YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ALLAH’I DİNLEMEDİLER İNSANLARI DİNLEDİLER
ALLAH’I DİNLEMEDİLER İNSANLARI DİNLEDİLER
27 Şubat 2014 17:36
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Paralel Yapı'nın telekulak skandalını analiz etti: "İnsanları dinlediler ama Allah'ı dinlemediler!"

Türkiye’de hukuk skandalları devam ediyor.

Yayınlanmış bir kitabından dolayı önemli bir emniyet müdürü üyelerinin kimler olduğu bilinmeyen bir “Terör örgütü” üyesi olmakla suçlanarak cezaevine sokulmuş ve susturulmuştu. Hala cezaevinde..

Yayınlanmamış bir kitap çalışmasından dolayı gazeteciler cezaevine sokuldu. Sonra çıktılar.

Darbe teşebbüsünde bulunan Balyoz’cular, yargılanıp hüküm giyip Yargıtay’ca cezaları onanırken, yapılmış bir darbe olan ve yapanların da “postmodern darbeydi” dedikleri darbeyi gerçekleştirenler, 17 Aralık darbe girişiminin yapıldığı gün hep beraber serbest bırakıldılar. Bu tahliyelerden birkaç hafta öncesinde Paralel örgütün liderinin “Elimde imkan olsaydı hepsini serbest bırakırdım” açıklaması yapmış olması, bu tahliyelere ayrı bir dikkat kesilmemizi gerektiriyor.

7 sene önceki Hrant Dink cinayetini hala tam olarak aydınlatmamış olanlar, Rahip Santoro, Zirve ve Muhsin Yazıcıoğlu davalarını sürüncemede bırakanlar, 28 Şubat darbecilerini gereği gibi yargılamayan, üstelik kurtarmaya çalışanlar, 28 Şubat sonrası batırılan bankaların içini kimin boşalttığını merak etmeyenler, 8 sene önceki Danıştay saldırısının aydınlanması için gayret etmeyenler, 17 bin 500’den fazla faili meçhul cinayeti kimin yaptığını araştırmayanlar, ülkede kimsenin duymadığı bir örgüt bulmuşlar.

Kimmiş bu örgüt? “Selam Terör Örgütü.” Bu sanal terör örgütünün binlerce üyesi varmış. Tespit edilen hiçbir terör hazırlığı yokmuş, hiçbir terör olayı yapmamış. Ama bu örgütün sözde üyeleri 3 sene boyunca dinlenmiş, fiziki ve teknik takip yapılmış. Devletin savcısı, hakimi, polisi yıllarca mesaisini bu işlere harcamış. Milletin paraları bu sözde örgütün takibi için harcanmış. Bu süreçler başsavcıdan bile gizlenmiş.

Başka ne olmuş? 3 yıl dinleme ve takip yapılmış. Ama hala dava açılmamış. Fakat dosya da kapatılmamış. İhtiyaç(!) halinde kullanılmak üzere, adliyede yerin yedi kat altında saklanmış. Paralel örgüt deşifre edilip savcıların yerleri değiştirilmeye başlanınca savcılar, apar topar ve suçluluk psikolojisi ile bu kayıtları silmeye, belgeleri yok etmeye çalışmışlar! İddialar böyle.. Neden acaba? Ortada bir terör örgütü var ise ve siz o örgütü ortaya çıkarmak için 3 sene çalışma yaptı iseniz; görev yeriniz değiştirilince neden kayıtları silmeye çalıştınız?

Yasal, hukuki bir yargı süreci yürüttü iseniz neden telaşa kapıldınız? Neyi kimden gizliyorsunuz? Hukuki belgeleri imha etmek, silmek suç değil midir? Yoksa siz bu dinleme ve takipleri hukuk için değil de üyesi olduğunuz bir örgüt için mi yaptınız?

Balyoz darbe planını yapanlar binlerce insanı fişlemiş ve darbe sonrası stadyumlara doldurup hapsetmeyi planlamıştı. Siz de mi böyle bir plana hizmet ettiniz? Bu planı kimlerle birlikte kim adına yaptınız?

Bu yaptıklarınız hukukun dışına çıkarak yapılmış bir fişlemenin daniskası değil midir? Tayyip Erdoğan’ı fişleme yapmakla “Muhaberat devleti” kurmakla suçlayan zihniyete soruyoruz. Bu yapılan “Muhaberat devleti,” “Cemaat devleti” kurmanın daniskası değil midir? Böyle bir zihniyeti, savunduğunuz Avrupa Birliği ve Kopenhag kriterlerinin hangi maddeleri ile telif ediyorsunuz?

Başbakanı, Hitler, Firavun, Nemrut olmakla suçladınız. Devlet içindeki uzantılarınızla ve milletin paralarıyla yaptığınız fişlemelerin BAAS rejiminin yaptıklarından farkı var mı?

Dünyada mücadele eden Müslümanları kendi medyanızda “Cihadist” diye isimlendiriyor, üstelik onları küçümsüyor, dışlıyor ve ötekileştiriyorsunuz? İşgalcilere karşı mücadele eden Müslümanları “terörist” olarak gösteriyorsunuz. Kendiniz işgalcilerle bir olup Müslümanlara operasyon yapıyorsunuz.. Neoconlar’ın “Ilımlı Müslüman” iltifatına mazhar olmak için yarışıyorsunuz..

Takke düştü ve kel göründü artık. Bundan sonra iş birlikçiler kendilerini daha fazla gizleyemeyecekler. Okyanus ötesindeki güçler adına yaptıkları algı operasyonları ve psikolojik harp taktikleri tutmayacak, üstelik ayaklarına dolaşacak. Seçimleri etkilemek için her türlü pisliği, küstahlığı yapacaklar. Ama tutturamayacaklar, başaramayacaklar. Kaybedecekler.

Bu devletin en önemli kurumları ABD güdümlü gizli yapının kontrolünde iken bile başaramadıklarını şimdi hiç başaramazlar. Şimdi, kurumlar arasında fitne-fesat çıkarmak için de gayret ediyorlar. Nifak peşindeler. Cumhurbaşkanı ile Başbakan'ın, Genelkurmay’la diğer kurumların arası açılmaya çalışılıyor. Muvaffak olamayınca da çıldırıyorlar, hafakanlar basıyor.

O kutsadıkları yargının adalet terazisi onları da tartacak. Bakalım o zaman nasıl davranacaklar? Operasyon planladıkları kişilere “suçunuz yoksa gidin yargılanın, aklanın” diyorlardı. Şimdi aynısını kendileri için de söyleyecekler mi?

Paralel Yapı’nın adamları on binlerce insanı pervasızca fişlemişler, izlemişler, dinlemişler. Bu binlerce insanı dinlerken, arada bir Cenab-ı Allah’ı ve onun peygamberini de dinleselermiş. Ama Allah’ı ve peygamberi dinlemeyi hiç hatırlamamışlar.

Yazıklar olsun.

27.02.2014

Alper TAN

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

DOSTLAR DÜŞMAN, DÜŞMANLAR DOST OLUNCA..

İSLAM’A KARŞI PROTESTAN İSLAM ÜRETİLİYOR

PARALEL CIA PARALEL MOSSAD İÇERİDE

KARANLIK ADAMIN KALBİNE GİRMEK!

KİM İÇİN SAVAŞIYORUZ?

BİLDİRİ DAĞITAN SAVCI MI ADALET DAĞITAN HAKİM Mİ?

VESAYETÇİ MÜSLÜMANLARLA İMTİHANIMIZ-MISIR VE TÜRKİYE

MISIR'DA PISIRIK MÜSLÜMANLIĞIN SONU

KÜRESEL PROJELERE KÜRESEL DARBE

HAK ETTİN BUNU ERDOĞAN

TAKSİM DEREBEYLİĞİ'Nİ KİM KURDU?

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
15:54
 // M.N.A.
Sayin Alper Tan Allah size uzun ve hayirli bir ömür nasip etsin başlık Allah i dinlemediler şeytani ve Türkiye düşmanlarıni dinlediler daha dogru olurdu...
03 Mart 2014 15:54
23:13
 // HÜKÜMET TEK BAŞINA
''Tayyip, gitsin de, isterse şeriat gelsin''
Tek başına iktidar olan hükümet, tek başına terör örgütleri ile mücadele ediyor.
İKTİRA DEĞİL, MUHALEFETE DARBE
Eskiden iktidarlara darbe yapılırdı; şimdi ise muhalefete. İşte bu gerçeği göremiyoruz. Baksanıza; hükümet, muhattap olacak bir muhalefet partisi bulamıyor. Muhattabı, Pensilvanya'da ki dinci cunta olmuş. Bütün muhalefetin ağzını mühürlemiş, şantaj silahı ile esir almıştır.
TÜRKİYE'NİN MUHALEFET SORUNU
Demokrasinin olmazsa olmazı, muhalefettir. Muhalefet görevini yapmayınca, iktidarın meşruiyeti kasten tehlike altına alınmaktadır. Böylece, iktidar Baş'ına rahatlıkla 'diktatör' deme gafletinde bulunuyorlar.
ANA MUHALEFET CEMAAT
Evet... Malesef ana muhalefet Türkiye'de değil, dışarıda başkalarının çıkarları için muhalefet etmektedir. Durum, sandığımızdan çok daha ciddi ve tehlikeli. Hükümet tek başına, milleti hariç!...
27 Şubat 2014 23:13