YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD, NATO, TERÖR VE CUMA HUTBESİ!
ABD, NATO, TERÖR VE CUMA HUTBESİ!
02 Ocak 2017 15:06
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, yılbaşı gecesi bir eğlence mekanında yapılan terör saldırısından ötürü Diyanet'i ve Cuma hutbesini suçlayanlara anlamlı bir cevap verdi. İşte Tan'ın o analizi:

Yılbaşı gecesi İstanbul’da gece kulübü Reina’ya yapılan alçak terör saldırısında 39 insanı kaybettik.. Acımız büyük. Ancak bu kahpe terör eyleminden sonra bir takım kesimler, bu eylemi, Diyanet’in, olaydan bir gün önce camilerde verdiği Cuma hutbesine bağlamak istiyorlar. Yani demek istiyorlar ki; bu Cuma hutbesinden sonra “radikal dinci teröristler” çok öfkelendiler ve ellerine Kaleşnikof'u alıp yılbaşı eğlencesi yapanları bastılar, katliam yaptılar..

Gerçekten de böyle midir? Buna bir bakalım.. Sadece son 2 senede PKK’nın veya DAİŞ’in yaptığı söylenen eylemlere bir göz atalım.

Ankara’da Gar saldırısı, Merasim Sokak saldırısı, Güvenpark saldırısı.. İstanbul’da Sultan Ahmet, İstiklal Caddesi, Havalimanı saldırıları. Gaziantep’te kına gecesine intihar saldırısı.. Son bir ayda ise Beşiktaş’ta polise, Kayseri’de komandolara, Ankara’da Rus büyükelçiye saldırı…

Bazıları “Reina saldırısının Türkiye’deki seküler hayat tarzına bir saldırı” olduğunu iddia ediyor. Bu mantıkla hareket edecekseniz, Gar saldırısı sendikalara, Merasim Sokak saldırısı Kara Kuvvetleri’ne, Güvenpark saldırısı Kızılay’da gezmek isteyenlere, Sultan Ahmet saldırısı camide namaz kılanlara karşı saldırıdır. İstiklal Caddesi saldırısı yabancı turistlere, Havalimanı saldırısı hava yolu şirketlerine ve uçağa binenlere, Kına gecesi saldırısı düğün yapanlara saldırıdır.

Sizin mantığınıza göre, Beşiktaş saldırısı polislere, Kayseri saldırısı komandolara, Karlov suikastı Rusya’ya karşı saldırı olarak kabul edilmeli! Bütün bunların nasıl bir saçmalık olduğunu bilmem anlayabildiniz mi? Hadi bütün bu saçmalıkları da kabul ettiniz diyelim; 15 Temmuz saldırılarını nereye koyacaksınız..? O da mı “hayat tarzına” saldırıydı? Kimin hayat tarzını hedef alıyordu? Neden olaylara bir bütün olarak bakmayı denemiyorsunuz?

Ayrıca yukarıda sıraladığımız tüm bu acımasız katliamlar, o haftalarda okunan Cuma hutbeleri üzerine mi yapıldı? Bu korkunç ve çok tehlikeli suçlamayı yapanlar da, katliamların Cuma hutbeleriyle ilişkisinin olmadığını çok iyi biliyorlar. Bu saldırıların, Diyanet’le, Cuma hutbesiyle veya İslami söylemle yapılmadığı gün gibi ortadadır. Aksini iddia etmek kötü niyet tezahürüdür. Şöyle ki;

Diyanet’i suçlayacaksak başka noktadan eleştirmeliyiz. En önemlisi Diyanet, bu hutbeleri daha net ve çok daha evvelden vermediğinden, mütedeyyin kesimleri daha açık uyarmadığından dolayı hata yapmaktadır. Hristiyanlar elbette ki kendi kutsalları olan Noel bayramlarını kutlayabilirler. Bu onların en doğal haklarıdır. Buna kimse karışamaz, müdahale edemez. Ancak Müslümanlar da, 1 Ocak öncesi her tarafta bilinçsizce şuursuzca yılbaşı kutlama hazırlıkları yaptıkları ve Hristiyanlık değerlerini bir Müslüman için normalmiş gibi kutladıkları için tehlikeli bir İslami yozlaşma yaşanmaktadır. Laikçilerin şiddetli baskılarından çekinen Diyanet bu konularda görevini yıllardır hep eksik yapmıştır.. Halkımıza gerekli ve yeterli bilgiyi vermemiştir.

Bu toplumun neyi ne zaman ne şekilde yapacağına veya neleri yapamayacağına dair İslami bilinçlendirmede Diyanet’in vebali çoktur ve Diyanet, vazifesini hakkıyla ifa etmediği müddetçe bu sorumluluktan asla kurtulamayacaktır. Reina ve benzeri alçak olaylar bahane edilerek Diyanet ve mütedeyyin Müslümanlar baskı altına alınmaya çalışılıyor. Bu olaylar vesile edilerek ve Müslümanlar suçlanarak, Türkiye’deki İslami uyanış durdurulmaya çalışılıyor.

Siz, Hristiyanların Ramazan’da oruç tuttuklarını, Kurban Bayramı’nda kurban kestiklerini, Mevlid Kandili’nde kendi aralarında kutlama yaptıklarına hiç şahit oldunuz mu? Peki biz niye onları taklit edelim!

Bu aşağılık terör eylemi “Cuma hutbesinden dolayı gerçekleştirildi” diyenlerin önemli bir bölümü, bu saldırıyı kimin niçin yaptığını çok iyi biliyorlar. Gerçeği bildikleri için, bilinçli olarak konuyu saptırıyorlar, böylece gerçekleri gizliyorlar.

Yukarıda saydığımız terör eylemlerini hangi örgüt veya örgüte bağlı şahıslar yapmış olursa olsun, bu eylemlerin tamamı, tıpkı 12 Eylül 1980 öncesi sağ-sol çatışmaları gibi kesinlikle ABD ve NATO menşeilidir..

12 Eylül 1980 öncesi, Komünizmi bahane ederek sağdaki ve soldaki gençlerin eline NATO, Gladyo silahlarını vererek 10 binin üzerinde üniversite talebesinin ölümüne ve 20 binden fazla gencin sakat kalmasına, 50 bin gencin cezaevlerinde ya da kaçtıkları ülkelerde telef olmalarına sebebiyet veren, bunları organize eden ABD ve NATO’dur.. Geçmişte olduğu gibi bugün de değişik terör örgütlerini kullanarak ülkemizi bir iç savaşa sürüklemeye çalışan bu yapılar ve devletlerdir..

12 Eylül öncesini yaşayanlar içinde olan, sağcı, solcu, tüm gençler geçmişte onlara oynanan bu oyunu bugün çözmüş durumdalar.. Ancak iş işten geçtikten ve 100 bine yakın üniversite talebesi yani geleceğimiz olan dinamik ve idealist gençler heba edilmiş olduktan sonra..

Suriye’de gelinen nokta, Rusya ile kurulan beraberlik ve yapılan anlaşmalar, Ortadoğu ve diğer İslam coğrafyasında, Avrupa ve ABD’nin devre dışı kalmaya başlaması.. Bütün bunlar ABD ve NATO’yu çıldırtmaktadır. Bu nedenle “stratejik düşmanlarımız,” her geçen gün daha korkunç katliam ve terörle karşımıza çıkmayı ve bizi durdurmayı hedefliyorlar.

1996-99 arasında CIA'nın Terörle Mücadele Merkezi'nde Usame bin Ladin Birimi'nin şefi olan ve CIA bağlantılı Jamestown Vakfı’nın kıdemli uzmanı Michael F. Scheuer, politikaları iflas etmiş olan ABD için “en büyük umutları”nın ne olduğunu açıkladı.

CIA yetkilisi Michael Scheuer, konuk olduğu bir TV programında "Biz askeri olarak bu insanları yenemeyecek kadar aciziz" itirafından sonra dilinin altındakini çıkardı ve “En büyük umudumuz, Şii-Sünni savaşıdır” dedi. Stratejik düşmanlarımız, tıpkı Irak ve Suriye’de belli ölçüde başardıkları gibi Türkiye’de de mümkünse mezhep savaşı, değilse iç kargaşa çıkarmak istiyorlar..

İşte Diyanet’i ve hutbeyi suçlayanlar bu stratejik düşmanlarımıza hizmet ediyorlar.. Ancak kim ne yaparsa yapsın, kim ne derse desin, ülkemizi çıktığı yoldan hiç kimse çeviremeyecek ve milletimiz, hak ettiği yere mutlaka ulaşacaktır. Stratejik düşmanlarımız da duysun. Bu böyle biline. 

Alper Tan

02.01.2017   

        

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ!

SURİYE’DE KİMLERLE SAVAŞIYORUZ?

2017 VE SONRASI NELER OLABİLİR?​

BU “TERÖR” DEĞİL, “DIŞ SALDIRIDIR”

İRAN, MÜFLİS BATININ TRUVA ATI MI?

3.DÜNYA SAVAŞININ ADI “TERÖR”

BATI DEĞERLERİ VE HEGOMONYASI SARSILIYOR!

BAŞLAYAN 3. DÜNYA SAVAŞI BATI'YI KAVURABİLİR!​

KÜRESEL DÜZENİ MÜSLÜMANLAR KURUYOR

BU NATO'YLA NE İŞİMİZ KALDI?

BATI'NIN SÖMÜRGE DÜZENİ YIKILIYOR

BATI NİÇİN PANİKTE?

BATI BU SAVAŞI KAYBEDECEK. ÇÜNKÜ...

İŞTE GİZLİ BELGE, ABD EN TEHLİKELİ TERÖR ÖRGÜTÜ

TÜRKİYE NATO’DAN DERHAL ÇIKMALI

MÜSLÜMANLAR DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR..

İSLAM ORDUSU HAÇLI-SİYONİST ORDUSUNA KARŞI!​

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017DÜNYA ALT-ÜST OLUYOR! 31.03.2017MONARŞİK AVRUPA’YA DEMOKRASİ GÖTÜRECEĞİZ 28.03.2017BATI MEDENİYETİNİN ÇÖKÜŞÜNE HAZIR OLUN 22.03.2017HAÇLI BİRLİĞİNE KARŞI HİLAL BİRLİĞİ 15.03.2017AVRUPA NİÇİN DÜŞMANLIKTA YARIŞIYOR? 10.03.2017NİÇİN “HAYIR” DEMELİYİZ! İŞTE SEBEPLER.. 06.03.2017ASLINDA “KİMLER RAHATSIZ” 03.03.201728 Şubat'ın 28 Günahı 28.02.2017FETHULLAH’I VERSELER NE OLACAK! 23.02.2017BU SİSTEMİN NE ZARARI VARDI DA DEĞİŞTİRİYORUZ? 15.02.2017ABD’NİN DİNCİ SİYASETİ TUTAR MI? 12.02.2017SANDIĞA GİDERKEN DÜNYADA NELER OLUYOR? 09.02.2017DONALD TRUMP’A TEŞEKKÜR MEKTUBU 31.01.2017ABD GİZLİ BELGESİ VE REİNA SALDIRISI! 17.01.2017ABD, NATO, TERÖR VE CUMA HUTBESİ! 02.01.2017BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ! 30.12.2016SURİYE’DE KİMLERLE SAVAŞIYORUZ? 27.12.2016
 // Mehmet özarslan
Alper bey programlariniza tkipcildrinizi davet etseniz inanın içi boş unvanı çok pr. Doc. Dr falan filan unvanına sahip insanlar dan daha çok söyleyecek gündeme dair fikir ve önerilerimiz var. Sayın cumhurbaşkanım RTE muhtarlar la bir araya geliyor siz neden halk ile günde dair tartışmaları yapmayasiniz Türkiye olarak kalıpları yıkma zamanıdır Türkiye nin yükselme döneminde....
16 Ocak 2017 00:59
 // Hüsamettin GÜLER
Alpern bey Analiz cok guzel ve yararli olur INŞAALLAAH...
03 Ocak 2017 19:36
 // Hüsamettin GÜLER
Bugüne kadar hem dovduler hem bagirdilar dovuyorlardiye hangi imam silah vermis elinede bu katliami yaptirdi silahin numrarsinida imamlarmi sildi. Anlaşılan oki bir taşla iki kuş vurmanın pesinda bu batililar fetoyla diger immalari karstirmanin derdinde himayenizdeki feto imam deyil seytanin cocugudur islami fobinin pesinde batili seytanlar...
03 Ocak 2017 19:34