TMSF'den Adnan Oktar açıklaması

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, kayyum atanan ve sorunlu olan şirketlerden bazılarının 2019 yılında satışının gerçekleştirileceğini bildirdi. Başkan Gülal, Adnan Oktar Grubu'na ait 86 şirketin de TMSF kayyumluğunda yönetildiğini açıkladı.

TMSF'den Adnan Oktar açıklaması

TMSF Başkanı  Muhiddin Gülal, kayyum atanan ve sorunlu olan şirketlerden bazılarının 2019  yılında satışının gerçekleştirileceğini bildirdi.

TMSF Başkanı Muhiddin  Gülal konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Dumankaya ile ilgili Alman bir şirketle anlaştık. Onlar şimdi  projeyle ilgili çalışmaya başladı. Dumankaya'nnın sorunlu tarafını hemen hemen  çözdük diyebilirim. Sorunlu şirketlerimizden biri de Naksan'dı. Onunla ilgili de  önümüzdeki süreçte Naksan Plastik ve Royal Halı şirketlerimizi satmayı  planlıyoruz. 2019 yılı içerisinde sorunlu şirketlerimizin satış sürecini  başlatmayı hedefliyoruz. Adnan Oktar'ın 86 şirketini tespit ettik. Bu 86  şirketi TMSF kayyumluğunda yönetiyoruz. Şuanda tespit çalışmaları da devam  ediyor. Bu şirketlerin birçoğu gayri faal. Bu şirketlerin 80'inde çok fazla bir  işlem yok. Adnan Oktar'ın şirketlerinin 10 milyon liralık aktif bir büyüklüğü  var"

(AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER