YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ADANMIŞ RUHLAR MI ALDANMIŞ RUHLAR MI?
ADANMIŞ RUHLAR MI ALDANMIŞ RUHLAR MI?
15 Nisan 2014 15:18
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Gülen Hareketi'nin CHP ile ilişkisini eleştiren çarpıcı bir 'Analiz' kaleme aldı.

Cenabı Allah hiç kimsenin aklını başından almasın. Kimsenin ferasetini bağlamasın. Çünkü insanı diğer canlılardan ayıran aklı, muhakemesi, feraseti ve düşünmesidir. İnsanın bu özellikleri devre dışı kalır, kafa, gizemli ve bilinçsiz biçimde merkezi bir bilgisayara bağlanırsa o insan mekanik bir aygıta dönüşür.

Türkiye’nin içine düştüğü çatışma ve tartışma ortamının temelinde bu yatıyor. İlkeler, prensipler, realiteler, siyasi, sosyal ve dini gerçekler allak bullak olmuş durumda. İnanılması güç savrulmalar ve çelişkiler yaşanıyor.

Şu yaşananlara bir bakar mısınız!

Öyle olduğu artık ne kadar kabul görür ayrı konu ama en azından görünürde bir dini cemaat son seçimde olmayacak bir karar verdi ve malum CHP’yi destekledi. Malum CHP diyoruz; çünkü bu malum CHP neler yapmıştı? CHP İslam’ın temelini ortadan kaldırmak için bu dinin özünü oluşturan Kur’an’ı yasaklamış, ezanı değiştirmişti. CHP, Müslüman dindarı “mürteci” saymış, Bediüzzaman’ı yıllarca zindanda çürütmüş, ölmesi için defalarca zehirlenmesine göz yummuştu. O CHP, 27 Mayıs ve 28 Şubat darbelerine destek vermişti. O CHP, İmam Hatip Liseleri'nin kapısına kilit vurduran YÖK’ün katsayı uygulamasını desteklemişti. O CHP, ilk başörtülü milletvekili Merve Kavakçı’nın Millet Meclisi’nden kovulmasına alkış tutmuştu. O CHP, üniversitelerde başörtülü kızların ikna odalarında istiskal edilmelerine katkı sağlamıştı.

Gülenciler, son seçimde bu CHP’ye oy toplamak için kapı kapı dolaştılar. Her cemaat ferdine kişisel hedefler vererek CHP’ye oy toplama, seçmenleri Ak Parti’ye oy vermekten caydırma savaşı yürüttüler. Üstelik bunu bir cihat gayreti ve neşvesi ile yaptılar. “Yahu böyle bir partiye nasıl oy verirsiniz” diye hassasiyet gösterenlere de ya “Biz asla CHP’ye oy verin demiyoruz. Herkes istediği partiye verebilir” dediler veya “Biz CHP’ye değil Mustafa Sarıgül’e veriyoruz,” “Biz CHP’ye değil Mansur Yavaş’a veriyoruz,” “Biz CHP’ye değil Lütfi Savaş’a veriyoruz” diyerek insanların aklı ile alay ettiler, dalga geçtiler.

O CHP, bu ülkede dini cemaatlere ve tarikatlara oldum olası karşı idi. Ama Yeni CHP yönetimi, samimiyetsiz ve ikiyüzlü bir siyaset ve komik bir takiyye ile “Dindar insanlara yakın” görünmeye çalıştı. Bu keşke samimi olsaydı. Ama değildi.

2006-2007’de dönemin yasakçı statükosunun verdiği korku ve baskı ile telefonda bile“Selamünaleyküm” demekten vazgeçenler, ayda bir telefonların SİM kartlarını değiştirenler, “ele geçerse yanarız” korkusuyla bilgisayar hard disklerini yakanlar, bu ülkeye fikir, inanç ve ifade özgürlüğü, devlete bağımsızlık getirmek için çabalayan hükümete ve onun başbakanına korkunç bir savaş başlattılar.

İmanın ve İslam’ın şartlarından çok Kopenhag kriterlerini, AB istikametini savunan, sosyal hayatta Müslümanca yaşamaktan çok Avrupa ve ABD’ye uygun yaşamayı daha medeni sayan ama ihtiyaç duyduğu paraları toplamak için peygamberi ve sahabeyi istismar eden paralel zihniyetin gerçek yüzünü insanlarımız ne yazık ki hala göremediler.

Twitter’in, YouTube’un küfür, iftira, hakaret özgürlüğünü dahi savunan kendileri her türlü yalan ve iftirayı meşru gören, ikiyüzlü paralel zihniyet, kendilerine karşı en ufak tenkit ve eleştiriye tahammülsüz ve hasmane davranıyor. Bu yazıyı kaleme aldığımız sırada bile Pensilvanya’nın şikayeti üzerine basın savcılığından ifadeye davet edildik. Geçen hafta 3 ayrı şikayeti üzerine savcıya ifade vermiştik. Daha öncesindeki şikayetleri henüz hesaplamadık.

Medeni sınırlar dahilindeki en ufak uyarı ve eleştiriye tahammülü olmayanlar, karşımızda demokrasi ve özgürlük havarisi kesildiler!

Dini bir motivasyonla toplulukları güdüleyenler, İslamiyet’i, tedricen “Türkçü” bir din kimliğine büründürmeye çalışıyorlar. 20 sene önce Hz. Peygamberi anlatan “Ebedi Risalet” sempozyumlarıyla başlatılan süreç, şarkı, dans ve folklor gösterileriyle özdeşleşen, “İslami” olmak yerine “milliyetçi” ve hamasi duygulara hitap eden bir küresel şova dönüştürüldü. Irkçı, Türkçü bir kültür, “Ilımlı İslam,”  “Ümmet şuuru” ise“Cihadist”lik olarak gösteriliyor bu iş birlikçi ruh tarafından.

Afganistan’da, Irak’ta milyonlarca Müslümanı katletmiş olan ABD’ye yıllardır tek kelime eleştiri getirmeyen, vicdanı tefessüh etmiş adam, küresel destekçilerinin ve güneyde sevdiği ve “otorite”sine selam durduğu ülkenin desteği ile Türkiye’ye kafa tutuyor, saldırıyor. Onun peşinden gidenler de bu karanlık işleri asla sorgulamadan saldırı emrini yerine getiriyorlar.

Hükümete karşı demokrasi, özgürlük ve şeffaflık savunması yapanlar, Twitter’de, Facebook’da resim yerine yumurta kafa, isim yerine de Batı özentisi sahte isimler koyarak bizlere saldırıyor, küfür ve hakaret yağdırıyorlar. Bu durum bile sahteliğin, suniliğin korkaklığın takiyyenin daniskasıdır. En büyük takiyyeciler, başkalarını takiyye ile suçluyorlar. Başkalarını “Muta nikahı” ile itham edenler, Washington’la, Tel Aviv’le, Vatikan’la “Katolik nikahı” yapıyorlar.

CHP’nin bile en azından bir kısmı, 30 Mart seçimleri hatırına sırf oy avcılığı uğruna ve büyük dostlarını memnun etme pahasına, yaptığı hatayı anlayarak özeleştiriye başladı. Ancak paralel zihniyette dışarı yansıyan asla bir özeleştiri ve pişmanlık görünmüyor . “Adanmış ruhlar” böyle olsa gerek. Kime veya neye adandığını bilmeden ruhunu adamak.. Buna da bir “Kutsallık” izafe etmek..

15.04.2014

Alper TAN

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

DERVİŞ HIRKASINA BÜRÜNEN AVCI

ABİLERE ABLALARA 1 NİSAN ŞAKASI

ASLINDA NEYİ SEÇİYORUZ?

MENDERES, ÖZAL, ERDOĞAN VE 17 ARALIK

SATIR ARASINA DEĞİL BÜYÜK RESİME BAKALIM

ALLAH’I DİNLEMEDİLER İNSANLARI DİNLEDİLER

DOSTLAR DÜŞMAN, DÜŞMANLAR DOST OLUNCA..

İSLAM’A KARŞI PROTESTAN İSLAM ÜRETİLİYOR

PARALEL CIA PARALEL MOSSAD İÇERİDE

 

 

 

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
23:16
 // Ruhsuz diyenlere
Hadi bakalim madem dogru oldugunuzu iddia ediyorsunuz buyrun hocaefendinin duasina Amin deyin. Diyemiyorsaniz vicdaniniza bir sorun ne diyecek. Birgün gelecek bu sözlerinizden dolayi ben ne yapmisim dememek icin.......
25 Nisan 2014 23:16
14:44
 // Ahmet
Beyinlerimiz yıkanmış,takvimler 30 lu 40 lı yılları göstermiyor..şu an dünya yeniden yapılanıyor,siber saldırılar ve halkları ayaklandırmalar gösteriyorki enerji için 3.dünya savaşı başladı. Bizim savaşımız dünya enerji ülkesi olmak,dünyaya örnek olacak bir adil ,merhametli,müreffeh düzeni sağlamak.....
20 Nisan 2014 14:44
Allah Herkese Hidayet Etsin
 // Asım ASYALI
Ne yapalım bu durumlarda bizlere dua etmek düşer.Allah herkese kendi akmlını ve mantığını kullanmayı nasip etsin ve allah herkese hidayet etsin.Ama şurası çok önemlidir. Milletin aleyhinde olanları millet asla affetmeyecektir....
18 Nisan 2014 Cuma 14:26