Venezuela'da 'savaşa' hazırlık! Yollar kesildi, barikatlar kuruldu

Venezuela ordusu, ABD ve müttefikleri tarafından hazırlanan silahların ülkeye girmesini önlemek için Kolombiya ile arasındaki sınır köprüsünü petrol tankerleriyle kapattı. Bugün Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ise, Venezuela'nın içişlerine askeri müdahalenin "en kötü senaryo" olduğunu ve böyle bir hamlenin çok yıkıcı sonuçları olacağını ifade etti.

Venezuela'da 'savaşa' hazırlık! Yollar kesildi, barikatlar kuruldu

Venezuela ordusu, Kolombiya'nın Cucuta ile Venezuela'nın Urena şehirlerini birbirine bağlayan Tienditas Köprüsü'ne petrol tankeri yerleştirdi. Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza yaptığı açıklamada, ABDBaşkanı Donald Trump'ın Kongre'de yaptığı konuşmada darbe istediğini açık açık söylediğini ifade ederek, "Bay Trump, Venezuela'daki darbe girişiminin başında olduğunu kabul ediyor. Uluslararası siyaseti Soğuk Savaş'ın karanlık günlerine getirmeyi, kendisine ideoloji haline getiriyor" dedi. Ayrıca, AB'nin önlemlerinin kendilerini hiç şaşırtmadığını, birkaç yıldan beri AB'nin dış politikasını Trump'ın dış politikasına tabii olduğunu söyledi.

RUSYA'DAN MADURO'YA BİR DESTEK DAHA! ABD'YE İSE UYARI

Rus ordusunda görevli Federal Teknik-Askeri İşbirliği Servisi direktörü General Dmitri Şugayev, ülkesinin Venezuela ile askeri işbirliğini sürdürmek istediğini söyledi. Şugayev, Maduro yönetimindeki Venezuela'nın ABD güdümündeki Peru ve Brezilya'da büyük endişeye neden olduğunu iddia etti.

Bugün Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ise, Venezuela'nın içişlerine askeri müdahalenin "en kötü senaryo" olduğunu ve böyle bir hamlenin çok yıkıcı sonuçları olacağını ifade etti.

Venezuela'da 'savaşa' hazırlık! Yollar kesildi, barikatlar kuruldu

KUZEY KORE'DEN MADURO'YA DESTEK GELDİ

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığından da Venezuela'ya ve Maduro'ya, "Dış güçlerin, meşru olarak seçilmiş bir Devlet Başkanına, egemen bir devletin anayasasına uygun olmayan şekilde müdahale etmesini, içişlerine müdahale olarak göreceğiz" açıklamasıyla destek verdi.

Venezuela'da 'savaşa' hazırlık! Yollar kesildi, barikatlar kuruldu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER