Milyonlarca kişiye müjde! Kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı

Milyonlarca kişiye müjde! Kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı

YAŞLILIK MAAŞI BİN LİRA OLACAK

71 maddelik düzenlemeyle yıllık kira artışları yıllık TÜFE ile sınırlı olacak. Konut hesabında devlet katkısı 20 binden 25 bin liraya çıkacak. en düşük yaşlılık, malullük ve ölüm aylığı bin lira olacak.

İŞSİZLİK MAAŞI İÇİN 120 GÜN ŞARTI KALDIRILACAK

İşsizlik maaşı alabilmek için 120 gün prim ödeme şartı kaldırılacak. Böylece 120 günden az çalışan kişiler de işsizlik maaşı alabilecek.

BEBEK SÜTÜNDE ÖTV SIFIRLANACAK

Bebek sütü ve şalgam suyunda ÖTV sıfırlanacak. THK ve sivil havacılık pilotları ile kabin memurlarına ödenen aylık ücretin yüzde 70'i gelir vergisinden istisna tutulacak.

Yenilenebilir ve diğer enerji tesislerine de KDV istisnası getirilecek. Devlet üniversiteleri ile diş hekimliği fakültelerinin bazı ilaç ve tıbbi malzemeden kaynaklanan borçlarını kamu üstlenecek.

(AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER