ABD'den yeni Türkiye ve Erdoğan açıklaması!

ABD'li üst düzey bir yetkili önemli açıklamalar yaptı. Açıklamalarda Suriye, S-400, İran ve Trump-Erdoğan ilişkilerine ilişkin önemli başlıklar var.

ABD'den yeni Türkiye ve Erdoğan açıklaması!

ABD'li üst düzey bir yetkili önemli açıklamalar yaptı.

Üst düzey bir ABD'li yetkili "Biz, Türkiye ile ilişkilerimize son derece önem atfediyoruz. 60 yılı aşkın ittifak sürdürdüğümüz; ortak menfaatlere ve değerlere dayalı bir ilişki bu. Gündemimizde bizi zorlayan bazı meseleler olduğunu biliyoruz. Bu konuda bazı sıkıntılar var. Suriye, S-400, İran, bazı ABD'li yerel çalışanların alıkonulması gibi... Türkiye mahkemeleri ile yakın temas halindeyiz. Hem Türkiye hem de ABD'nin menfaatleri doğrultusunda saygı duyulacak çalışmalar yürütmekteyiz. Aramızdaki diyalog ve görüşmeler son derece zengin ve derin bir nitelik taşıyor. Devlet başkanlarımıza kadar iki ülke arasındaki ilişkiler her düzeyde sürüyor. Başkan Trump, sayınErdoğan'a yakın sempati hissetmekte; kendisini çok sevmektedir. Kendisiyle kurduğu diyalogdan keyif almaktadır. Sayın Erdoğan da öyle. Bizleri sıkıntıya sokacak sorunlara birlikte çözüm sağlamayı umuyoruz. Son derece sağlam olan ilişkilerimizde bir noktaya geleceğimizi umuyoruz" açıklamalarında bulundu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
osman özdemir
osman özdemir - 3 ay Önce

ulan sizin diliniz yilan geriniz sirtlan serefsizer,siz dediniz bizde inandik simdi!!!

Vatandaş ziya
Vatandaş ziya - 3 ay Önce

Bu s 400 türkiyenin satın alması ile ilgili cumhur başkanının düşüncesini onayliyorum

Babacan
Babacan - 3 ay Önce

Hssktr len dümbük .60 senedir istediğiniz hizada gidiyor dük şimdi biraz yörüngede çıktık .60 senedir bu memleketi sömürge gibi yönetiyordu üzerine.simdi az memleket kendine gelince başımıza ördüğüz çorap in haddi hesabı yok .ABD Allah belanızı versin

SIRADAKİ HABER