Türkiye düşmanlığında son nokta! Beni seçerseniz talimatı vereceğim

Avrupa Komisyonu başkanlığı seçimlerinde Avrupa Halkları Partisi adayı Manfred Weber, kendisinin seçilmesi durumunda Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) katılım sürecini durdurma talimatı vereceğini belirterek, "Türkiye Avrupa Birliği'ne üye olamaz, bunu açıklığa kavuşturalım" dedi.

Türkiye düşmanlığında son nokta! Beni seçerseniz talimatı vereceğim

Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) en büyük grup olan Avrupa Halk Partisi'nin lideri Manfred Weber, partisinin adayı olarak katılacağı Avrupa Komisyonu başkanlığı seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. Türkiyedüşmanlığı yaparak "sempati" kazanmaya çalışan siyasetçi skandal sözler söyledi. Seçilmesi durumunda Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üye olamayacağını belirten Weber, müzakerelere de son vereceğini duyurdu.

Almanya'nın Bavyera eyaletinde Alman muhafazakarlarına konuşan merkez-sağ partinin adayı Weber, "Herkes Türkiye ile iyi ilişkiler istiyor, herkes birlikte çalışmak istiyor. Ama eğer Komisyon başkanı seçilirsem,Brüksel'deki ofislere Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne katılım süreci ile ilgili görüşmeleri durdurmaları talimatını vereceğim. Türkiye Avrupa Birliği'ne üye olamaz, bunu açıklığa kavuşturalım" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
VATANDAŞ ZİYA
VATANDAŞ ZİYA - 3 ay Önce

Zorla güzellik olmaz

ümit güçlü
ümit güçlü - 3 ay Önce

orospu çocuğu birliğinizi alın bir tarafınıza sokun zaten parça parça olup dağılacak. Türkiye 80 Milyonluk pazar bu pazarı kaybedersiniz siz düşünün

SIRADAKİ HABER