YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ALLAH SİZE YETER
ALLAH SİZE YETER
03 Eylül 2015 16:05
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin neden oy kaybettiğini ve 1 Kasım'a nasıl hazırlanması gerektiğini analiz etti...

Ak Parti, eski Türkiye'nin halka çok ağır baskıları, işkenceleri, vatandaşları “yurtdışı” etme, vatandaşlıktan çıkarma uygulamaları, hor görmeleri altında 2001 yılında “ALLAH BİZE YETER” diyerek yola çıktı.. Her şeye, her baskıya ve zulme göğüs gererek mücadele etti.. Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Bülent Arınç’lar tek yürek olarak bir duruş sergilediler.. Bu milletse, bu kadrolarda umut buldu, güven buldu, huzur buldu. Daha doğrusu Allah'ın rızasını buldu, sarıldı, iktidar yaptı.. Eski Türkiye'nin köhnemiş, demode olmuş tüm siyasilerini sildi-süpürdü..

Ak Parti, bir devrim hareketi gibi olanca hızıyla geldi, ülkeyi, bölgeyi, hatta dünyayı, “uluslararası” denilen düzeni değiştirmeye kalktı.. Çok büyük işler yaptılar, çok büyük adımlar attılar..

Ancak bu arada eski Türkiye’nin savunucuları da hiç boş durmadılar.. Cumhuriyet mitingleri, Danıştay saldırıları, daha nice başkaldırılar yapıldı. Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı yapmak istemediler.. Hani şimdilerde çok sevdikleri ve destekledikleri Abdullah Gül'ü.. Ama bu millet bu başkaldırmalara “dur” dedi, fırsat vermedi.. Ak Partili ve Eşi Başörtülü Abdullah Gül'ü bu halk, bu irade “Cumhurbaşkanı” yaptı..

Genelkurmay “27 Nisan Muhtırası” verdi ama bu iktidar, bunu da yemedi.. Dimdik durdu eski Türkiye'nin karşısında..

“2001 ve 2007 ruhu” bu ülkeyi “yeni” bir Türkiye yaptı.. Korkunç baskı ve zulümlerle yönetilen, 20 binin üzerinde faili meçhuller olan bir Türkiye'nin küllerinden “YENİ TÜRKİYE” inşa edildi.. Neden! Çünkü yola çıktıklarında hiçbir şeyden korkmadan, yılmadan, hiçbir makam-mevki para-pula tenezzül etmeden; “ALLAH BİZE YETER” ruhuyla hareket ettiler.. Allah da onları hiç yalnız bırakmadı..

Gelgelelim 7 Haziran seçimlerine.. Burada, Ak Parti’de “şımarıklık,” “biz biliriz,” “bize mecbursunuz” edası baş gösterdi.. “Reisçi,” “Hocacı” kamplaşmaları başladı.. Elbette bunda “Paralel”in ve bir Dünya Savaşı verdiğimiz “Üst aklın” parti içine müdahale girişiminin etkisi vardır.. Ama “hepsi bundan ibaret” denilemez.

Bakınız şunlar 7 Haziran'da yaşandı.. Mebus olmaya ehil olmayan, halka tepeden bakan, her türlü yanlışta bezi olan bazı isimler vekil listelerde yer buldu.. Ak Parti’nin içine “AKP’liler”  doluştu. Bu millet, bu yanlışları da gördü.. Benimsemedi, kabullenemedi, içine sindiremedi, Ak Parti’ye yakıştıramadı.. Ve % 10’a yakın oy kaybıyla bu hareketi “tek başına iktidardan” uzaklaştırma dersi verdi..

2001’in, 2007’nin “ALLAH BİZE YETER” diyerek yola çıkan milli ve manevi değerleri yüksek Ak Parti hareketinin, özüne dönmesi gerekiyor. Bulunduğu nokta itibariyle yeniden arınarak, silkinerek, kendini sorgulayarak 1 Kasım seçimlerine tekrar 2001-2007 ruhuyla hazırlanması bekleniyor.. “Reisçi,” “Hocacı” ayrımı yapanlar bu hareketin düşmanlarına fırsat vermiş olurlar. Buna müsaade edilmemesi gerekiyor. Erdoğan ruhuyla, Davutoğlu azmiyle ve titizliğiyle, Gül'ü, Arınç'ı ve “ALLAH BIZE YETER” diyen tüm katmanlarıyla “YA ALLAH, BİSMİLLAH” diyerek yola çıkmalarını, bu millet, bu halk, büyük bir heyecan ve aşkla bekliyor.. Bu “misyon,” bu hareketi sevk ve idare edenlerin asli görevleri ve bir bakıma Allah'ın emridir..

Ak Parti 2011 seçimlerinde millete döndü ve “Hadi bir daha” dedi.. Millet de % 50’ye yakın bir oranla bir daha fırsat verdi. 2011’de % 50’ye yakın veren halkın 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde % 52 destek veren seçmenin, 7 Haziran’da neden % 41 verdiğinin muhasebesi çok çok iyi yapılmalı.

Ak Parti’nin “Hadi bir daha” talebine “tamam” diyen millet, şimdi döndü ve Ak Parti’ye “Hadi sen de bir daha 2001 ruhuna dön öyle gel” diyor. Ak Parti’nin, Türküyle, Kürdüyle, toplumun tüm kesimleriyle bu milletin huzuruna bir kere daha o “kuruluş ruhuyla” çıkması bekleniyor.

Bu millet ve ümmet 100 yıllık vesayetten ve esaretten kurtulacaksa hala Ak Parti kadrolarına büyük iş ve büyük sorumluluk düşüyor. Ak Parti kadroları, siyasetçi olsun bürokrat olsun başka mesleklerden olsun, şahsi hesaplar yapma, kişisel istikbal peşinde koşma hakkına sahip değiller.

Eğer şahsi hesaplar, kişisel hedefler peşinde koşanlar olursa bunun hesabını dünyada bu millete vermeyecekleri gibi ahirette de hesabını veremezler.

Ak Parti kadroları sadece Sykes-Picot sınırları içindeki Türkiye’nin değil 1.7 milyar Müslümanın da sorumluluğunu omuzlarında hissetmeli, bunun şuurunda olmalılar.

Eğer bu ruhu taşırlarsa 1 Kasım sonuçlarını kimse merak etmesin. Eğer o ruh olmayacaksa zaten fazla oy almanın da bir anlamı kalmamıştır.

Ak Parti sadece 1 Kasım için değil, daha büyük hedefler için çalışmalı, koşmalı..

Allah kendisi için çalışanların sa’yını ve gayretini kesinlikle boşa çıkartmaz. İlk söz de son söz de budur: “ALLAH BİZE YETER, O NE GÜZEL VEKİLDİR!...

Evet; bu hareketin tavanı, tabanı, gönül verenleri.. “ALLAH SİZE YETER” Ha gayret..

Alper TAN

01.09.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

GÜLTEKİN AVCI, PARALEL YAPI'NIN SUÇUNU VE CEZASINI YAZDI!

ZARURETLER KABİNESİNDE GÖZE ÇARPANLAR

NEYİN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ?

BİRİ YABANCI KÜRT DİĞERİ YERLİ KÜRT

HDP-PKK AZGINLIĞININ SONU NEREYE VARACAK?

“ASKERİ AMAÇLA YOL” “ASKERİ AMAÇLA BARAJ” “ASKERİ AMAÇLA SEÇİM!”

"REJİM MÜCADELESİ" VE KÜRTLER

İSLAM DÜNYASINDAKİ VAHİM TABLO VE ÜMİT

TÜRKİYE NEDEN SIKIŞTIRILIYOR?​

7 HAZİRAN FELAKET Mİ FIRSAT MI?

HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
ANLAYANA
 // ASIM ASYALI
ÜSTAD DOST ACI SÖYLER DİYORSUN AMA, KİM ANLAR Kİ. DEDİĞİN O Ak Parti’nin içine “AKP’liler” doluştu. Bu millet, bu yanlışları da gördü.. Benimsemedi, kabullenemedi, içine sindiremedi, Ak Parti’ye yakıştıramadı.. Ve % 10’a yakın oy kaybıyla bu hareketi “tek başına iktidardan” uzaklaştırma dersi verdi.. DEDİĞİN ADAMLAR MI?...
05 Eylül 2015 Cumartesi 00:11
çok doğru
 // alirıza
Alper bey çok doğru bir analiz yapmışsınız. Çok yerinde tespitlerde bulunmuşsunuz. Sizi canı gönülden tebrik etmek istiyorum. Umarım Akpartili kardeşlerimiz abilerimiz bu analizinizden ders çıkartır ve "Alem-i islam kapsının kilidi" olan ülkemizi hak ettiği yere, rızayı İlahi gözeterek gayret ederek kaldığımız kutlu yürüyüşe devam ederiz. Ümmetin gözü kulağı bizde bunu bilen din düşmanlarıda boş durmuyor elinden geleni yapıyor millletimizinde uyanık olmlı ve bu kadrolara bir şans daha vermeli....
04 Eylül 2015 Cuma 23:51
ANLAYANA
 // ASIM ASYALI
SİZ SÜYLÜYORSUSNUZ Ak Parti’nin içine “AKP’liler” doluştu DİYE. ONLARI SEÇERLERSE YETER. ANCAK SEÇEBİLİRLERMİ. YADA SEÇERLERMİ? DEDİĞİM DEDİKLE OMUYOR İŞTE. MİLLETE RAĞMENE MİLLET YOK DEDİ.
NAPALIM. HERKES HESABINI İYİ YAPSIN....
04 Eylül 2015 Cuma 22:26