Konya ve Karaman'ın gururu Erdal Türk'e yeni görev!

Çankaya Belediye Meclis üyeliği yapan ve 24 haziran seçimlerinde Karaman Milletvekili aday adayı olan Konya ve Karaman'ın gururu Ermenek'li Erdal Türk, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren ANFA'ya Genel Müdür olarak atandı.

Konya ve Karaman'ın gururu Erdal Türk'e yeni görev!

Erdal Türk Kimdir?

Erdal Türk, 1971 yılında Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Annesi Ermenekli olan Türk’ün babası Karaman Zengenli’dir ve Ermenek Tarım İlçe Müdürlüğü görevini 12 yıl yürütmüştür

Eğitim Hayatı

İlk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamlamıştır. Ankara’da Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunudur.

İş Hayatı

Şehir ve bölge plancısı olan Erdal Türk, ülkemizin dört bir yanında kamu kurum ve kuruluşlarına, özel sektör temsilcilerine ve belediyelere, şehir ve bölge planlama konusunda kurucusu ve büyük ortağı olduğu Pusula İmar firması ile uzun yıllar hizmet vermiştir.

Gene büyük hissedarı olduğu Cevher Enerji şirketi, sektöründe dünya devi olan iki enerji firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Cevher Enerji, uluslararası inşaat işleri yapan bir firmanın Türkiye temsilciliği olarak, hidroelektrik santrallerde yeni bir teknoloji olan “Rubber Dam” (Lastik Set) uygulamaları yapmaktadır. Enerji üretim tesisleri planlayan ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak elektrik üreten firma, taahhüt hizmetleri de vermektedir.

Erdal Türk, SPK tarafından verilen Gayrimenkul Değerleme Lisansı’na sahiptir. Üniversite öğrenimi dahil, 1988 yılından bu yana 30 yıla yakın bir süredir Ankara’da iş hayatının içindedir.

Üyesi Olduğu Kuruluşlar ve Görevleri Şu Şekildedir:

TMMOB Şehir Plancıları Odası Üyesi

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Üyesi

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Üyesi

İMKON İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi

İHATO Uluslararası Helal Turizm Derneği Yönetim Kurlu Başkanı

Serik Belediyesi Golf Kulübü Derneği Başkanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara 2 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Üyesi

Çankaya Belediyesi Meclis Üyesi ve üç yıl süreyle AK Parti Grubu Başkanvekili

Erdal Türk, yüzme ve golf sporları ile aktif olarak ilgilenmektedir ve lisanslı golf sporcusudur. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER