YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
30 MARTTA KİM KİMİ SEÇECEK?
30 MARTTA KİM KİMİ SEÇECEK?
26 Mart 2014 15:07
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimin önemine işaret etti. İşte Tan'ın o analizi:

30 Mart seçimleri muhtarlar ve belediye başkanları ötesinde uluslararası bir seçim haline geldi. Bu tespit bazılarına çok abartılı gelebilir. İzah edelim.

NATO-ABD güdümlü vesayet düzeni eskiden TSK’yı kullanarak, Türkiye’deki hükümranlığını asker üzerinden sürdürüyordu. Son on yılda Meclis’in ve hükümetin attığı adımlarla asker, bu vesayet düzeninin aracı olmaktan kurtuldu ve asli vazifesine döndü. Askeri, artık kullanamayan NATO-ABD güdümlü karanlık merkez, bu defa İslami görünümlü bir yapı üzerinden sızıntı yaptı. Yani Ergenekon olarak tasfiye edilen vesayet düzeni bu defa paralel yapı ile geri dönmeyi denedi.

Bu paralel yapı, 30 Mart'ta herhangi bir partinin belediye başkanlığını kazanmasından çok Ak Parti’ye kaybettirme hedefine odaklanmış durumda. Yani esas amaç kazanmak değil; kaybettirmek.. Amaç sadece Ak Parti adaylarına kaybettirmek değil, nihayetinde “Eski Türkiye”nin dönmesi için Yeni Türkiye’ye kaybettirmek. Peki bu paralel yapının tabanı bundan bir fayda görebilir mi? Asla fayda göremez. Öyleyse neden bu derece savaş pozisyonuna girdiler? Çünkü onlar bu savaşı cemaat adına değil taşeronluğuna soyundukları küresel güçler adına yapıyorlar. Bunu bir misyon olarak görüyorlar ve bu misyon uğruna gerekirse cemaati kaybetmeyi de göze almış durumdalar. Yeni Türkiye ile girişilen bu savaşta aslında en fazla zarara uğrayacak kesim, hayalleri yıkılan, paralel örgüt tarafından duyguları istismar edilmiş, aldatılmış olan masum ve hayırsever cemaat tabanı olacak.

Paralel yapıya bu misyonu veren güç, neden Türkiye’yi bu derece hedefe koyuyor? ABD ve Avrupa’nın güçlü devletleri ile İsrail, Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesini tüm Müslüman dünyanın güçlenmesi, büyümesi ve yeryüzüne yeni bir alternatif olmasından ciddi endişe ediyorlar. Çünkü Yeni Türkiye’nin, tarihi tecrübeleri ve geleneğinin de verdiği motivasyonla İslam ülkelerine öncülük edebileceğinden korkuyorlar. Adına “Arap Baharı” denilen uyanışın arkasındaki en etkin gücün Yeni Türkiye olduğunun farkındalar. Bunu bildikleri için, seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye karşı darbeci Abdülfettah Sisi’yi desteklediler. Onun için Tunus’ta ve Libya’da defalarca darbe planı yapıp yeni yönetimleri alaşağı etmek istediler. Onun için 3 senedir Suriye kasabı Beşşar Esad’ın düşmemesi için destek veriyorlar.

Yani hümanist(!) özgürlükçü(!) demokrasi aşığı(!) çağdaş batı, Mısır’da seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi’ye karşı darbeci Sisi’yi seçti, Libya’da, Tunus’ta seçimini darbe planlayanlardan yana kullandı. Suriye’de özgürlük ve demokrasi isteyen halkı değil sivilleri katleden Beşşar Esad’ı seçtiler. Peki aynı Batı Türkiye’de kimi seçiyor? Kirli vesayet düzenini dize getiren, ülkeye kalkınma, itibar, şeffaflık ve özgüven getiren iktidarı değil; bu iktidarı devirmek isteyenleri seçiyor.

Gezi olaylarında yüzüne gaz sıkılan kadını kahramanlaştıran Batı, Mısır’da 529 insanın idam kararına tek kelime etmiyor. Batı Ukrayna’da 3 ay boyunca ülkeyi harabeye çeviren eylemcileri destekledi Ukrayna’yı böldürdü. Batı Mısır’da darbeci generalleri destekledi istibdatı getirdi. Mısır’da on bine yakın insan öldürüldü. Binlerce Müslüman cezaevine sokuldu. Suriye’de son 3 senede ölen Müslümanların sayısı 200 bine yaklaştı. Suriye halkının yarısı göç etmek zorunda kaldı. Batı, zulme uğrayanları değil zulmedenleri destekliyor. Batı daima zalimleri ve Müslüman düşmanlarını seçti. İslam düşmanı işbirlikçileri destekledi.

O nedenlerle 30 Mart uluslararası bir seçim olacak. Mübalağalı bir ifade olarak gelebilir. Ama 30 Martta bir bakıma Yeni Türkiye oylanacak. Halkın Yeni Türkiye’ye sahiplenip sahiplenmedikleri ortaya çıkacak.

30 Martta Yeni Türkiye kaybederse, ABD’li Neoconlar-Pensilvanya-Avrupa-Vatikan-İsrail kazanacak. Abdülfettah Sisi ve Beşşar Esad kazanacak. Müslüman düşmanları kazanacak. Yeni Türkiye kazanırsa, Suriye halkı, Filistin, Mısır, Tunus, Libya, Orta Afrika, Somali, Sudan, Afganistan, Arakan, Doğu Türkistan kazanacak. Türkler kazanacak, Kürtler kazanacak, Araplar kazanacak. Kısacası tüm Müslümanlar kazanacak.

Müslümanlardan himmet toplayıp Kiliseye bağış yapandan bu ülkeye hayır gelmez.

Müslümandan burs devşirip George Bush’un, Hillary Clinton’un seçim kampanyasına destek olandan bu ülkeye hayır gelmez.

Hristiyanla, Yahudiyle, Budistle, Ateistle diyalog kurup Müslümanla monolog yapandan bu ülkeye hayır gelmez.

Darbeci Sisi’yi darbe yaptığı için tebrik edip kendi başbakanına Firavun diyenden bu millete hayır gelmez.

İslam adına cübbe giyip gizli kardinal siyaseti yapandan bu millete hayır gelmez.

Bu milletin desteğiyle devlette örgütlenip milletin devletine operasyon çekenden bu millete hayır gelmez.

Bedeni de ruhu da başka ülkelerde olan yalancıdan, takiyyeciden bu ülkeye fayda gelmez.

Gözünü milletin uçkuruna dikmiş, binlerce insanı, tecessüs için, günah avcılığı uğruna, günaha saplamış olandan bu millete hayır gelmez.

İşte 30 Mart'ta bütün bunların ayrımı yapılacak. Bunların seçimi yapılacak.

Herkes tercihini ona göre yapmalı. 30 Mart böyle büyük bir hesaplaşmanın başlangıcı olacak. Dolayısıyla küçük ve kişisel hesaplaşmanın sırası şimdi değil. Şimdi küçük hesaplaşmaları 31 Mart ve sonrasına erteleme zamanıdır.

Alper TAN

26.03.2014

AŞAĞIDAKİ YAZILAR DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

ASLINDA NEYİ SEÇİYORUZ?

MENDERES, ÖZAL, ERDOĞAN VE 17 ARALIK

SATIR ARASINA DEĞİL BÜYÜK RESİME BAKALIM

ALLAH’I DİNLEMEDİLER İNSANLARI DİNLEDİLER

DOSTLAR DÜŞMAN, DÜŞMANLAR DOST OLUNCA..

İSLAM’A KARŞI PROTESTAN İSLAM ÜRETİLİYOR

PARALEL CIA PARALEL MOSSAD İÇERİDE

KARANLIK ADAMIN KALBİNE GİRMEK!

KİM İÇİN SAVAŞIYORUZ?

ANALİZ Kategorisindeki Diğer Haberler
KRİZDEN FIRSAT ÇIKARMA VAKTİ 04.10.2017Doğu - Batı savaşında zihinlerin işgali 21.09.2017BÜYÜK HESAPLAŞMAYA DOĞRU.. 18.09.2017BATI DÜNYASI NEREYE YUVARLANIYOR? 04.08.2017"MÜBAREK BELDELERİMİZİ KORUMAK İMAN MESELESİDİR" 25.07.2017YÜCELTİLEN EVRENSEL HUKUK NEDİR? 14.07.2017Alper Tan: Olaylar, tehditler ve biz 06.07.2017OLAYLAR, TEHDİTLER VE BİZ 05.07.2017ASLINDA NELER OLUYOR? 28.06.2017“BİZİM MEDYA” KİMİN VELİAHTI? 22.06.2017YÜRÜYEN CHP BOĞAZ’I NASIL GEÇMELİ? 20.06.2017KATAR’I SEVMEK İÇİN ARAB’A SÖVMEK Mİ LAZIM? 13.06.2017BÜYÜK PATLAMAYA AZ KALDI 30.05.2017ABD VE TERÖR MÜHENDİSLİĞİ 24.05.2017ABD’DE NE OLDU, NE OLACAK? 18.05.2017TÜRKİYE-BATI İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM! 12.05.2017DAVA VE SIRAT-I MÜSTAKİM 08.05.2017ARTIK SAVUNMA YOK TAARRUZ VAR! 19.04.2017BİR DEVRİMİN ARDINDAN.. 17.04.2017Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin İç-Dış Boyutları ve Arka Planı 11.04.2017
teşekkürler alper bey
 // hakan tütüncü
samimi bir analiz umarın ülkemiz için seçim hayırlar getirir millet uyanır.
...
28 Mart 2014 Cuma 11:09
09:06
 // Necmettin yabancı
Acizane, ben de altına imza atabilirmiyim cok tşk ler.....
28 Mart 2014 09:06
20:47
 // mahmut ulusoy
Harika yorum...
27 Mart 2014 20:47