15 Temmuz gazisi, hain gecede yaşananları anlattı: "Esareti değil, cesareti gördük"

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gecede aracıyla birlikte askeri tank tarafından ezilip sürüklenmesi sonucu yaralanan Sedat Ergün, aynı durum bugün olsa yine sokağa çıkacağını söyledi.

15 Temmuz gazisi, hain gecede yaşananları anlattı: "Esareti değil, cesareti gördük"

O GECE NELER YAŞANDI?

O gece bizler esareti değil cesareti gördük. Ben bir Kürt olarak Türk, Kürt, Laz, Çerkez ayrım yapmaksızın darbecilere tek yürek olduğumuzu gördük. Kalkışma haberini alır almaz dışarı çıktık, saat 21.30 gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine havaalanına gittik. Esenler otobanında arkadaşlarla ilerlerken hainlerin tanklarla arabaları ezdiğini gördük. İlk arkadaşımız yerde şehit düşmüştü onu yerden alacakken hainler bir yandan ateş ederek bizi ezmeye çalıştılar. Alırken aracın arkasından ses geldi, baktığımda tank arabanın bir kısmını altına almıştı. Araçla birlikte 200 metre sürükledikten sonra bizi bariyerlere sıkıştırdı o esnada kapıyı açıp aşağı indim. Hainler milleti engellemek için namlu sallıyordu, kafama namlu darbesi alıp düştüm. Ertesi gün gözlerimi hastanede açtım.

SURİYE VE ORTADOĞU ÖRNEĞİ ÖNÜMÜZDE

Hainler amaçlarına ulaşamayacaklar bildiğimiz tek şey; tek vatan, tek devlet, tek millet...

Bayraksız millet olmaz, milletsiz devlet olmaz, devletsiz vatan olmaz.

O hainlere fırsat vermemek, milli iradeye sahip çıkmak için sokağa çıktık. Zaten evde duramazdık. Suriye'yi, Ortadoğu'yu göze aldığımız zaman dışarı çıkmamak akıl karı değildi. O gün dışarı çıktık, mücadelemizi verdik, bugün de olsa hiç düşünmeden sokağa çıkar ve mücadeleme devam ederim.

Biz dünyaya bir demokrasi dersi verdik. Buradan Türkiye'ye sesleniyorum, Türkiye'yi sadece İstanbul olarak görmesinler. Ümmeti, 81 milyonu yok etmeye çalıştılar.Türkiye'yi bir gemi olarak düşünsünler o gemi su aldığında sadece İstanbul batmaz; Diyarbakır, Gaziantep, Ankara hepsi batar.

Özel Haber: Elif KAVLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER