Serviste unutulan Alperen'in ölümüne ilişkin davada öğretmene 2 yıl 1 ay hapis

İzmir'de okul servisinde unutulmasının ardından yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ölümünde ihmali bulunduğu öne sürülen öğretmen Nurcan A.'ya 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Serviste unutulan Alperen'in ölümüne ilişkin davada öğretmene 2 yıl 1 ay hapis

İzmir’in Çiğli ilçesinde okul servisinde unutulmasının ardından yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin’in ölümünde ihmali bulunduğu öne sürülen öğretmen Nurcan A.'nın yargılandığı davada karar çıktı. Karşıyaka 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada minik Alperen’in annesi Buket ve babası Serkan Sakin, tutuksuz sanık Nurcan A. ile taraf avukatları hazır bulundu.

Sakin ailesinin avukatı Şenol Diş, sanığa herhangi bir indirim yapılmadan ceza verilmesini talep ederek, “Ağustos sıcağında bir çocuğun saatlerce kapalı bir aracın içerisinde bırakılması sonucunda o çocuğun ölümü kaçınılmazdır. Sanığın olası kast hükümleri gereğince cezalandırılması gerekiyor” dedi.

Minik Alperen’in annesi Buket Sakin ise hakimden, Nurcan A.'nın bir daha öğretmenlik yaptırılmaması yönünde karar vermesini istedi.

Alperen Sakin’in öğretmeni Nurcan A.'ya “taksirle ölüme sebebiyet” suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası verdiğini açıklayan hakim, Nurcan A.'nın 2 yıl 1 ay da öğretmenlik mesleğini yapmasını yasakladı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İzmir’in Çiğli ilçesinde 15 Ağustos 2017’de anaokuluna gitmek için sabah saatlerinde evinden alınan ancak unutulduğu okul servis minibüsünde baygın bulunan 3 yaşındaki Alperen Sakin, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Karar duruşmasında Alperen Sakin’in ölümünde ihmalleri bulunduğu ve delilleri ortadan kaldırmaya teşebbüs ettikleri gerekçesiyle 6 sanık hakkında 5 yıldan 9 yıla kadar hapis cezaları verildi. Bu davanın sanıkları arasında bulunmayan öğretmen Nurcan A. hakkında da çocuğun ölümünde ihmali bulunduğu iddiasıyla dava açıldı.

İHA, Anadolu Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER