YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
7 HAZİRAN’DA KİM ÜZÜLECEK KİM SEVİNECEK?
7 HAZİRAN’DA KİM ÜZÜLECEK KİM SEVİNECEK?
02 Haziran 2015 17:32
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, 7 Haziran seçimlerinin sadece Türkiye'yi değil tüm dünyayı ilgilendirdiğini yazdı. Tan, AK Parti'ye karşı kurulan ittifakları gözler önüne serdi...

Türkiye’de yapılan son 5-6 seçimin sadece Türkiye’nin kendini ilgilendiren seçimler olmadığını aslında uluslararası seçimler olduğunu ve dünyanın her yanını ilgilendirdiğini daha önceleri de söylemiştik. Bu konuda son derece ısrarcıyız. 7 Haziran seçimleri daha öncekilere göre daha da uluslararası hale geldi. Amerikan, Alman ve İngiliz medyasının 7 Haziran seçimlerine odaklanması bundan kaynaklanıyor.

İslam karşıtı uluslararası merkezler bu defa Türkiye’de o derece sıkı bir tahkimat yaptılar ki, işi şansa bırakmak istemiyorlar. Seçimle hedeflerine ulaşma konusundaki en kritik konu ise ne edip yapıp HDP’ye %10 seçim barajını aşırmak. Odaklandıkları hedef bu.

Amaç bu olduğu için 1980 öncesi birbirlerine kurşun sıkan ve binlerce genç sağcı-solcu fidanın öldürülmesine yol açan CHP ve MHP bu günlerde can-ciğer kuzu sarması.

Ergenekon, Balyoz davalarında birbirlerinden nefret eden CHP ve Paralel örgüt, her gün sarmaş dolaş vaziyetteler. CHP milletvekilleri, Fethullah Gülen’in gönüllü avukatı olmuş durumdalar. Paralel yayın organları da CHP’nin borazanı..

PKK-HDP’yi bölücü sayan ve ona düşmanlıkla 1999’da Hükümet koalisyonuna giren MHP, Ak Parti ve Hükümete ağzına gelen küfür düzeyinde hakaretleri savururken HDP’ye tek kelime etmiyor.

KCK operasyonları yapıp, Oslo kayıtlarını yayınlayarak, MİT’e operasyon yaparak, Türk-Kürt birlikteliğini bozmaya çalışan Paralel yayın organları daha önce operasyon yaptığı HDP’nin, en önde gelen savunucusu ve borazanı oldu. Şimdilerde “TEK ÇARE HDP” diye yazıyorlar. Paralel’in akademisyeni “HDP’ye vermediğiniz her oyu aslında AKP’ye vermiş olacaksınız. Bir daha düşünün” diye cemaat tabanını HDP’ye oy vermeye ikna etmeye çalışıyor.

Diğer terör örgütü DHKP-C, Paralel örgütün de desteklediği HDP’ye desteğini açıkladı, HDP yönetimi de DHKP-C’ye teşekkürlerini sundu.

Daha önce Türkiyeli seçmeni CHP’ye oy vermeye davet etmiş olan The Ekonomist dergisi birkaç gün önce bu defa HDP’ye oy verin çağrısı yaptı.

CHP-MHP-HDP-SP-PARLEL-DHKP-C aynı safa dizilmiş durumdalar. Birbirlerinden nefret eden, bu kadar birbirinden farklı görünen bu kesimleri acaba kim bir araya getirdi. Bunları Ak Parti’ye ve dolayısıyla aslında Yeni Türkiye’ye düşmanlık konusunda motive eden konu nedir?

Karşılarına bu kadar düşmanca bir cephe konulmuşken daha önce Ak Parti’ye oy vermiş olan seçmenin kıldan tüyden hesapların peşine düşmesi ve küçük hesaplara dayanan tepkiler vermesi basiretsizlik olur. Şer cephesinin hesapları çok şedit ve çok acımasız. Ak Parti seçmeni birtakım nefsi beklentiler nedeniyle Hükümete veya partisine sandıkta bir ders ve uyarı vermeye kalkışırsa kimsenin kuşkusu olmasın ki bunun cezasını sadece Ak Parti veya Hükümet değil 1.7 milyar Müslüman çekecek, 78 milyonluk Türkiye çekecek ve en fazla da Ak Parti seçmeni çekecektir.

Eski Türkiye’nin sahipleri 13 yıldır devlet iktidarını kaybetmiş olmanın kini, intikamı ve nefret dolu düşmanlığı ile gözü dönmüş vaziyetteler. Şurası muhakkak ki ipleri ellerine geçirdikleri anda ülkedeki mütedeyyin insanlar 28 Şubat döneminden daha fena bir muameleye tabi tutulacaklar.

Eğer 7 Haziran’da bir zafiyet yaşanırsa en çok acı çekecekler arasında 1.7 milyar Müslüman dünyası da var.

Ak Parti kaybeder veya zafiyete uğrarsa bakın kimler üzülecek!

70 yıla yakındır Siyonist zulmü altında inleyen son yıllarda birazcık umuda kapılan Filistin Müslümanlarının umutları tekrar kırılacak.

Tunus ve Libya’da iktidarda bulunan yeni yönetimler zafiyete düşecekler.

Suriye’de 400 bine yakın insanını kaybeden Suriye halkının umutları başka bahara ertelenecek.

Pakistan ve Afganistan Müslümanlarının birazcık artmakta olan umutları azalacak.

Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Sudan’da, Somali’de Bosna’da, Rusya steplerindeki ümmet varlığının beklentileri en azından 20-30 yıl yeniden ertelenecek.

Peki Ak Parti 7 Haziran’da kaybederse kimler bayram edecek?

Filistinli Müslümanlara 70 yıldır soykırım yapan Siyonist İsrail kutlama yapacak.

4 yılda 400 bine yakın Suriyeli Müslümanı katleden Beşşar Esad bayram edecek.

İhvanı Müslümin’i terörist ilan eden, seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye idam kararı veren darbeci Sisi bayram edecek.

Vatikan’da Papa ve Haçlı zihniyeti sevinecek

Amerikalı Neoconlar, Almanya’da faşist Nazi unsurları ve dünyadaki tüm İslam düşmanları bayram edecekler.

Muhammed Mursi’nin idam kararının onaylanması bugün görüşüldü ve karar 16 Haziran’a ertelendi. Emin olunuz nasıl karar vereceklerine Türkiye’de 7 Haziran’da çıkacak sonuca göre karar verecekler.

Türkiye’deki Müslümanlar da kimi üzmek kimi sevindirmek istiyorlarsa ona göre karar vermeliler.

İşin özü ve özeti budur. Gerisi teferruat..

Alper TAN

02.06.2015

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

NE KARARSIZI? NASIL KARARSIZ KALABİLİRİZ?​

HDP KÜRTLERİ DEĞİL İNGİLİZLERİ SEVİNDİRİYOR!

SEÇİM ÖNCESİ GİZLENEMEYEN, GÖZ AÇICI İTTİFAKLAR

CHP VE HDP KİME HİZMET EDİYOR?

KÜRT VE ALEVİ KİMLİĞİNE GİZLENEN ERMENİ SİYASETİ!​

MUHALEFETİN HEDEFİ KAZANMAK DEĞİL “KAYBETTİRMEK”​

7 HAZİRAN HESAPLARI NASIL YAPILIYOR?​

ÜLKÜCÜLER MHP YÖNETİMİNE İNANIYORLAR MI?​

KÜRTLER ERMENİ SOYKIRIMI YAPTI MI?

BU SOYKIRIMLARIN HESABINI KİM VERECEK?​

HAÇLILARIN KORKUNÇ “SOYKIRIM” TARİHİ​

HAÇLI TERÖRÜNE KİM “DUR” DİYECEK?​

FİTNEYE DİKKAT!​​

ERDOĞAN NEDEN MÜSLÜMAN BAŞKENTLERİ SELAMLIYOR?​

DÜNYA SAVAŞININ BARUT KOKUSU YAYILIYOR!​

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
MONARŞİK AVRUPA’YA DEMOKRASİ GÖTÜRECEĞİZ 28.03.2017BATI MEDENİYETİNİN ÇÖKÜŞÜNE HAZIR OLUN 22.03.2017HAÇLI BİRLİĞİNE KARŞI HİLAL BİRLİĞİ 15.03.2017AVRUPA NİÇİN DÜŞMANLIKTA YARIŞIYOR? 10.03.2017NİÇİN “HAYIR” DEMELİYİZ! İŞTE SEBEPLER.. 06.03.2017ASLINDA “KİMLER RAHATSIZ” 03.03.201728 Şubat'ın 28 Günahı 28.02.2017FETHULLAH’I VERSELER NE OLACAK! 23.02.2017BU SİSTEMİN NE ZARARI VARDI DA DEĞİŞTİRİYORUZ? 15.02.2017ABD’NİN DİNCİ SİYASETİ TUTAR MI? 12.02.2017SANDIĞA GİDERKEN DÜNYADA NELER OLUYOR? 09.02.2017DONALD TRUMP’A TEŞEKKÜR MEKTUBU 31.01.2017ABD GİZLİ BELGESİ VE REİNA SALDIRISI! 17.01.2017ABD, NATO, TERÖR VE CUMA HUTBESİ! 02.01.2017BATI SAVAŞI KAYBETTİ. İSTESE DE İÇ SAVAŞ ÇIKARTAMAZ! 30.12.2016SURİYE’DE KİMLERLE SAVAŞIYORUZ? 27.12.20162017 VE SONRASI NELER OLABİLİR? 22.12.2016BU “TERÖR” DEĞİL, “DIŞ SALDIRIDIR” 17.12.2016İRAN, MÜFLİS BATININ TRUVA ATI MI? 16.12.20163.DÜNYA SAVAŞININ ADI “TERÖR” 12.12.2016
Bir AK Partili
 // uykucu
olarak inaniyorum ki; Rabbimin Tevfikiyle bu secimden de Mansur ve Muzaffer cikacagiz insallah....
03 Haziran 2015 Çarşamba 16:07
 // Esma Tuna
Her secmene kisisel dusunceleri birakip buyuk dusunmelerini devletimizin milletimizin gelecegine istikrarina butunlugune oy verdiklerinin şuurunda olmalarini istirham ediyorum. Cocuk oyuncagi degil bir oyun sorumlulugu basimiza ummadik musibetler getirebilir. Allah C.C. korusun. Lutfen uyanik olalum....
03 Haziran 2015 15:43
 // beytullah ozdemir...
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
02 Haziran 2015 21:02