Rusya'dan Erdoğan'ın S-500 açıklamasına ilk cevap!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın S-400 ve S-500 savunma sistemleri hakkındaki kararlı açıklamalarını yorumlayan Rusya Devlet Duması Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Yuriy Şvıtkin, Rusya ve Türkiye arasında askeri alanda yürütülen işbirliğinin karşılıklı faydaya dayandığını ve mevcut anlaşmalara sıkı biçimde bağlı kalınarak yürütüldüğünü belirtti.

Rusya'dan Erdoğan'ın S-500 açıklamasına ilk cevap!

Rus haber ajansı Sputnik'e konuşan Rusya Devlet Duması Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Yuriy Şvıtkin, "Kuşkusuz, Türkiye'nin Rusya'yla askeri-teknik işbirliğiyle ilgili ikili anlaşmalar çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Bu işbirliği, karşılıklı faydaya dayanıyor. Bununla birlikte Türkiye'nin çıkar alanı içinde yer aldığını belirtmemiz gerekir.ABD, askeri-teknik işbirliği alanında rekabet için her türlü çabayı gösteriyor ancak özellikle S-400 ve gelecekte piyasaya sunulacak olanS-500, fiyat, kalite, verimlilik bakımından ABD'li muadillerinin önünde. Bu nedenle de Türkiye tercihini bunlardan yana kullanıyor" dedi.

"HERHANGİ BİR DÜŞMANI HEDEF ALMIYOR"

Rus siyasetçi, Türkiye'de konuşlandırılacak S-400 füze savunma sistemlerinin tamamen savunma amaçlı olduğunu ve herhangi bir düşmanı hedef almadığını kaydetti.

Bu hususa ilgili anlaşmalarda yer verildiğini söyleyen Şvıtkin, Türkiye'nin NATO üyesi olmasını ve bugün itibarıyla Suriye'de terörle mücadelenin taraflarından biri olmasını da göz önünde bulundurduklarını vurguladı.

"TÜRKİYE İLE ASKERİ İŞBİRLİĞİNİ DAHA DA GELİŞTİRME NİYETİNDEYİZ"

Şvıtkin, Rusya'nın Türkiye'yle askeri-teknik işbirliğini daha da geliştirme niyetinde olduğunu sözlerine ekledi.

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ?

TV 360 ve 24 TV ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "S-400 konusunda işi bitirdik, geri dönüşümüz asla olamaz. Ruslarla anlaştık, ortak üretime gireceğiz, belki S-400'den sonra S-500'e gireceğiz" demişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 16:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent
Bülent - 3 ay Önce

Hatta ben uçak motoru konuşun dada yönümüzü Rusya ya dönelim düşünce sindeyim.bu siyonist le rroys roys da şimdi kuyruk sallıyor.bunlar hep bir ana altından sopa gösterecekler.bunlardan memleket e fayda gelmez.

İsmail
İsmail - 3 ay Önce

Sanki Rusya bizim dostumuz
Al birini vur ötekine
Koskoca Türkiye kendi hava savunma silahlarını kendi yapamıyor
Ondan sonra kuduz amerika seni tehdit eder böyle

SIRADAKİ HABER