan'ın o analizi:

Yine Ankara. Yine kanlı saldırı..

Şu veya bu örgüt.. Hiç fark etmez. Hangi taşeron örgüt olursa olsun. Saldırıyı icra eden teröristin alnındaki marka veya logo bizi yanıltmayacak. Çünkü bu bir terör saldırısının çok ötesinde. Bu bir vekalet savaşı. Bu kalleş bir savaş. O kendini patlatan kandırılmış, aldatılmış veya uyuşturucu ile robotlaştırılmış teröristlerin ve örgütlerinin ardında bize dost veya müttefik olduklarını söyleyen sahte dostlarımız gerçek düşmanlarımız var.

Bize dost gibi görünüp bu saldırıların arkasında yer alanlar şunu iyi anlamalılar. Türkiye sizin kullandığınız maşa teröristlerin örgütleri ile mücadele edip bunu orada bırakmaz. Bunun bedelini, o terör örgütlerine ödetir, hesabını sorar. Ama ümmet düşmanları bilsinler ki, o terör örgütlerinin arkasındaki devletlere de bunun hesabı misliyle sorulur, bedeli ödetilir..

Türkiye ve ümmet düşmanları PKK ve onun legal uzantısı HDP’yi zaten açıkça kullanıyorlardı. Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP’nin de HDP’leştiğini çok net biçimde açıkladı. Bugün CHP, HDP’den daha tehlikeli bir noktaya doğru yuvarlanıyor. HDP, PKK çizgisinde ve onun adına misyon üstleniyor. Ama CHP çok sayıda terör örgütünün umudu haline geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si, Suriye’de katil Esad’ın, Rusya’da Putin’in, İran’da Humeynicilerin umudu oldu. Türkiye’de ise PKK, YPG, TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENİNİST, TİKB, DKP, Devrimci Karargah, MLKP terör örgütleri ve sözde 'Halkların Birleşik Devrim Hareketi'nin partisi ve umudu haline geldi. Mevcut CHP yönetiminin ise buna en ufak bir itirazı olmadığı gibi CHP, bu örgüte umut ve moral bahşeden konuşmalar ve tavırlar sergilemeye devam ediyor.

Bunun temel sebebi ortada.. Osmanlı'yı yıkmak için içerden işbirliği ve yıkıcı faaliyet yürüten tüm güçlerin güncel uzantıları bugün CHP bünyesinde toplandılar. Bugün de aynı senaryo oynanıyor. Bunu görüyor olmalarına rağmen vatansever CHP’liler, korkunç bir ölüm sessizliğindeler. Deniz Baykal’ın isyanına yeterince destek olmadılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen ay Azerbaycan'a gidecekti patlama oldu geziyi erteledi.. Ertelenen geziyi yarın yapacaktı yine saldırı yapıldı. Başbakan Davutoğlu ise Ürdün'e gidecekti..

NATO ile ABD ile beraber yanyana dalgalanan bayrağımız, bir asırlık zorunlu aradan sonra ilk kez İslam milletlerinin bayraklarıyla beraber dalgalanmaya başladı.. Bunu kabullenemiyorlar. Türkiye’yi Batı ekseninde tutmak istiyorlar. Türkiye’nin Müslümanlarla birlikte olmasını hazmedemiyorlar.

Müslümanları ve mazlum Afrika’yı sömürmeye devam etmek istiyorlar. Balkanlarla ilgileniyor olmamızdan çok rahatsızlar. Kafkaslarla ilgileniyor olmamızdan çok rahatsızlar. Afganistan’la, Pakistan, Malezya, Endonezya ile ilgilenmemizden çok rahatsızlar. Kürtlerle güçbirliği yapıyor olmamızdan çok rahatsızlar.

İslam Ordusu’nun kurulması ve faaliyete başlaması Batı’daki tüm dengeleri kökünden sarstı. Uyanan bu devasa gücü doğarken boğmak istiyorlar. Saldırının sebebi bunlardır.

Yıllardır “Dünya 5’ten büyüktür” diyerek Batı’ya meydan okuyan Erdoğan, dün açıkça söyledi:

“ÜMMETİN PARÇALANMASINA KESİNLİKLE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ.” Bizi kendi içimizde Türk-Kürt diye bölmek istiyorlardı. O bölmek istedikleri Türkiye diyor ki “Siz bırakın Türkiye’nin bölünmesini; onu zaten yapamadınız da.. Ümmeti bölmenize de, Şii-Sünni ayrışması tuzağınıza da müsaade etmeyeceğiz.” Bu büyük bir meydan okumadır.   

Türkiye ve ümmet karşıtı tüm şer güçler, terör örgütleri iki gün önce ittifak yaptıklarını açıkladılar. HDP ve CHP’nin siyaset tarzı da bu terör örgütlerine legal yollardan illegal destek sağlıyorlar. Bunlar karşısında yapılması gereken şey bellidir. Peki biz neden atıl duruyoruz? Biz neden parçalıyız?
Dışardaki ve içerdeki bütün ümmet, millet, devlet düşmanları, bütün terör örgütleri bir araya gelip bir koalisyon şeklinde üstümüze çullanmaya çalışırlarken, üstümüzdeki asırlık esareti devam ettirme mücadelesi verirlerken, bizler hala Ülkücü, Milli Görüşçü, Ak Partili, MHP’li, Reisci, Hocacı olarak birbirimize kerhen bakıp bel altından vurmaya devam mı edeceğiz? Bunu gelecek kuşaklara nasıl anlatabiliriz?

Yeni küresel savaş hızla derinleşip yayılırken, küçük hesaplarla, kişisel küskünlüklerle nefsine yenilip kenarda duranlar veya tefrika çıkaranlar bunun hesabını veremezler. Kim olurlarsa olsunlar altında kalırlar.

Daha önce olduğu gibi bu ülkeyi asla teslim etmeyeceğiz. Asla pes etmeyeceğiz. Neye mal olursa olsun son nefesimize kadar mücadele edip Allah'ın Zafer'ini bu dünyaya ilan edeceğiz..

Artık kesin bir yol ayrımındayız.. Hesaplar ona göre yapılmalı..

Alper TAN

14.03.2016

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

10 GÜNDE DEVR-İ ALEM

KÜRESEL DENKLEM HIZLA DEĞİŞİYOR

BATI DÜZEN KURUCU ROLÜNÜ KAYBETTİ​

2. DÜNYA SAVAŞI’NDAN DERSLER

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

ÜMMETİN UYANMA VAKTİDİR GEÇ OLMADAN

TÜRKİYE’NİN CHP VE HDP SORUNU

SURİYE’DE DEVRAN DÖNÜYOR

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

İRAN NE YAPMAK İSTİYOR?

İSLAM ÜLKELERİ, 'ORTAK ORDU' VE 'ORTAK İSTİHBARAT' KURDU

RUSYA VE İRAN DA KAYBEDECEK!

MÜSLÜMANLARI KATLEDEN KAFİRLER İÇİN DUA EDEN İRAN

SAVAŞ ARTIK AVRUPA'DA

 

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
ANALİZ
 // Misafir & Misafir
Süper bir analiz. Alper Tan beyi kutluyorum. Lakin yazıyı okumakta bayağı zorlandım. Yazıları büyütme fon olsaymış daha rahat okuyacaktım. Umarım yazıları küçültme ve büyütme fonu (buton) eklenmesini dikkate alırsınız. Teşekkürler....
17 Mart 2016 Perşembe 09:50
video izni youtube montesirung
 // adnan yilmaz
selamun aleykum Sayin alper tan sizin bir videonuzu ben yotubede bulunduruyorum gezi parki olaylari diye bir videonuz bunu montesirung yapabilirmiyim ilgibiz icin tesekkür ederim ...
14 Mart 2016 Pazartesi 21:51
 // Ahmet Naci Ertaş
Alper bey, 1965 den bu yana siyaseti takibetmeye çalışırız. Özellikle dış işlerimizle ilgili açıklamalar hep yuvarlak laflarla geçiştirilirdi. Ne zaman RTE siyaset sahnesine çıktı, dil değişmeye, daha hükümran bir yapıya kavuşmaya başladı. Yer ve zaman ne olursa olsun doğrular ülke menfaatleri çerçevesinde hep söylendi. Tabi muhatapların pek hoşuna gitmiyor. AmaTC hep djk durdu. Dik durdukça da millet arkasında durdu. RABBİM yöneticilerimizin güçlerini artırsın....
14 Mart 2016 17:30