Ömer Çelik: İlk bilgi acil inişe geçtiği sırada düştüğü şeklinde

AK Parti Sözcüsü Çelik, "İlk gelen bilgiler, helikopterin acil iniş yaparken düştüğü şeklinde. Soruşturmalar başlatıldı. Çok yönlü araştırılıyor" dedi.

Ömer Çelik: İlk bilgi acil inişe geçtiği sırada düştüğü şeklinde

Son dakika haberi! AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor. Çelik'in açıklamalarından satır başları:

"Hepsine Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Alınan tedbirlere yapılan uyarılara uyulmasının ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. MYK toplantımıza girerken acı bir haber aldık. Çekmeköy'de bir askeri helikopter düştü. Ve burada 4 şehidimiz var. Bu 4 şehidimize rahmet diliyoruz. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Çok üzücü bir kaza. İlk gelen bilgiler acil iniş yaparken helikopterin düştüğü şeklinde. Gerekli soruşturma başlatıldı, çok yönlü araştırılıyor."

"(Cemal Kaşıkçı cinayeti) Halen talep ettiğimiz işbirliğiyle yeterli bir şekilde karşı karşıya değiliz."

"Venezuela halkının yanındayız, Venezuela anayasasına, seçilmiş iradeye saygı gösteriyoruz. Bir ülkeye geçici devlet başkanı sıfatıyla birisini atamak başlı başına hakarettir."

 "Tarihle yüzleşmek Fransa için gereklidir. Özellikle de hukuki olarak yüzleşmesi gereken, Kamerun'dan Cezayir'e kadar Fransız otoritelerinin karıştığı cinayetler ve insan haklarını ihlal eden eylemlerdir."

"CHP Genel Başkanının tek adam yönetimi eleştirisini, kendisine partisinin yöneticileri tarafından ifade edilmesinin altı çizilmesi gereken bir mesele olduğunu ifade etmek isteriz."

"CHP'ye ait olan bir hak CHP'den alınmıyor. İkincisi, CHP'nin Atatürk'ün vasiyetine direnerek aktarmadığı bir sürü tarih vardır. Ve bütün bunlar mahkemelerin emriyle zorla yaptırılmıştır. Bugün de artık bu mirasın Atatürk milletimizin ortak değeridir, bu vasiyetin hükmünün devlet tarafından, Hazine tarafından temsil edilmesi gerektiği açıktır. Bu düzenleme de en kısa zamanda yapılacaktır. Vatandaşımızın, bu vasiyet hükümlerini yerine getirmeyerek Atatürk'ün bıraktığı gelirleri ödemeyerek vasiyet hükümlerini yerine getirmediğini bilmesini arzu etmek isterim."

"Türkiye karşı geniş kampsamlı bir tehdit söz konusudur. Fırat Kalkanı ve Zeytindalı harekatları başarıyla icra edilmiştir. Münbiç meselesi ortada kaldıkça Rejimin ve birtakım yapıların buraya iştahı kabarmaktadır."

 "(Suriye'de güvenli bölge önerisi) Trump ile yürütülen verimli görüşmelerin alt düzeye yayıldığını söylemek mümkün değil."

"Türkiye'nin güvenlik kaygıları geciktirilecek, zamana yayılacak ya da herhangi bir şekilde pazarlık konusu yapılacak kaygılar değildir."

"Çin'in toprak bütünlüğünü ve güvenliğini önemsiyoruz. Uygur Türklerine yönelik keyfi tutuklamaların 1 milyondan fazla Uygur Türkü'nün toplama kamplarında ve hapishanelerde alıkonulması gibi eylemler hiçbir şekilde meşru bulunamaz."

(NTV)

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER