“Bu Kadına Haddini Bildirin” Lincinin 3 Sezonu... Kavakçı Lincinin Yeni Hedefi Mariam Kavakçı

TBMM'de ant içme törenine başörtülü gelince dönemin başbakanı Bülent Ecevit'in 'Bu kadına haddini bildirin' sözleri üzerine Meclis'ten çıkarılan ve yıllardır tartışma yaratan Merve Kavakçı'nın kızı Mariam Kavakçı kendisine uygulanan sosyal linç ile gündemde.

“Bu Kadına Haddini Bildirin” Lincinin 3 Sezonu... Kavakçı Lincinin Yeni Hedefi Mariam Kavakçı

Cumhurbaşkanlığı danışmanı olarak atanan Mariam Kavakçı sosyal medya paylaşımları üzerinden linç girişimi ile karşı karşıya.

Kavakçı'nın sosyal medya platformlarında paylaştığı içeriklerle birlikte kendisine ait olmayan birçok içerik Mariam Kavakçı'ımış gibi paylaşılarak Cumurbaşkanı tarafından seçilmiş olduğu makam ve görev üzerinden itibarsızlaştırma girişimi yapılıyor.

Sosyal medya platformlarının sağladığı filtre ve resim efektlerine de sahip çıkanlar "onlar bizim için yapılıyor, sizin için değil" düşüncesi ile yaptıkları linç girişimi ile Mariam Kavakçı'ya İslam'la uzaktan yakından alakaları olmasa da İslam ahlakı üzerinden saldırarak Müslümanlara; babalarının, dedelerinin çizdiği sınırları göstererek bu sınırdan çıkmayın, siz bu şekilde yaşamak zorundasınız mesajı vermeye çalışıyorlar.

Son derece başarılı bir öğrenci olarak eğitim hayartını tamamlayarak Cumhurbaşkanı danışmanı olarak seçilen Mariam Kavakçı ve ailesinin uğradığı ilk linç bu değil.

Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit tarafından meclisteki yemin törenine başörtüsü ile katıldığı gerekçesi ile hedef gösterilen ve meclisten çıkmaya zorlanan Merve kavakçı bu olayların ardından yoğun bir şekilde güdümlenmiş medya ve algı operasyonları ile birçok yerde linç girişimine uğramaya ve ülkeyi terk etmeye zorlanmıştı.

Henüz ilkokul öğrencisiyken Fatima ve Mariam Kavakçı okulda sosyal lince uğramış, kullanılan ilkokul öğrencileri, Kavakçı ailesini yuhalayarak "Türkiye laiktir, laik kalacak" sloganları atmışlardı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER